Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Filantropia


57 raspunsuri la acest subiect

#31
Ruxilen

Ruxilen
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 aprilie 2016 - 10:43

Da. Rezerva este 90e pe noapte. Eu am nascut acolo in sept 2016. Dr Ediz este un dr super. In ce priveste spagile eu zic ca dai daca vrei...nu te omoara nimeni daca nu dai...

Si oare pentru cele cu cezariana e bine sa fie singure in rezerva? Nu e mai bine sa fie cineva care sa te ajute? Sau ai voie sa stai cu un insotitor in rezerva?



#32
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 25 aprilie 2016 - 12:44

Prof Peltecu recomand din toata inima. Si eu am nascut cu el acum, a fost sarcina cu risc dar totul a fost ok (am tot 38 :))



#33
AleSir

AleSir

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 19 mai 2016 - 09:41

Ma bucur ca se discuta despre asta, am 12 saptamani.

Eu am abonament la Regina Maria de la serviciu si am cam toate ecografiile incluse si ce teste mai trebuiesc. Sunt la doctorul Mendez si este super pana acum.

Am multe prietene care au nascut la Filantropia si au numai cuvinte de lauda, nu stiu ce sa fac.

La regina nasterea ma costa 2900 ron si cezariana 5000. Nu stam foarte bine cu banii si tindem spre Filantropia  unde fetele mi-au spus ca au dat cam 1500 spagi. Acum avand in vedere ca primesc si un salariu dupa nastere care imi acopera jumatate la privat si am mai fost contactata de un consilier de la regina si a spus ca daca ma grabesc pot primi si un decont de la casa de asigurari, fiind doctotul inscris acolo...se cam leaga totul. 

Pana la sfarsitul lunii trebuie sa ma decid si imi este foarte greu. Imi este si frica de spitalele de stat din cauza stirilor cu dezinfectyanti si tot felul de patite urate si in acelasi timp imi este fricai sa nu raman datoare enspe mii de ani la regina daca se intampla vreo complicatie.

Mai sunt si total impotriva spagii si mi-e ca ma cert cu asistentele pe acolo daca e vreuna gretoasa. 



#34
ralu1889

ralu1889

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 11:17

Buna fetele, 

 

Si eu sunt in 36 de saptamani de sarcina si urmeaza sa nasc la Filantropia cu doamna dr. Ionescu Oana. 

Apropos, a nascut cineva recent cu dumneai, cum se comporta la nastere? Eu am mare incredere in dumneai dar mi se cam pare putin dura. 

In rest am fost pana acum de 3 ori la Filantropia pentru diverse probleme si mi-am facut si  2 ecografii morfologice si de fiecare data medicii mi s-au parut foarte pregatiti si amabili, fara sa astepte ceva in schimb. 

Nu stiu nici acum cati bani sa dau pentru nastere, depinde daca va fi nastere naturala sau cezariana, cert este ca indiferent cum socotesti tot iesi mult mai ieftin la stat decat la privat (cu tot cu rezerva care costa 90 de euro pe noapte). Plus ca conditiile sunt foarte ok pentru un spital de stat. 



#35
MichaelaG

MichaelaG
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 iunie 2016 - 13:52

Buna tuturor!

Eu sunt însărcinată in 38s5z si urmează cat de curand sa nasc la Filantropia. Nu stiu decat din cele povestite de prietenele mele care au nascut acolo cam care sunt condițiile si preturile :). Este cineva care a nascut de curand aici si are info actualizate? :)



#36
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 22:03

Si pe mine ma intereseaza detalii actualizate si in plus daca se merge musai pe nastere naturala chiar daca se impune cezariana. Eventul doctori care sunt mai deschisi la cezariana.



#37
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 14:49

anastassia orice cezariana in filantropia se supervizeaza de prof Peltecu...Indiferent cat de deschis este ginecologul tau spre cezariana tot are nevoie de aprobarea profului. Din cauza asta ti-am sugerat sa te duci direct la el :). Daca sunt motive temeinice pt cezariana nu le interzice sa faca cezariana.



#38
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 07 septembrie 2016 - 15:18

Ma gandesc ca ajung sa-l prind foarte greu fiind managerul spitalului. La Filantropia m-am orientat catre 2 doctori destul de tineri si cu feedback-uri pozitive: Botezatu Radu si/sau Anca Panaitescu.

Nu-mi dau semaa cum ajung la ei insa...sa merg cand sunt de garda, sa merg cand acorda consultatii...Trebuie oare sa fac programare?



#39
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 09:42

Avand in vedere ca va fi prima consultatie, eu as zice macar pt prima data sa te duci la cabinetul privat. In spital este aglomerat si sunt mereu pe fuga. Despre dr Botezatu nu stiu, dar  dr Panaitescu acorda consultatii tot la cabinetul prof Peltecu si iti poti face acolo programare...



#40
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 10:07

Multumesc pentru informatii!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -