Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 4

aprilie gravida sarcina 2015 buburuze

753 raspunsuri la acest subiect

#21
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 02 ianuarie 2015 - 23:44

Ema, buna întrebarea , ce sa mâncăm ?!
Eu la prima sarcina am avut butoaie nu picioare de la caldura, am născut la sfârșit de aug toată vara am prins, deși aveam kile putine, mâncăm f f sănătos la început de aug mi am luat șlapi cu 2 nr mai mari,, când am ieșit din spital ii pierdeam din picioare [:-)))]
Sunshine, e sigur avocado [soricel] , o angajata de-a nașei lui pitica are grădina cu de toate, a zis ca anul asta e super încărcat pomul si sunt asa de mari de ia rupt o ramura mare,, cu toate astea numai 4 ia adus [:D] , fac si eu glume, deh nemultumitului i se ia darul!

#22
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 02 ianuarie 2015 - 23:55

Bubu, acuma pun si eu "sare pe rana"..pai chiar asa, numai 4? ca se rupe creanga si avocado chiar nu stiu cum se poate conserva sau ingheta, ca si alte fructe.
De umflaturi de picioare mi-e si mie frica, ca nu vreau sa cumpar cizme de iarna cu 2 nr mai mari si sa le port cateva saptamani.
Asa e Emma, sanatoase si bb la fel, indiferent cand nastem. Acuma ma rog pt urmatoarele 4 sapt, sa fie totul bine. Apoi o sa o iau incet si o sa ma bucur de fiecare zi si sapt reusita!

#23
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 00:14

Eu port 37 si mi-am luat cizme lungi 39 inca de la inceputul toamnei asa ca n-am sa plang dupa ele ca le-am purtat o toamna si o iarna.  [soricel] 

 

Mie parca mi-e si teama sa mai spun ca pe mine nu ma doare aia si aia si nu o am pe aia si pe ailalta ca zici ca-i un facut si ma pricopsesc cu ele pe loc.



#24
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 00:16

Le-am facut ieri gazdelor guacamole si s-au lins pe degete, apropo de avocado. Eu am stat cu mana in apa ghiata o ora pentru ca am tocat un ardei iute jalapeno si se pare ca am pielea prea sensibila. Ieseau flacari din mana mea, dar guacamole n-a iesit exagerat de iute.



#25
crysstina7

crysstina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 02:49

dia cu 2 numere  mai mari si iti sunt ok? mie nu mi s-au umflat inca piciaorele,am vreo sansa sa sar peste asta pana la sf. sarcinii?

fetele voi aveti secretii? io atunci cand stau in picioare mi se uda pur si simplu chilotu,si e o scurgere alba ( asta vad cand am chilotii de alta culoare), eu cand i-am zis la dr, data trecuta mi-a zis ca oo stai ca esti numa la inceput de acum apar secretiile,dar parca totusi mi se pare prea de tot ca sa am asa serecretii mari,sapt trecuta mi-am facut un sumar de urina si nu aveam infectie urinara.

burticulete care mai aveti un bebe voi de unde ati stiut cand  ati eliminat dopul gelatinos?

puuupici noapte buna [flo2]



#26
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 03:27

Crysstina, imi spunt bune pentru ca sunt cu talpa joasa si fermoar pana la genunchi si n-au cum sa flencane in picior, dar deja am 38 si asta fara sa simt picioarele umflate.

Scurgere am si eu, ca si cum m-as scapa putin pe mine, sa nu mai spun ca urina imi miroase a clor...ceva de genul. Ecografa a spus ca-i normal ca pe doctora am uitat sa o intreb. Si apropo de doctora ma gandesc serios sa o schimb ca vad ca sufera tare de durere-n cot. Nu m-a sunat dupa ce am lasat mesaj cu problema cu ochiul si episodul de ameteala puternica cu varsaturi de Marti noapte.



#27
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 08:23

Buna dimineata burtici, veniti la cafea?
Dupa un scurt somn de voie, a inceput iara "cresa" scandalul asa ca stau la avanpost.
Crystina, cata vreme anslizele de secretii nu iti arata vreun "colocatar" nu e motiv de ingrijorare cu secretiile. Din pacate e nasoala senzatia, ca parca tot timpul esti nedusata desi proaspat iesita de sub dus.
Cu umflaturile...nu e musai sa-ti apara, doar ca nu e un simptom rar in ultimele luni. Sper sa scapam de el ca pt 2 luni chiar n-am chef de cizme noi.

#28
deea1

deea1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 08:26

Dia eu am DPN dupa ultima ecografie morfologice 9 aprilie. Sexul bebelusului inca nu este sigur, avem cordonul obilical printre picioruse, dar din masuratori medicul a zis ca este posibil sa avem o fetita.

#29
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 08:27

Cu dopul gelatinos...eu n-am stiut ca l-am pierdut. Am ajuns la spital cu o mica si slaba sangerare, iar dr au vrut sa fie ei siguri ca nu e ceva nasol si au hotarat sa ma tina acolo 24 de ore sub observatie. Aveam colul perfect inchis, dar sangerarea poate fi un semn ca il pierzi. In loc sa ma externeze a doua zi, mi-am tinut bebele in brate.

#30
alinanda

alinanda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 08:58

ma simt atat de bine de cand va citesc postarile...parca nu mai sunt singura



Etichetat si cu aprilie, gravida, sarcina, 2015, buburuze

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -