Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 (Brumarei de Noiembrie 2015)

sarcina gravida noiembrie 2015

979 raspunsuri la acest subiect

#411
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 24 aprilie 2015 - 15:01

La Metropolitan Hospital mi-am luat pachetul de la targ la Baby Boom.Asa sunt si rezervele aici, am fost foarte incantata cand am vizitat maternitatea, camere spatioase, cu patut de copil in fiecare camera si mi-a placut ca au piciorusele, numele si data cand s-au nascut bebelusi  in sectia de neonatologie.Nici nu-ti lasa impresia de spital,asa de elegant este.

Oricum foarte frumos, n-am cuvinte sa descriu, abia astept sa nasc si sa fac cunostinta cu bebelusul meu.

Si eu o sa fac Harmony dar peste 2 saptamani, tot la Metropolitan Hospital, asa mi-a recomandat medicul.Am inteles ca analiza se trimite in Statele Unite.



#412
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 24 aprilie 2015 - 20:36

Buna fetelor!

Cate informatii...wow...v-ati luat pachete de nastere... F tare! eu voi incepe sa ma simt insarcinata pe la 20 de saptamani. Aatunci am hotarat sa si anunt lumea..la cat de rau mi-a fost...nu am zacut in viata mea asa...azi aam 11 sapt si 3 zile..deci abia astept 14 saptamani sa imi mai revin si eu. Astazi am mancat..ceea ce e...super bine...dar greata asta nu dispare deloc... am deja 6 saptamani de cand  am fost diagnosticata cu Hyeremesys gravidarium..si deja nu mai pot. Am si zile bune...dar fff putine. Asa ma bucur cand va aud ca ati progresat in vederea intalnirii cu bebe...eu nu am facut mai nimic...am bolit. Nici nu am vb cu dr meu despre nastere sau...pachete de nastere...eu am alte probleme..deocamdata:( basedow plus disgravidie...

Abia astept sa treaca...sa ma bucur si eu :))

si eu vreau 3 copii...mmmm :))

 

va pup si va imbratisez cu drag



#413
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 24 aprilie 2015 - 22:02

Aaaaa ok acum am inteles,deci respectiva analiza inlocuieste amniocenteza in cazul in care iese dry tesul q probleme...!Da,e un lucru bun,ca e o analiza de sange si nu mai e nevoie sa te intepe in burta sau mai stiu eu ce minuni sa iti faca:( Sper sa iasa totul bine...!!! Eu mi am ales nasterea la Regina Maria si am prins un pachet promo de la un targ.Rezerva single,3 mese pe zi,1 abonament pe un an gratuit la pediatrie ,un vaucher de 500 de ron pe care sa l folosesc in cadrul clinicii,screening metabolic pt bebe gratuit(care costa 450 de ron ), 2 ani gratuiti la stocare de celule stem iar nasterea 2200 de ron naturala si 4400 cezariana!Mi se pare mai mult decat accesibil!Pachetul promo e valabil pana la sfarsitul lunii,deci daca vreti mamicilor cereti detalii despre pachetul Baby Expo.

Aaaa si mai e o chestie,ca sa beneficiati de preturile acestea trebuie sa fiti asigurate de C.A.S

 

Va puuuup!!!!



#414
Misha80

Misha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 09:41

[fal] Wow....ce s-au ieftinit pachetele de nastere la privat. In 2012 erau alte preturi. Pai daca nu e o sarcina cu probleme sau complicatii nici nu se merita sa nasti la stat ca te duce tot atat sau chiar mai mult. 

 

Clauditta, sa stii ca si eu o sa incep sa ma simt insarcinata tot pe la 20 saptamani :-)....eu daca nu am nici un simptom de sarcina parca nici nu imi vine sa cred.

Si eu evit sa spun la lume....nu stiu de ce, dar parca astept sa cresca burta mare si sa-l simt pe bebe cum da din coate si pe urma sa ma "laud" cu burtica de gravida si sa fac planuri de nastere, cumparaturi etc. 

Sa stii ca o sa faci 3 daca iti doresti....eu dupa sarcina cu praslea cand eram satula de clexane, si dupa durerile de la cezariana ziceam ca nu as mai putea sa o iau de la capat, dar uiti si il faci si pe al 2 lea si chiar si pe al 3 lea. 

Sanatosi sa fie ca restul uiti dupa ce zice " mama" sau " te ubesc " :-).



#415
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 11:08

Buna dimineata, fetelor!

 

E foarte ok pachetul, Rahella! Anul trecut verisoara mea a nascut la Regina Maria prin cezariana si a dus-o totul in jur de 8000 de lei. Ai prins o super-oferta!

 

Nici eu inca nu ma simt gravida :) Chiar daca blugii abia ma mai incap si am greturi, astept sa fie vizibila burta pentru toata lumea ca sa ma pot simti :)

Prin septembrie vreau s afac o sesiune foto cu burtica :) Mi se pare o amintire foarte frumoasa. Am o prietena care se ocupa cu asta si o voi contacta pe ea. Si tot ea face sesiuni foto nou-nascutilor. 

Eu vreau 2 copii si toata lumea imi spune 'stai sa vezi cum e cu unul si mai vedem daca il vrei si pe al doilea'. Insa eu am fost singura la parinti si am suferit foarte mult din cauza asta, asa ca mi-as dori din tot sufletul sa avem 2 - sanatosi sa fim!

 

Clauditta, lasa ca trece si perioada asta si te vei putea bucura de graviditate. 

 

Sa aveti o zi frumoasa si usoara! [flo2]  [flo2]



#416
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 20:26

DA,chiar am prins super reducere.Prima data cand am sunat la ei sa ne faca oferta,ne au trimis pachetul extra care in jur de 8000 de ron ,dar apoi a fost destul de ok consultantul si ne a zis k in curand vor avea niste promotii in cadrul unui targ de nasteri.Nu am fost prezenti la targ ,insa am sunat dupa ce a fost targul respectiv si ne-au zis de acest pachet Baby Expo care e valabil doaaaaar luna aceasta :) 

 

Griga ,si eu am fost singura la parinti si tot 2  copilasi imi doresc.Noi ii dorim,,,dar Dumnezeu decide :)

 

Va imbratisez!



#417
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 26 aprilie 2015 - 09:39

Buna dimineata, mamici!

 

Cum va petreceti ziua de duminica?

 

Noi aseara am fost la plimbare prin Bucuresti, la Festivalul Luminilor. Am mers pe jos cam 2 ore, ma dureau tare picioarele cand am ajuns acasa, insa mi-a prins bine. Am dormit neintoarsa! Si...a fost tare amuzant ca am mers mereu cu bugii desfacuti :) Nu am ajuns ieri la shopping, ma duc azi, iar seara sunt mai umflata decat dimineata. Si, unde dimineata inca ma inchid la blugi, aseara nu a fost chip! Asa ca, i-am prins cu un elastic, mi-am luat o bluza suficient de lunga....si asa m-am plimbat pe Calea Victoriei  [:I]

 

Rahella, acum am vazut ca esti din Campulung. Muscel sau Moldovenesc? Eu am rude in Campulung Muscel si in Leresti si multe saptamani de vara din copilarie le-am petrecut pe acolo! E o zona tare frumoasa.

 

Maine bebele meu face 12 saptamani! Cica e de dimensiunea unei prune :) Abia astept sa il vad joi la eco si sa ma asigur ca e totul bine!

 

Va pup si sa aveti o zi minunata!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#418
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 26 aprilie 2015 - 09:58

Buna dimineața,burtici!

Ziua de azi nu prea e buna ptr mine,am început cu o greata de cum am deschis ochii,curios e faptul ca pana acum nu am avut nici o greata,parca nici nu îmi venea sa cred ca sunt gravida.Bebele face marți 13 săptămâni intram in semestrul 2 se pare cu grețuri.

Săptămână asta am fost foarte ocupata si am fost diagnosticata cu hipotiroidism ,am început si medicația data,poate de la astea am grețuri.

Marti il vad ptr prima data pe bebe in sfârșit vine si ziua mult așteptata.

Fetelor ați luat in greutate? Eu in 3 săptămâni de la ultimul cântărit am luat 1,600 kg.



#419
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 26 aprilie 2015 - 10:18

Griga,

 

Ce tareee...sunt din Campulung Muscel eu:)Dar m am mutat cu sotul in Leresti :)(Parintii mei tot din Leresti sunt ,dar s-au mutat in Campulung accum 20 de ani) E o zona superba,linistita .Zi mi nume,poate cunosc pe cineva...cine stie..k e zona micuta :) 

Si bebe meu a facut ieri 11 saptamani :X si tot ieri am fost la o inchiere de casatorie si am avut o rochita mulata pe mine iar burtica a fost recunoascuta de toata lumea :) E asa frumusica burticuta,ca e rotunjoara :X SPer sa nu ma ingras foaarte tare... [fri]

 

Astazi o sa ne petrecem ziua acasa,in curte,pentru ca e foarte frumos timpul si stam sa ne relaxam :)

 

Va pup!



#420
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 26 aprilie 2015 - 11:17

Griga,

 

Ce tareee...sunt din Campulung Muscel eu:)Dar m am mutat cu sotul in Leresti :)(Parintii mei tot din Leresti sunt ,dar s-au mutat in Campulung accum 20 de ani) E o zona superba,linistita .Zi mi nume,poate cunosc pe cineva...cine stie..k e zona micuta :) 

Si bebe meu a facut ieri 11 saptamani :X si tot ieri am fost la o inchiere de casatorie si am avut o rochita mulata pe mine iar burtica a fost recunoascuta de toata lumea :) E asa frumusica burticuta,ca e rotunjoara :X SPer sa nu ma ingras foaarte tare... [fri]

 

Astazi o sa ne petrecem ziua acasa,in curte,pentru ca e foarte frumos timpul si stam sa ne relaxam :)

 

Va pup!

 

Rudele noastre sunt fam.Gagea (Nicu si Cornelia). Si avem 3 familii care au case de vacanta pe drumul dinspre fosta fabrica (nu mai stiu ce e acum acolo), la baza dealului. Imi aduc aminte ca mergeam pe acolo, pe dealuri si culegeam alune de padure. Era o padurice plina cu aluni! Stai intr-o zona superba si copilul va fi tare norocos sa creasca la curte!

 

E tare dragut ca se vede burtica, avantajul de a fi slabuta :) La mine o vad doar eu, ca fiind mai rotunjoara de fel, inca nu se vede si pentru altii.....

Si eu sper sa nu ma ingras prea mult...oricum, dupa nastere o sa vorbesc cu o nutritionista sa ma ajute sa slabesc in asa fel incat sa nu afecteze alaptatul.





Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie, 2015

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -