Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum apune 2014 in viata voastra?

destin 2015 2014 bilant

25 raspunsuri la acest subiect

#11
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 30 decembrie 2014 - 22:32

E clar ca nu a fost un am ideeal. ..
Un an greuuu..dar va continua și în 2015 pentru mine cel puțin. .multa multa munca , satisfacție nu prea. .
Sunt încă cu pb de alimentație, mereu cu securea deasupra a anorexiei , copil bolnav ..
o oarecare răcire relațiilor in căsnicie ...un am foarte ciudat .
Va urma 2015 care va decide soarta Lu tata ...

#12
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 decembrie 2014 - 22:48

Noi am fost sanatosi cu totii,asa ca pot spune ca a fost un an bun!Daca e sanatate...restul vin mai devreme sua mai tirziu.

 

Da...a fost un an intens,cu mult stress,cu multa munca,insa cu destul de mult neprevazut.

 

Insa a fost un an din viata mea,cu bune ,cu mai putin bune(rele nu pot spune ca nu au fost).

 

Miine vom petrece cu familia ultima zi a anului...da cu familia,sunt foarte ,foarte multumita si fericita ca e tata alaturi de noi(povestea Buflei am trait-o d eparca ar fi fost a mea,asa ca da...sunt fericita ca e cu noi),asa ca impreuna cu sora mea si familia ei,vom ciocni pentru un an...macar la fel ca cel ce miine se incheie.

 

La multi ani tuturor! [cheers]



#13
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 30 decembrie 2014 - 23:40

Pt.mine anul acesta a fost si bun si greu.Greu in sensul ca am fost depistata de endometrioza si desigur scăderea șanselor de a ramane insarcinata fara tratamente,plus examene,greutăți la servici si dorul de mama mea care a mers la cer la doar 46 ani..:( si bun..pt.ca am întâlnit persoana pe care o iubesc,ma iubeste si imi e alaturi mereu.A fost un an greu si nu stiu de ce presimt ca la fel va fi si 2015 dar încerc sa nu fiu pesimista totusi...

#14
aniela23

aniela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 31 decembrie 2014 - 01:51

2014 a fost pentru mine un foarte banal, cu nici o schimbare (același serviciu, aceiasi casa, partener, prieteni) si dacă pana azi eram cam "desumflata" ca am o viața plictisitoare, citind mesajele de mai sus am ajuns sa ma bucur de anul monoton pe care l-am avut. 



#15
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 31 decembrie 2014 - 02:12

Un an combinat: una calda, una rece. Un an intens emotional, in ambele directii, un an plin.

 

In februarie, s-a imbolnavit mama...s-a recuperat intr-o oarecare masura. Dupa care al meu a fost facut redundant impreuna cu managerul, ultimii oameni din firma care si-a inchis biroul din statul nostru. Eu eram insarcinata in vreo 6 luni, deci nici o sansa sa ma angajez, iar industria in care lucreaza al meu e la pamant...majoritatea contractelor se exporta in India si China- de-aia si-a si pierdut serviciul, si de-aia sansele de reangajare erau mici.

 

In iunie am simtit din nou acel sentiment de ne explicat cand devii mama! S-a nascut a treia parte a sufletului meu si mi-am tinut inima strans la piept pentru a treia oara.  In timpul asta, mama era in spital.

 

Am pierdut-o in august...un tavalug de emotii, de la neincredere la furie si multe intrebari acuzatoare.  Putea sa mai traiasca, desi la viata pe care ar fi dus-o...mai bine asa. Si ea stia asta si isi dorea sa moara. 

 

In septembrie s-a angajat al meu, dar cu contract casual. La anul, spera sa i-l faca permanent. In octombrie a venit tata in vizita, l-am vazut din nou dupa aproape 6 ani. Din pacate, fara mama  [:(]

 

Ne-am mutat, cu griji si stres ca nu gaseam casa- noi banuim ca din cauza ca avem 3 copii, ca alt motiv nu am gasit-, am reusit intr-un final, tavalugul impachetarilor, mutatului, copii mici si mari...nervi, oboseala, cautari de job, interviuri....si, intr-un final sarbatorile in noua casa, si o oferta de servici.

 

 

2015...sper intr-un 2015 calm. Desi va debuta furtunos. Va fi pentru prima data cand fetele mele vor sta fara mine; incep gradinita 3 zile pe saptamana...si daca lucrurile se aseaza frumos cu serviciile mele si ale partenerului, sper ca 2015 sa fie si o parte din drumul spre o noua surioara pentru fetele mele!



#16
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 01 ianuarie 2015 - 08:28

Eu am trait un an asemanator cu precedentul, in care pe primul plan a fost rolul meu de mama, iar viata profesionala a fost strict de supravietuire.
Copilul meu creste frumos, ii multumesc lui Dumnezeu ca mi l a daruit si ma bucur de fiecare cuvant nou, fraza, mimica. E fascinant sa urmaresc evolutia omuletului meu si, in acelasi timp, e atat de intens si el e inca atat de dependent de.mine. Nu am nici un ajutor aici, dar nu ma plang.
Pe de alta parte, relatia cu partenerul meu se indreapta spre un sfarsit previzibil pe care eu, cel putin, il astept. Va fi anul acesta, cu siguranta.
Prevad pentru noi, cel mic si cu mine, un an mai plin se challenge-uri, caci trebuie sa ma redresez profesional, iar el sa devina un pic mai independent. In rest, imi doresc sa fim sanatosi si baiatul sa isi cunoasca bunicul, planific o vizita in tara la vara.

#17
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 01 ianuarie 2015 - 09:17

A fost un an cu de toate. Cel mai rau a fost sfarsitul anului care a fost plin de vesti rele. Nu neaparat pentru mine ci pentru cei din jurul meu. Dar m-au afectat. Speram ca acest an sa ne aaduca mai multe zabmete.



#18
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 01 ianuarie 2015 - 09:52

Pentru mine 2014 apune frumos cu un nou job, inca un pas in sus pe plan profesional. Mai am un pic si termin scoala, am in plan sa ma dezvolt mai departe, sper sa ma tina tot asa.

La multi ani si sa aveti parte de un an nou asa cum isi doreste fiecare! 

[artif]  [artif]  [artif]  



#19
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 01 ianuarie 2015 - 11:03

Un an greu, dar bun.

Din pacate, trecerea lui inseamna inca unul la varsta [:)]



#20
iahim

iahim

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 01 ianuarie 2015 - 17:36

Intotdeauna imi fac bilantul la sfarsit de an si promisiuni pentru noul an.Pe ansamblu,a fost un an bun.

Profesional am avut mari satisfactii iar rezultatele efortului depus m-au implinit din acest punct de vedere.

 

Familia a fost si va fi pe primul loc.Am inteles inca o data ca daca iubesti si esti iubit nimic nu te doboara.Mai bine spus,ceea ce nu te doboara te intareste.Cea mai mare parte a timpului liber am dedicat-o copilului si problemelor scolare.

 

Social,am cunoscut o multime de oameni care mi-au influentat cursul vietii.Si cred cu tarie,ca nimic nu este intamplator,ca fiecare om pe care il cunosti si fiecare experienta traita au un rol cat de mic in viata noastra.

 

Emotional am trait momente devastatoare .Am invatat o lectie si am mers mai departe.Psihologic vorbind,am pierdut ,astfel,un prieten.

 

Si am avut parte de sanatate.Ceea ce este esential.





Etichetat si cu destin, 2015, 2014, bilant

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -