Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitaari Eyna! Soparlici! Ade! ^v^ Hai Nicol, Alynutza, Ana! - Bulgarasi februarie 2015 (14)


388 raspunsuri la acest subiect

#21
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 15:49

Toate camerele subt pline, e ceva in aer cred :)) asteptam la bucataria mamicilor sa ne zica ce vom face avand in vedere aglomeratia :))

#22
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 16:00

Au mai venit 2 cupluri care aveau programare pt una/alta. Se aud bebi plangand <3

#23
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 16:06

Oo, ce dragutttttttttt !! Ma topesc sa aud bebeii cand plang, si cand am fost internata la fel ma scurgeam pe acolo pe la usi sa ii vad ❤️❤️❤️
Despre noi nu prea bine, am buburuza bolnava de gripa asta nenorocita, e cu febra de aseara saracuta, nu mananca, nu merge, doar zace/doarme.
A venit pediatra sa o consulte si m-a vazut : ai burta coborata, cand s-a lasat ? Ăăă, saptamana trecuta. Ea : aha, mai ai o saptamana, sa fii cuminte. :)))) asa o fi, sa vedem.
Va pup si va tin pumnii !! Si felicitari pentru bebicii noi, imi cer scuze dar nu am retinut cine a nascut si cine e "pe vine", sunt bezmetica de azi noapte.

#24
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 16:45

Ohooo, bulgareala pe cinste!

Felicitari, Adelina, Soparlica! [artif] Sa va traiasca feciorii ani multi si fericiti! [deziuata]

Haide Helen!! [majoreta] [majoreta]

Oana, tine si tu aproape! :))) [majoreta]

Nicol si Iuli, asteptam vesti bune si foarte bune!

 

Iuli, noi suntem cuminti, maine mergem la monitorizare si vedem ce ganduri are fotbalista, poate se vrea si ea pesti (se inneaca bietul Mimi, si eu si Luca suntem pesti :)))

Iti multumim de transmisia live :))))



#25
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 16:59

Hihihi Ana, micuta fotbalista stie ea ce stie! Tinem pumnisorii pt maine.

In sf stau la monitorizare, Dl Pinguin a cazut la datorie langa mine, sforaie deja :)) sincer il invidiez. Dl Surprizel a inceput dansul de cum m-am pus la orizontala. Ma doare nitel spatele ca la menstra si m-a luat foamea. O painica cu branzica rosii si busuioc sau un pic de sunculita... Calda pita, evident! Poate reusesc sa dosesc un sanvis dupa :))

Denil, sanatate maxima! Draga piticuta cred ca e ii e greu, dar nici tie usor nu-ti este. Pupicei

#26
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 17:03

Denil, sanatate buburuzei! [pup]

 

Fetelor, ce imi place ca povestiti deja de puseuri si rutina de bebe, abia astept sa am si eu bebe miiiiic!!!! [il]  [il]



#27
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 17:25

Iuli, relaxare plăcută la monitor! Eu ador sa -i ascult inimioara și mișcările lui bb Céline! :) E foarte amuzant dl Pinguin Cum adoarme el imediat. :)) Nu ți -ar prinde rău un sandwich ca sunt sigura ca nu prea ai mâncat azi.

Denil sănătate micuței tale și sa te vedem sapt viitoare cu bb în brațe! :)

Mulțumesc pt susținere și încurajări Lory, Iuli, Carmen, și eu am impresia ca se pregătește ceva în curând! Vă țin la curent oricum! :*

De simțit tot cam la fel, mă duc sa fac o supa cu găluște ca altceva nu pot sa mănânc cu stomacul meu paradit. Nici dé dormit n-am prea reușit dar m -am odihnit cât de cât.

Pupicei!

#28
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 17:29

Ce o face fam. Soparlescu? ?? Cred ca sunt topiți acolo cu bb Mic ! ♡♡♡

#29
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 17:32

Va multumim si va pupam !

#30
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 18:00

Andreut daaaa, sigur e puseul de 3 sapt! O sa ai nevoiede hainute, vorba ta! La marmotel pe mine m-a zapacit la 8 sapt...pur si simplu a mancat continuu timp de 4 zile. Apoi am avut un copil deodata...mare! Deci Steful are personalitate, bravo lui. [il]  Si da, e mai greu cu treburile in casa dar va deveni din ce in ce mai echilibrat programul lui bebe si  iti va fi bine!

 

Carmen si voi? Facem clubul tzatzelor ambulante, cu fomistii astia. [alap]  Vera este superbaaa mai si Emma la fel, cu caruciorul si coditele ei [il] . Cati cm a avut Vera? Pare si lunguta, pe langa ca e f mare...cred ca a mea pe la 2 luni sa arate asa. [bib]  Numai bunatati faci...e buna si foametea asta la ceva [:-)))]

 

Sa stii ca mi-am facut mea culpa si am urcat cateva poze pe drive.

 

Iuli in direct, asa!!! Ce pofte ai...nu zici rau deloc [:-)))] Tare pinguinul sef, cu adormitul. Astept vesti bebeloase, gata cu burtica, sa vina mult asteptatul pingu jr!

 

Deni sanatate micutei, offff draga de ea. Sa ai grija sa nu iei si tu, e pacatoasa tare gripa, mai ales daca faci cezariana. Va tinem pumnii sa va reveniti repede!!! [flo2]

 

Alinutzel? Ceva vesti?

 

Ana pumnii stransi maine, sa ne aduci vesti perfecte despre Irene! Ideal ar fi sa ne-o aduci pe ea! [il]

 

Mamicile?

 

Si mesajul asta l-am scris cu ea la san, acu macar sa-mi mai ajut oamenii cu un raport ceva. Altfel bine, mai un gaz, mai un zambet. Marmotel a avut tuesday pancake la scoala azi si de maine e in vacanta pana luni, asa ca e fericita ca are timp de toate jucariile, jocurile, tabletele.

 

Cam asta. Mai vin!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -