Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Filantropia


57 raspunsuri la acest subiect

#1
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 06 februarie 2015 - 14:19

Buna, am decis sa deschid un subiect si cu nasterea la Filantropia.

Noi, cele care vom naste acolo, sper sa aflam multe informatii, cum este personalul, ca imi trebuie, ce i-ar trebui lui bebe,  ce preturi se practica, care sunt practicile pe acolo si nu in ultimul rand povesti de nastre la Filantropia.

 

Multumesc!

 

 

 

.

 



#2
NedeDeea

NedeDeea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 06 februarie 2015 - 16:17

Eu am nascut pe 4 nov 14 ,la filantropia Bucuresti si sunt ffff multumită de toate serviciile .bebelusul sta in camera cu mama din prima clipa, medici foarte atenti fara sa astepte ceva in schimb ,curătenie,căldura

#3
Georgia22

Georgia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 06 februarie 2015 - 16:57

Si eu sunt interesata de nasterea la Filantropia, inca oscilez intre privat si ei.

Pana scriu fetele care au nascut acolo, uite ce link am gasit eu pe tema asta: http://www.miresici....ia/index10.html



#4
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 09:20

multumesc, Georgia 22.

 

Si eu oscilam intre privat si Filantropia - am ales Filantropia pentru ca aici numai asta fac - nasc copii, si pentru ca am citit ca, cu toate ca condiitile sunt excelente la privat, poti da de medici nu atat de experimentati. Si pana la urma nici partea financiara nu e de neglijat, as prefer sa cheltuiesc acei bani extra pe lucruri pentreu bebe.

 

Si daca te gandesti si la partea nasoala... daca trebuie sa stai mult mai mult cu bebe in spital, cat o sa coste la privat?



#5
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 09:48

NedeDeea cu ce doctor ai nascut?



#6
Laura_ioana

Laura_ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 17:21

Si inca ceva: ce v-a trebuit pt bebei la Filantropia?

#7
NedeDeea

NedeDeea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 11:37

Am nascut cu doctor Safta Veaceslav ,un doctor exceptional care isi face datoria cu multa raspundere si placere si nu asteapta nimic in schimb. Eu am fost foarte speriată ,imi era teama ca nu voi reusi iar el a fost alaturi de mine si m a încurajat tot timpul.spitalu filantropia mi l recomand cu mare drag .

#8
NedeDeea

NedeDeea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 11:42

Necesar bebe:
- pampers
- serverele umede
-2-3 schimburi ( salopete pt ca sunt mai practice )
- crema fundulet ( bepanthen)
- păturică pt bebe.

#9
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 12:09

Eu am nascut la Filantropia in dec 2013. Am nascut cu dr. Nestianu, care este o super tipa, mie mi-a facut cezariana, pentru ca bb nu se intorsese. Nu mi-a cerut bani, i-am dat din proprie initiativa, foarte putini oricum, nu s-a comportat diferit fata de mine, a fost foarte ok. Am dat anestezistului 200 de lei, nu a cerut, dar a venit de vreo 2-3 ori sa discutam una alta, asa ca i-am dat! Nu le-am dat moaselor nimic, nu am dat asistetelor nimic, nu au dat pe dinafara de amabilitate ,dar au fost corecte!

In salon iti aduc copilul din prima seara, te invata cum sa-l alaptezi, sunt unele asistente mai dragute, altele mai acre, mie mi-au luat copilul intr-o seara, ma durea capul ingrozitor, nu puteam sa-l ridic de pe perna, simteam ca-mi baga cineva j'de mii de ace. Mi-au facut un calmat si m-au lasat cateva ore sa ma odihnesc.
Cand am intrebat de cercei mi-a spus una din asistente ca da, fac, am intrebat cat costa, mi-a zis ca in jur de 50 de lei, i-am dat 40 [:)] 
La externare m-au enervat groaznic, desi dr. imi facuse fisa de externare, trecuse tot ce era trecut, asistentul ei a venit la mine, mi-a zis ca ma externeaza, ca au trimis toate fisele,dr neonatoloaga mi-a zis ca e ok, plec acasa, asistentele de la neonato au lalait-o de la 10 pana la 1 [smulgpar] Imi venea sa le bat! Si cand m-am dus la ele, erau foarte mirate, ca ce, plec azi?

Ca sa nu mai spun de tanti care aducea mancarea, eu ma duceam la asistente si ea striga la mine, ca eu plec, nu mai am portie. [zirea] vanata cred ca m-am facut! I-am spus tare, ca portia mea poate s-o manance ea, ca eu oricum n-o vreau desi am dreptul la ea! 
M-am suparat ca mi-au oprit un costumas, eu nu mai stiam ce le-am dat s-o imbrace dupa baita, acasa am constatat ca nu mai este!
Pt bb iti trebuie scutece, servetele, bepanthen, paturica si hainute.

In rest, curatenie, totul ok!
A, si am avut si o reclamatie de la vecina de salon, ea statea la salonul vip, noi langa, s-a plans asistentei ca plang copii prea rau, ca nu poate sa doarma! [:I]



#10
Fly

Fly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 12:30

Am nascut in decembrie, pe 19 , cu doamna doctor Chirila, un super om, nu am cuvinte sa o descriu.

Conditii foarte bune, asistentele de la sala de nastere foarte atente desi nu am dat nimic. Moasa de treaba. La travaliu toata lumea atenta. In salon este curat, foarte cald deci haine subtiri cu maneca scurta pt mamici, pt bebe body , pantalonasi si o paturica, pampers, crema pt fundulet si servetele umede. Se da mancare si acolo, dar poti avea si de acasa, apa plata multa, ceai de chimen, fenicul si anason. .In camera exista telefon special unde poti chema asistentele pt tot ce ai nevoie, pt tine sau copil, sunt foarte prompt  si fara a fi acre.Nu am intampinat nici o problema, am fost tratata omeneste fara sa mi se ceara bani, am dat 10 lei unei infirmiere care m-a dus cu carutul in salon dupa nastere si 10 lei uneia care mi-a facut toaleta inainte sa plec in salon din salonul unde stai dupa ce nasti. La toaleta din fiecare zi, dimineata si seara daca dai 2, 3 lei e bine, daca nu...e ok. In total am dat cam 500 de lei in 5 zile cat am stat in spital cu tot cu doctora care abia a primit. Acum depinde ce preentii are medicul pe care il alegi. Erau persoane care sareau cu banii la orice serviciu




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -