Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

NASTEREA LA FILANTROPIA


9 raspunsuri la acest subiect

#1
elenaroxanatudose

elenaroxanatudose
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:56

Buna,

Naste cineva la Filantropia in viitorul apropiat? Sau a nascut cineva de curand?



#2
andreeaugust

andreeaugust
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:26

Buna Eu o sa nasc la Filantropia. Medicul este cunostinta veche cu al meu. Dar nici eu nu prea stiu detalii..si pe mine m-ar interesa informatii de la alte mamici care deja au nascut acolo.



#3
nilufera

nilufera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 04 martie 2015 - 15:29

Eu am nascut acolo...de 2 ori...dar in 2009 si 2011 insa banuiesc ca nu s-a schimbat mare lucru.

Eu am fost foarte multumita, sala de nasteri si saloanele sunt foarte ok, moasele la fel, asistentele..si personalul auxiliar ca peste tot, functioneaza doar cu bancnote:)

Prima data am stat doar cu inca o fata in camera, cu baie pe hol unde era cam jeg dar era ultimul lucru la care sa ma gandesc, iar a 2-a oara cu inca 2, cu baie la camera.

Se organizeaza cursuri la ei si poti sa te duci sa vezi cu ochii tai, noi am vizitat putin pe acolo in cadrul cursuri, evident fara sala de nasteri sa nu ne sperie:)

La cat am stat, 3 zile la primul si 2 la celalalt este foarte ok, ca la privat dar bineinteles fara caruta de bani aferenta.



#4
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 05 martie 2015 - 12:36

Si eu sunt interesata de o maternitate unde sa nasc, ma gandeac sa incep un tur al materninatilor din Bucuresti, private momentan, poate gasesc ceva decent calitate pret, in maternitatile de stat nu prea ma incanta ideea de a naste, dar astept parerile voastre poate reuseste cineva sa-mi schimbe parerea.

 

Multumesc!



#5
nilufera

nilufera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 05 martie 2015 - 12:59

Deci se pare ca eu nu am reusit.. [batcap]



#6
Alina221

Alina221
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 martie 2015 - 21:48

Spitalul Filantropia e cam singurul spital de stat din Bucuresti care arata ca la privat. Eu primul copil l-am nascut aici. Stiu cum e si in privat, am multe prietene care au nascut ca aveau asigurare acolo. Nu e nici o diferenta de confort. Doar la bani:)



#7
BillyBilly

BillyBilly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 886 mesaje

Postat 08 martie 2015 - 02:56

Si eu am nascut la Filantropia in 2008 si ma pregatesc pt a doua nastere tot acolo. Spitalul era nou-nout in 2008, am avut o rezerva cu 2 paturi si baie proprie, in care am stat chiar singura pana in ultima zi. Am fost foarte multumita, n-as fi avut oricum timp si chef sa nu fiu, ca as fi dormit tot timpul! Intr-adevar de la poarta si pana la ultimul om din spital treb sa cotizezi. Personalul ok. Recomand spitalul altor spitale de stat.



#8
Alina221

Alina221
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 martie 2015 - 08:52

Mie nu mi-a cerut nimeni nimic, am observat ca se purtau la fel cu toata lumea. Am dat ca asa am simtit eu.

#9
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 14 martie 2015 - 14:22

Eu am nascut acum aproape 2 luni, prin cezarian, la Filantropia, dna dr. Vayna. Recomand cu foarte, foarte mare caldura aceasta maternitate. Mi-as dori din suflet ca si data viitoare (acesta fiind primul copil...) sa nasc tot la Filantropia. Personalul este foarte amabil, conditiile sunt mult superioare altora... si chiar nu am ce sa reprosez spitalului! Cel putin in cazul meu totul a mers foarte bine!



#10
MoniMommy

MoniMommy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 13 septembrie 2015 - 22:45

M-am mai liniştit cu Filantropia pentru că aveam o frică față de spitalele de stat. Voi naşte la ei în martie 2016, doctorița mea e doamna Chirilă. O ştie cineva, e vreo mămică pe aici care a născut cu ea? 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -