Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)-CAP.5

capsunele iunie 2015 sarcina

377 raspunsuri la acest subiect

#1
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 16:47

[cort]  Bun Venit în Noua Căsuță! Cu burticile, înainte!

 

Capitole:

CAP. 1 CAP.2 CAP.3 CAP.4

 

Cum inserezi poza într-un mesaj:

Ca să pui poză în mesaj parcurgi următorii pași: dai click pe More Reply Options (la căsuța unde scrii mesajul în josul paginii); sub căsuța unde trebuie să scrii mesajul în fereastra ce se deschide ai Attach Files; dai pe Alegeți fișierul (ai grijă ca poza să nu fie mai mare de 2.44 MB); alegi poza, dai Open, apoi apeși pe Attach This File; îți va apărea (deasupra la Attach Files) poza ce vrei s-o integrezi în mesaj în dreptul căreia apare Add to Post; apeși acolo și se pune automat poza (am făcut o poză cum trebuie să arate înainte să dai Add to Post). La final dai Add Reply.


 

Cum pui ticker la semnătură:

1. attachicon.gif a1.jpg
2. attachicon.gif a2.jpg
3. attachicon.gif a3.jpg
4. attachicon.gif a4.jpg
5. attachicon.gif a5.jpg
6. attachicon.gif a6.jpg
7. attachicon.gif a7.jpg
8. attachicon.gif a8.jpg
9. attachicon.gif a9.jpg

Notă: La setările semnăturii ajungeți astfel:
- click pe numele vostru;
- click pe Setări;
- click pe Forum Settings;
- din partea stângă dați click pe Signature.

 

 

 

[artif] Burticutele lunii Ciresar  [artif] 

 

 

[gravi] Taspic   DPN- 7.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] Simonelia   DPN- 7.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] L4baby   DPN- 8.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] Octavia37   DPN- 9.06.2015 cu [fetita]

[gravi] ionuta_m   DPN- 10.06.2015 cu  [fetita] 

[gravi] Adara   DPN- 10.06.2015 cu [baietel]

[gravi] Mmm_Berry   DPN- 11.06.2015 cu [am]

[gravi] lucianadml   DPN- 11.06.2015 cu [baietel]

[gravi] Iulia89   DPN- 14.06.2015 cu  [fetita]

[gravi] bitza037 DPN- 15.06.2015 cu   [baietel]

[gravi] Janinlav   DPN- 17.06.2015 cu  [fetita] 

[gravi] bb_anca   DPN- 20.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] carla_cluj   DPN- 23.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] Swanheart   DPN- 25.06.2015 cu  [baietel] 

[gravi] kamycat   DPN- 27.06.2015 cu  [baietel] 


Editat de simonelia, 25 februarie 2015 - 12:55 .


#2
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 17:24

Un capitol plin de vesti bune tuturor....



#3
bitza037

bitza037

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.468 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 18:04

helooooooo, capitolul 5, luna a 5-a de sarcina, ce coincidenta, si unde mai puneti ca eu am venit numai cu vesti bune la inceput de capitol nou [il]  [il]  [il]  [il]  [il] de la eco, i-a verificat si masurat toate organele lui bebe si dr. a zis ca sunt foarte ,foarte bine...Doamne ajuta!!!aveam niste emotii, bebelusul asta al meu ne-a facut figura, cat timp a durat ecografia, a stat numai cu spatele si funduletul la noi, daca nu l-a zgandarit doctorita, de a zis ca pana la urma daca nu se intoarce sa verificam si buzele, ma pune sa ma plimb prin clinica pana se intoarce cu fata la noi, intr-un final a catadicsit sa se intoarca, poate ca i-a auzit vocea sora-sii, am observat ca reactioneaza imediat la vocea ei, s-a intors, dar frate in cateva secunde cat a dat manutele de pe fata a reusit sa vada ca sunt ok buzele, in rest numai cu mainile la fata, la cap, casca......ce sa mai??? eram amandoua  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il] (sotul meu o sa-l vada pe cd ca este plecat din Buc. de data asta) oricum i-a dat raportul big sister cu de-a amanuntul la telefon...

Are 585 de grame +- 80 de grame......si este mai mare cu 9 zile, incepe sa creasca voinicul meu, de luna trecuta cand aveam in jur de 290 de grame(sper sa-mi aduc aminte bine) acum s-a dublat [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  iar data nasterii este intre 6-15 iunie. Cireșelul meu scump, o sa-i mananc funduletul ala care mi l-a aratat azi. Doamne ce bucurie mare avem anul asta cu bebelusul asta.....in 2008 cu big sister si in 2015 cu little brother...

aaaa, era o mamica care a iesit plangand de la eco, plangea de fericire ca i-a mspsu dr. ca s-ar parea ca-i fetita, asa de mult isi dorea ca primul este baietel.

 

Fetelor inainte sa ajung la eco m-a pocnit o pofta de placinta cu branza dulce  si stafide de credeam ca nu-i adevarat, ca nu pot sa zic ca am murit de pofte pana acum, ce am vrut mi-am luat dar asa cu placinta ca azi, am intrbat-o pe asiostenta daca este in zona cofetarie/patiserie sa imi iau una, radeam si m-a indrumat si am mancat-o pe strada [alcool]  [alcool]  [alcool]  [pk]  [pk]  [pk]  [pk]

 

Simo nu pot sa cred cat de frumos este tricoul ala, unde se poate comanda ca vreau si eu unul [il]  [il]  [il]  [il]  [il] 

 

eu am mai vazut pantaloni, nu colanti , tricouri si bluze la Cora si Carrfour, la cel din urma erau chiar cu reduceri, iar la Cora tricoruile erau inscriptiionate: baby loading, etc......


Editat de bitza037, 13 februarie 2015 - 19:17 .


#4
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 19:41

Seara buna fete dragi..

 

Multumim Simi pentru casuta noua..Oare nu putem scrie pe prima pagina si DPN-urile noastre? 

Foarte fain tricoul..mi-a ramas si mie inima la cateva bluzite, malete pentru gravide , dar trebuie sa marturisesc ca am emotii cand intorc eticheta, nu inteleg de ce sunt atat de scumpe???

Prefer sa cumpar haine normale , cu una  sau 2 marimi mai mari..

. Consider ca nu se merita sa investesc  bani (nu putini )intr-o noua garderoba , perioada e una scurta..

 

Swan..bine ai revenit!

 

Georgia..sa ai pofta la papanasi ..eu m-am lecuit (m-am lacomit ...si mi-a cazut greu la stomac)!

 

Kami  crede-am ca m-am uitat si eu bine, am luat pereche cu pereche de vreo 2 ori chiar ..nu mai era nici un "S "..repet ai fost norocoasa! O sa-ti vina perfect mai incolo..o sa vezi!

 

Bitza citind postarea ta..m-ai umplut de emotie si de nerabdare pana saptamana viitoare cand vom merge si noi la eco..felicitari!



#5
bitza037

bitza037

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.468 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 19:58

Anca multumesc de felicitari!!!! [flo2] asteptam cu nerabdare si pe tine cu vesti bune

Schimba-ti tickerul ala ca ma trec fiorii cu 11 saptamani ale tale, ti-am mai zis sa-l schimbi dar nu cred ca ai apucat sa citesti...

 

Simo, am uitat sa-ti multumesc si eu pentru casuta noua, te pricepi foarte bine, si poate nu mai lasam sa se stranga asa multe pagini... [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#6
Swanheart

Swanheart

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 20:05

Bitza, felicitari pentru vestile bune!!! Si al nostru statea doar cu spatele, si isi ducea continuu manutele la capsor. Cred ca ii deranjeaza ecografia, dragii de ei... Ce lungime are la varsta asta? :D

 

Asteptam vesti la fel de bune si de la Kamy. 

 

Si eu vreau un tricou cu inscriptie, am cateva perechi de blugi de 2 salopete, iar cand se mai incalzeste vor merge si bluzite si rochite mai largute. Nu vreau nici eu sa cumpar prea multe haine de gravide. :)

 

Azi l-a simtit si sotul meu pe bebe, lovind. Pune mana de vreo 2 saptamani, dar pana acum nu a simtit... Asa fericit a fost... :D 



#7
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 21:43

Mersi bitza, insa avand in vedere ca habar nu aveam, m-a ajutat mult Anda08, cea care deschide cred la toate lunile primele capitole, pe aceasta cale ii multumesc public!



#8
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 21:48

Eu asa cum v-am povestit nu am ramas cu multe haine de la prima sarcina, am cateva dar acum nu se mai fabrica, au fost luate din Italia cu reducere de la Benetton pentru gravide, si se pot purta si dupa, nu iti dai seama ca sunt speciale pentru gravide. 

bitza, tricoul pe care l-am postat e de la Mamagama.ro...eu la prima sarcina mi-am luat unul de la ei, materialul e super ok, si acum ma mai bate gandul sa iau unul, dupa care gata...asa cum spunea anca o sa iau haine normale.



#9
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 21:50

Daca vreti postez pe prima pagina fiecare dintre noi ce asteapta, baietel sau fetita, si dpnul fiecareia, astfel incat daca nu are cineva ticker sa stim cum stam. 



#10
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 22:02

Multumim si noi Anda08!

 

Simo ar fi super daca am posta o lista cu DpN-ul fiecaruia si cu ce fiecare aste





Etichetat si cu capsunele, iunie 2015, sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -