Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015 (Capsunici de iunie 2015) - CAP.4


657 raspunsuri la acest subiect

#1
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 10:19


Bun Venit în Noua Căsuță! Cu burticile, înainte!



Capitole:

CAP. 1 CAP.2 CAP.3


Cum inserezi poza într-un mesaj:

Ca să pui poză în mesaj parcurgi următorii pași: dai click pe More Reply Options (la căsuța unde scrii mesajul în josul paginii); sub căsuța unde trebuie să scrii mesajul în fereastra ce se deschide ai Attach Files; dai pe Alegeți fișierul (ai grijă ca poza să nu fie mai mare de 2.44 MB); alegi poza, dai Open, apoi apeși pe Attach This File; îți va apărea (deasupra la Attach Files) poza ce vrei s-o integrezi în mesaj în dreptul căreia apare Add to Post; apeși acolo și se pune automat poza (am făcut o poză cum trebuie să arate înainte să dai Add to Post). La final dai Add Reply.



Cum pui ticker la semnătură:

1. attachicon.gif a1.jpg
2. attachicon.gif a2.jpg
3. attachicon.gif a3.jpg
4. attachicon.gif a4.jpg
5. attachicon.gif a5.jpg
6. attachicon.gif a6.jpg
7. attachicon.gif a7.jpg
8. attachicon.gif a8.jpg
9. attachicon.gif a9.jpg

Notă: La setările semnăturii ajungeți astfel:
- click pe numele vostru;
- click pe Setări;
- click pe Forum Settings;
- din partea stângă dați click pe Signature.

Editat de gravidutedeiunie, 26 ianuarie 2015 - 10:25 .


#2
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 10:32

Bun găsit!

Am dat citat la mesajul de la capitolul trecut. Nu mai apar imaginile ca acolo, dar dacă deschideți fiecare link (a1-a9) vi se va deschide fiecare imagine în parte pentru ticker.

Vă pup!

#3
Pirelia

Pirelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 10:53

Si uite ca eu deschid capitolul. Salutari burticute. In seara asta am programata intalnirea cu bebe si medicul. Vedem daca mai facem TT (se pare ca e prea tarziu acum) si cand facem morfofetala. De asemnea, poate ne spune si ce este: baiat sau fata. Desi am spus ca nu voi cumpara hainute intrucat bebelul/bebelina are cateva cutii de hainute, ieri nu am rezistat si am luat doua body-uri pentru baiat. Acum sa vedem daca le-am nimerit.

Iulia - bine ai venit, sarcina fara probleme si nastere usoara.

 

Pupici tuturor.



#4
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:03

Va spun si eu "buna dimineata"..sa ne fie de bine cel de-al patrulea capitol si la mai multe! [flirty]

 

Multumim Tear pt ajutor.. [:)]

 

Fetelor referitor la miscarile bebeilor pe care ar trebui sa le resimtim mai mult sau mai putin in aceasta perioada...eu l-am simtit pt prima data la 18 sapt f bine si f clar ..astazi avem 18 sapt si 4 zile si de atunci mai nimic...

 

Probabil stiti problema mea cu placenta coborata si faptul ca nu am voie sa ma dau jos din pat..dar ieri a trebuit sa mergem in alta localitate cu o anumita treaba.

 

Am parcurs un drum de aprox 1 h si 30 min cu masina, traseul cam plin de "denivelari",drept urmare l-am cam zgaltait pe asta micu' ..cand am ajuns inapoi acasa m-am bagat direct in pat dar inca de pe drum m-au luat ceva dureri de burta  care nu au disparut decat dupa 2 pastile de no spa...sunt f ingrijorata pt ca nu-l mai simt deloc pe bebe..oare sa se fi intamplat ceva ??

 

Desi ar fi trebuit sa mergem la control abia sapt viit m-am hotarat sa mergem sapt asta spre sfarsit...



#5
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:12

Iulia iti urez si eu sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!

 

La fel ca si tine si eu ma numar printre "mamicile neexperimentate" si sunt oarecum speriata de ceea ce va urma tocmai de aceea m-am hotarat sa intru in acest grup unde de foarte multe ori am gasit sprijin...



#6
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:34

Buna burtici,

 

Ma bucur sa va gasesc in casuta noua!

 

Iulia, bine ai venit printre noi!Sarcina usoara! Si eu sunt o mamica la prima sarcina ! [flo2]

 

Pirellia, multa bafta azi la eco, te asteptam cu vesti bune!

 

Flo, ne-ai parasit si tu? Ai migrat pe FB?

 

Eu am morfo de trim.2 pe 3 februarie, abia astept. Deoarece dr. mea face morfo,o sa merg tot la ea. Dar m-am gandit eu asa, ca ar fi bine sa mai merg la inca un doctor, sa mai cer inca o parere, asa ca a doua morfo o am pe 12 feb. Sa nu ziceti ca sunt nebuna (poate sunt), dar simteam eu ca trebuie sa merg si la alt doctor, care sa imi analizeze bebeluta. Vroiam sa va intreb pe cele care ati facut morfo la alt doctor, va explica cat de cat? Ca eu nu o sa pot sa merg cu morfo de la un alt medic la medicul meu, de asta intreb.

 

Va pup



#7
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:41

Janinlav si eu am morfo de trim 2 care se mai numeste si anomally scan pe data de 29 ian un doctor renumit, f. bun, dupa care a doua morfo la doctorita mea o am pe 4 febr, asa ca stai linistita, nu esti singura, dupa astea doua eco am zis sa o mai raresc, ca am cam exagerat cu ecografiile, cam la 2-3 saptamani faceam cate una, dar la mine sa zic a fost explicabil din cauza hematoamelor si sangerarilor repetate.



#8
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:47

Simonelia, deci nu sunt singura! Eu am emotii de pe acum, numai cand a gandesc simt ca mi se taie respiratia!



#9
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 11:50

image.jpg

Rita, Georgia acesta este primul set pe care l-am rezervat si care ajunge pe 15 martie.



#10
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 12:08

Si acesta ar fi patutul pe care mi-ar placea sa il am, e portabil, se ataseaza la pat, dar e mai scumput, sper sa il primim de la nasi, e bun pana la 7-8 luni maxim, depinde cat creste si copilul, sa vedem...

Miniaturi atasate

  • image.jpg



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -