Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 (Brumarei de Noiembrie 2015)

sarcina gravida noiembrie 2015

979 raspunsuri la acest subiect

#11
Corina87

Corina87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 09 martie 2015 - 14:33

Buna fetele!!!

Roxy bine ai venit. Sper sa ramii printre noi.

Eu astazi cu pofte,mi sa pus pata pe cashew nuts,Of am salivat 2 ore dupa ele pina am ajuns la magazin.



#12
Roxy32

Roxy32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 09 martie 2015 - 16:36

Buna mersi pt primire si eu imi doresc f ff mult acest bb tu cum ai ramas insarcinata

#13
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 09 martie 2015 - 20:12

Buna, fetelor! Bine ai venit, Roxy!  [flo2]  Speram sa fi o mamica de noiembrie!

Eu am ramas insarcinata fix in ziua 'de varf' a ovulatiei (pt cm al meu, ziua a 15-a). Dar, oricum, sunt 5-6 zile in care poti ramane... 

Vad din poza ca ai deja o printesa? Inseamna ca ai ceva experienta :)

 

La noi azi a inceput sa bata inimioara  [batetoba] . Dimineata m-am mai confruntat cu niste greturi, dar in restul zilei am fost ok. Pofte nu am (din fericire!). Insa nu am mai mancat deloc dulce si mi-as dori sa o pot duce asa toata sarcina. Sa vedem cum stam cu poftele dupa trim II...



#14
Roxy32

Roxy32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 09 martie 2015 - 23:32

Multumesc de urari si eu imi doresc din suflet sa fiu din nou mamica,am i fetita Ioana de 10 ani atunci nu stiam prea multe despre sarcina,am avut mare noroc cu ea nu mia fost rau de lic toata sarcina am nascuto la 39 de saptamani a avut greutate la nastere doar 1kg si 900 de grame si pe deasupra si o malformatie la inimioara care ulterior a necesitat operatie dar cel mai important este ca acum este bn sanatoasa si ma mandresc foarte mult cu ea.De mult imi zice sa vb cu barza sa ii aduca si ei un surior sau un fratior,sper ca de data asta barza sa vina si la noi sa ii implineasca dorinta defapt sa ne implineasca la toti aceasta dorinta .

#15
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 11:20

Buna, burtici! 

Corina, eu am DNP 8 noiembrie :) Aproape. 

Pe 17 martie mi-am facut programare la doctor pentru prima eco si primele sfaturi. Tu esti tot la primul bebe?

MamicaAspiranta, tu cand ai DNP? 

 

Dimineata am baut un kefir si am mancat, din nou, niste merisoare...insa iar mi-a fost greata. Am baut acum o limonada cu putina miere si mi-e mai bine. Parca imi e si frica sa ma mai ating de ceva, plus ca parca  nu mi-e pofta de nimic, eu, de fel, fiind o mare pofticioasa :) Acum mananc pt ca stiu ca trebuie, altfel....

  Eu am DNP 2 noiembrie.Sunt asa nerabdatoare, astept cu nerabdare sa-mi tin bebelusul in brate, la pietul meu.



#16
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 11:32

Bun venit Roxy.Speram sa fi o mamica de noiembrie ca noi.Sa-ti traiasca printesa pe care o ai.

 

De cateva zile bune am pofte in mod continuu si dintre cele mai ciudate, lucruri pe care inainte abia le mancam.Sper sa treaca cat mai repede perioada asta, altfel o sa prind proportii semnificative.



#17
Anka01

Anka01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 13:53

Buna fetelor. Sunt si eu o viitoare mamica de Noiembrie. Cu DNP pe 4 Noiembrie.

Mai am un baietel de 3 ani si 5 luni si simt ca am sa ii fac un fratior. Pana acum sarcinile sunt aproape la fel fara pofte si greturi doar cand uit sa mananc [:)].

Am o intrebare: Ce beti voi ziua la birou? Cate cafele beti pe zi si daca beti ceaiuri, de care?

 

Sa aveti o zi frumoasa fara greturi!



#18
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 19:59

Buna fetelor. Sunt si eu o viitoare mamica de Noiembrie. Cu DNP pe 4 Noiembrie.

Mai am un baietel de 3 ani si 5 luni si simt ca am sa ii fac un fratior. Pana acum sarcinile sunt aproape la fel fara pofte si greturi doar cand uit sa mananc [:)].

Am o intrebare: Ce beti voi ziua la birou? Cate cafele beti pe zi si daca beti ceaiuri, de care?

 

Sa aveti o zi frumoasa fara greturi!

Buna, Anka! Bine ai venit!

 

Eu nu beau decat apa....De fel nu sunt bautoare de cafea, insa mai beam cola si altele...De cand am aflat ca sunt insarcinata am renuntat la toate si beau cat de multa apa pot. Si la zahar am renuntat. Ceai am inteles ca cel de sunatoare nu e recomandat si nici cel verde. In rest, nu vad dc ar fi o problema.

Tu ai fost la doctor? 



#19
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 20:01

Mamici nou venite, sa va adaugati si voi dnp-urile in link-ul de la inceputul grupului.



#20
Anka01

Anka01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 03:55

Multumesc de primire, Griga87! Eu eram bautoare de cafea, ceai negru sau verde si apa, dar de cand am facut testul am renuntat la cele 4 cafele in plus si la ceai. Beau o cafea nu foarte tare dimineata inainte de a plecat de acasa dar cand ajung la servici as mai bea ceva cald.deocamdata dau cu apa , ajung la peste 2 litri numai la servici.

 

La prima sarcina nu aveam timp de ceaiuri/cafele si nu prea am simtit lipsa, dar acum e un pic mai greu.

Trecem noi si peste asta, sanatosi sa fim  [:)]





Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie, 2015

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -