Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 108

fiv

584 raspunsuri la acest subiect

#181
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 25 ianuarie 2015 - 22:15

ari  [i] sa fim ca pasarea phoenix,nu?  [clo] multumesc din suflet...da,macar unul,copilul meu... [il]



#182
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 25 ianuarie 2015 - 22:32

Mari felicitari inca odata pt sarcina, va fi bine de ac data. 

 

Andrew am zis ca repetarea BHCG acum  la  6 sapt de sarcina este stres inutil deoarece la eco iti zice cate batai pe min are inima lui bb, dc ac sunt mici at e o pb cu embrionul, dc sunt bune at e ok. BHCG nu se mai dubleaza de la 1000 in sus, poate doar in cazuri izolate. 

 

Ari pt cancer e f bine sa ia mama ta capsule de napraznic sau mai ieftin si mai puternic e pulberea de napraznic 1 lingurita sublingual dimineata tinuta 5 min dupa care o bea . Dai planta la rasnita de cafea. Mi-au crescut NK pana la cer cu ac pulbere care o luasem pt un fibrom si chist. Mai e f bun uleiul de masline presat la rece in care pui la macerat cimbru , se bea dimineata pe stomacul gol 1 lingura. Cimbru e anticancer, o planta f apreciata in Grecia. Mama mea bea de ceva timp si acum mi-a spus ca i s-au micsorat varicele, asta e bonus :-)



#183
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 25 ianuarie 2015 - 23:00

ari da, are 3. Dupa gemeni sotul s-a operat, i s-au gasit niste tumori pe canalele spermatice, dr i-au zis ca bine ca a apucat sa faca copii si la putin timp ... surpriza a aparut micuta printesa care deja 1 an daca nu ma insel, iar flacaii fac in feb 2 ani. Daca baietii erau leit tati, la fetita se pare ca mami a avut ceva mai multa influenta (mai stiu eu un caz [soricel])



#184
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 00:17

velvet

 

De unde ai scos-o ca nu exista tratament pentru HPV? Eu am dat un search pe goagal si am gasit in 5 secunde asta:

 

http://www.ginecolog...RE-SEXUAL__183/

 

Se pare ca sistemul imunitar ii scapa pe multi de problema. Un tratament homeopat de intarire a sistemului imunitar ar putea fi de mare ajutor.

 

Verucile de care spuneam eu mai devreme, sunt produse tot de un virus care insa nu e de calibrul HPV. Totusi pe noi ne-a rezolvat homeopatia.

Probabil ca virusul va ramane in organism, dar leziunile au disparut si atat timp cat sistemul imunitar e "strong", virusul va fi sub "cizma".

 

Iti recomand sa te documentezi despre o alifie numita "aldara". Daca treci granita spre austria o gasesti. Statistica arata ca are sanse mai mari sa functioneze la barbati...

 

La noi cam asa a fost.

 

Tratamentul homeopat nu a functionat in cazul meu, dar apoi am folosit aldara+ homeopat si am scapat de leziuni.

 

Am presupus ca a functionat aldara si la sotia mea am trecut direct la acest tratament.

 

Dupa cateva luni in care am vazut ca nu tine, am incercat homeopatia si in cazul ei.

 

Doctorita i-a spus sotiei ca are un profil usor de reparat si ca e sigura ca se rezolva, doar ca nu stie cat dureaza deoarece tratamentul o ia de sus in jos si nu are de unde sa stie peste cate probleme da si cat dureaza sa le rezolve pana ajunge la talpi.

A durat doar 2-3 luni.

 

Stiu ca nu-i tot una, virusul care produce veruci in talpi, maini si fata cu cel denumit HPV, dar mecanismul de combatere e acelasi.

 

Nu cred ca faci bine sa refuzi din start aceste posibilitati. Macar mai citeste despre ele...

 

Bafta...

 

Ps: uite alt link, cauta in special intrebarea nr. 10:

 

http://www.hotnews.r...da-vaccinez.htm


Editat de AndrewD, 26 ianuarie 2015 - 00:32 .


#185
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 04:18

Eu si insomniile mele...
Velvet , Aldara se gaseste si la noi in farmacie , este cam scumpicel, dar se da compensat pe reteta.
Sunt niste pliculete cu crema, minuscule, un pliculet, o utilizare.
Se folosesc in acest tratament pt Hpv si la barbati si la femei.
Se mai da de obicei si tratament cu Isoprinosine tb, vre-o 3 luni minim.
Alti medici recomanda si Zinkit asociat ( zinc effervescent de 10 mg), altii merg pe asocierea cu Cetebe ( vitamina C cu zinc, cu eliberare prelungita).
Sunt multe scheme, dar nu-mi aduc aminte acum, ce am mai vazut pe recomandari.
La noi se cauta acest Aldara, semn ca sunt foarte multi cu probleme de acest fel.
Eu zic sa studiezi problema bine!
Micaela multumesc din suflet pentru urari!
Voi face eco zilele astea cu siguranta! Azi dimi repet beta , si apoi vad incotro ma indrept.
Multumesc inca o data pentru sustinerea voastra.
Oare de la ce am dureri de cap noaptea?

#186
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 08:38

Pai tinand cont de toata tensiunea... te miri ca ai dureri de cap ? Nu-i suficient prin ce treci ?

Indiferent cum iese bhcg, trebuie vazut daca s-a prins in pozitia corecta. Daca in cateva zile nu mai ai ce sa vezi ? N-o sa stii niciodata unde se prinsese si iarasi o sa te intrebi de ce n-a mers...

Eu as face ecografia azi...

Tin pumnii !!! [:)]

PS: E o veste buna cu aldara. N-am stiut ca s-a adus si la noi in tara. Acum 5-6 ani cand aveam eu nevoie... trebuia sa apelez la o cunostinta care mergea in Austria, era medic si facea si reteta, fiindca din ce ne spunea si in afara se elibera doar pe reteta...

Aldara functioneaza prin stimularea, provocarea sistemului imunitar sa trimita anticorpi in zona frecata cu alifie... un fel de trompeta care cheama la lupta batausii sistemului imunitar care incep sa rada tot ce nu recunosc in zona cu alifie.
E atat de eficient incat se foloseste si la formele incipiente de cancer de piele, desi inca nu este clar cum functioneaza concret.
S-a observat insa statistic ca face mai mult bine decat rau si asa s-a decis acceptarea lui in tolba armelor de lupta impotriva catorva afectiuni.

Trateaza leziunile... nu elimina insa virusul din organism. Pentru asta ar fi bine sa iei in calcul o strategie de intarire a sistemului imunitar... iar eu stiu de homeopatie deoarece la mine si sotia mea a functionat foarte bine. Or mai fi si alte scheme dar eu in asta am incredere, fiindca asta am vazut ca a mers.

Tinand cont ca aldara nu functioneaza la toata lumea, cred ca ar trebui sa incercati in paralel si tratamentul imunitar deoarece altfel riscati ca unul din voi sa faca progrese si sa se tot reinfecteze de la celalalt.

Editat de AndrewD, 26 ianuarie 2015 - 09:01 .


#187
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 09:46

neata

 

andrew am citit tot ce e pe net.am spus ca nu exista tratament,pt ca virusul ramane.am citit ca un sistem imunitar bun il poate elimina din corp,in sensul ca eu nu fac cancer,iar al meu scapa definitiv de condiloame.dar...prima conditie,mi-a zis-o si dr mea,este sa se lase de fumat.iar el nici asta n-a inteles.multumesc pt sfaturi.despre homeopatie n-am citit,pt ca n-am considerat ca ma poate ajuta sa raman gravida spontan.n-am crezut.iar in alte cazuri n-am avut nevoie.o sa studiez despre acea crema.

 

mary multumesc pt informatii.iti tin pumnii!

 

o zi buna!



#188
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 10:16

Imunitatea intarita e buna dar nu se pupa cu dorinta de a avea un bb.
Velvetica ai grija sa nu-ti cresti rau NK, vitC cetebe ii creste rau , cred ca si Zn. Orice porodus iei cauta pe net informatii.

#189
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 10:40

mica frumoasa  [flor] eu deocamdata nu iau nimic.astept sa imi scrie si dr I.vedem apoi ce fac.dr mea mi-a dat tratament 3 luni.sun azi sa vad ce mi-a prescris.si va scriu aici.ca parca mi-e nu-stiu-cum sa il intreb pe dr I daca e bine sa il iau.desi n-ar trebui sa se supere...

 

nu iau vit C.doar al meu a luat 3 luni.acum nu mai gasim aici la noi vit C de 1000 de la secom.nici prin comanda nu ne-au adus  [alcool]

 

eu iau de cateva luni

 

femibion 1

omega 1000

coenzima 120

aspenter 1/seara

brocriptina 1/2

vit D 8 picaturi/seara

 

voi repeta cu intarziere,sapt viit

 

prolactina

TSH

VSH

 

si vit D cand ajung la synevo,sper tot sapt viitoare.

 

LE  al meu a luat imunosuprosine,sau cum s-o numi,9 zile,6/zi.i-a dat dermatologul.si kanamicina de 2/zi.plus ca i-a dat cu azot pe ele atunci cand am fost.dar trebuie mai multe sedinte.n-am mai ajuns,e prea departe.

 

vrem sa mergem si la alt dermatolog.pt ca nu i-au cazut,doar s-au mai miscorat si sunt mai deschise la culoare.din maro inchis,de-asta am crezut ca sunt alunite,in maro deschis.


Editat de velvet, 26 ianuarie 2015 - 10:44 .


#190
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 12:12

Nu gasesc nicaieri pe tot netul imunosuprosine. Ce-i aia ? Dupa cum suna, mie mi se pare ca are efect supresor asupra sistemului imunitar... mi-e greu sa cred ca putea cineva sa recomande slabirea sistemului imunitar in HPV. Cel mai probabil n-am inteles eu despre ce e vorba...

 

Chiar vroiam sa intreb daca ati facut in ultimele luni (inainte de aparitia leziunilor) ceva tratamente care sa slabeasca sistemul imunitar si sa invite HPV-ul sa genereze acele condiloame si/sau leziuni.

Infectia putea sa fie in organism de multi ani, foarte multi, dar pana nu prinde sistemul imunitar slabit... nu apuca sa faca nasoale pe acolo.

 

Si da... intarirea sistemului imunitar poate stapani HPV-ul , dar pretul ar putea fi infertilitatea... Poate totusi s-o gasi o solutie de imunomodulare, adica modelarea sistemului imunitar ca sa atace ce trebuie si atat, nu o intarire generala care sa atace orice, inclusiv un embrion... nu stiu... zic si eu.


Editat de AndrewD, 26 ianuarie 2015 - 12:18 .




Etichetat si cu fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -