Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie 2015- cap 8


618 raspunsuri la acest subiect

#21
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 13:43

Bubu, Racusor, si eu sunt la fel ca voi dunt cu ochii cat cepele. Si eu cateodata secretie mai abundenta.

 

Denil, bafta la morfologie, asteptam vesti bune.

 

Azi am primit o veste foarte bune, o sa fiu matusa. Cumnata mea e insarcinata in 3 sapt. Bebelinul meu e cam lenes azi, am observat ca o data pe saptamana are cate o zi in care e cam lenes in miscari,ma rog de el sa-mi dea cateva lovituri sa stiu ca e bine.

 

Sa avem o saptamana frumoasa cu bebei la caldurica si celor care au eco sapt. asta multa bafta.



#22
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 14:30

buna fetelor..scuzati absenta dar in we am fost prinsa cu treburi administrative

 

si eu am scurgeri , sunt normale , cand se fisureaza membranele credeti-ma ca se simte , parca ati face pipi continu si usor pe voi si apa vine din vagin..e dferita senzatia , si eu am avut memebranele doar fisurate , pe la 3 nopatea s-au fisurat si pana la 11 cand am nascut-o pe ilinca inca avea multa apa..cand m-am dus la sala de nasteri s-a rupt de tot membrana si a curs asa dintr-o data cam 1l litru ca din sticla deci ...se simte diferenta

 

si mie mi-e frica de fisurarea lor , inca sarcina mea e mica si nu vreau surprize,,

 

legat de umflatul picioarelor si a mainilor , eu nu le-am avut umflate in sarcina trecuta si aveam tensiune , deci cel mai bun reper este tensiometrul..

 

da si pe mine mai nou parca nu ma mai loveste asa de tare rares e mai lent , a coborat si el mult ma loveste in vezica , col , fund si il simt mai mult sub buric..poate au si crescut sarcinile nu nu mai au asa loc de manevra..chear ma ingrijorasem la un moment dat dar am citit ca e normal sa-i simtim la slab ca nu prea mai au spatiu de miscare ca inainte

 

eu am spalat azi hainele lui rares , bagajul meu e gata mai trebuie sa-l fac al lui..si sa cumparam patutul..



#23
Lulu27

Lulu27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:14

Bună fetelor. Mulțumim de capitol nou. Am lipsit și eu puțin și voi chiar ați avut multă activitate pe aici......Mă duc și eu săptămâna asta la control și o să am vești. Vestea proastă.... după repetarea uroculturii mi-a ieșit infecție urinară cu e-coli, dar spre deosebire de prima dată când era rezistentă la toate antibioticele, acum scrie sensibil la toate antibioticele. Sper să-mi meargă vreun tratament.



#24
tania2014

tania2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 144 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:22

ce noroc cu sotul meu care a avut ideea sa puna si cabina de dus in baie nu numai cada.de la inceputul sarcinii fac doar dus deci nu am probleme cu spalatul pe cap.se poate face dus si in cada daca stati in picioare.

 

roby_razvi,la mine se intampla sa nu o simt cam o zi pe luna,nu stiu ce sa mai fac sa o starnesc...



#25
alice93

alice93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:23

Buna burticute! Lulu si eu merg saptamana asta la control... mi-am facut analizele si mi-a iesit infectie cu proteus. Ce-i drept cu putine unitati pe ml, insa ma ingrijorez. Sper sa nu-i faca rau lui bebe... astept miercuri sa vad daca-mi da Dr. tratament... apropo fetelor bebe al meu e foarte vioi si imi pare bine ca il simt, dar a inceput sa mi se bage pe sub coaste si ma dor... si am inceput sa respir din ce in ce mai greu. mai avem o lunicica si cateva zile si scapam. Abia astept sa-l tin in brate!!!!



#26
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 20:23

Buna seara fetelor ! Am lipsit azi dar motivat.

Roby, felicitari si sarcina usoara cumnatei !
Cu secretia si eu sunt la fel, foarte abundenta, eu mai am si candida si e si mai si.

Pam-pam, vin de la morfologie.
Bebe al nostru are deja 3 kg, e un grasan cu niste falcute adorabile, l-am vazut foarte bine in 3D. Are avans peste 2 saptamani, ceea ce l-a bagat la idei pe dr meu asa ca vineri ma duc sa fac testul ala de glucoza cum papuci s-o numi. Nu numai ca are avans doua saptamani dar este si in pozitie pelvina, adio deci nasterea mea naturala, deja e destul de mare ca sa se mai intoarca cu capul in jos nazdravanul. Oricare ar fi rezultatul de vineri, il scoatem la 38 sapt prin cezariana. Asa ca am inceput numaratoarea inversa. Mai mergem peste 2 saptamani cu rezultatele analizelor de 36 sapt si stabilim data.

#27
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 20:32

Denil, multumesc. Felicitari pentru rezultatele bune, ai un bebe dolofanel, sa fie sanatos dragul de el.

De contactiile BH ce ti-a spus?



#28
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 20:43

Felicitari DeniL, stiam ca esti la morfologie. Sa-ti traiasca baiatul! Inseamna ca tu nasti inainte de luna martie. Cu ce medic vei naste?



#29
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 21:02

Wow!! Ce dolofanel ai tu acolo Denil. Felicitari!!! Daca acum are 3 kg la 38 cate o sa aiba?? :-D

Editat de _Micaela_, 26 ianuarie 2015 - 21:46 .


#30
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 21:14

Roby, sunt ok intr-o oarecare masura, bebe fiind asezat in pozitia asta loveste foarte mult cu picioarele si irita uterul. Ii dau inainte cu NoSpa, pana la 6 pe zi din cel de 40 sau 3 din cel de 80.
Va multumesc pentru gandurile bune !
Bubu, da, voi naste inainte de martie, probabil in jur de 25 februarie, atunci ar fi 38 saptamani. Nasc cu dr Parvu Ioan de la Elias.
Mica, si eu ma intreb, probabil va bate spre 4 kg :D


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -