Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Iunie 2015 (Capsunele de Iunie 2015) - CAP.3

sarcina iunie 2015 gravida

951 raspunsuri la acest subiect

#61
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 13:43

Toata lumea are treaba , e de inteles ce-i cu linistea asta pe aici.  [pup]

 

Rita, toba si caltabosul au iesit, nu am gustat de dimineata decat caltabosul ca ieri am gustat din carnea de umplutura si mi se facuse putin rau, asa ca am mancat cu masura. Toba o incerc mai pe seara.

 

Spor la treburi fete harnice si clipe frumoase alaturi de cei dragi! [i]



#62
mislin

mislin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 13:46

SALUT BURTICILE MELE DRAGI...JANINLV.calatorie placuta...si noi plecam miine di de aceia nu am mai intrat sa scriu dar de citit 5 min tot vam citit cu toate ca miscare puyina pe aici...DIATUR, mie dor de tine de mor...ce mam invatat cu tine...Dosmne o fi normal? Te iubi mult...RITA, INGER drag mai lasa le ca nu mincam cu 10 guri...te vreau vesela mereu nu obosita...
Fetelor ce o fi cu Ramona?? Ma gindesc la ia mult, si ii trimit un gind de incurajare...e rau sa nu ai pruncul tau de Craciun...te pup Ramonel...
Fetelor sa vedeti minune...eu aproape zilnic folosesc o crema de la Lancome lejera anti imbatrinire, si din cind in cind folosesc si fond de ten ca am niste pete de la soare in jurul ochilor...insa ieri am urmat acelasi tratament si minune...mi sa decansat o alergie pe fata de toata frumusetea..si pe git bineinteles cu pete si burbonele rosii...nu mai zic mincarimea...interesant ca se declanseaza afectiuni care niciodata nu leai avut...niciodata nam fost alergica la produse cosmetice...asta mic mia schimbat vista..se spune ca sarcina intinereste, dar probabil dupa ce se termina fiinca in timpul sarcinii totul se schimba, si pur si simplu nu mai esti tu...acum sunt un mic mutant patat si buburutat...bineinteles ca mam dat cu hidrocortizon ung si triamcinolon, astea fiind admise cel mai mult in sarcina,si roseata a trecut, dar burbonelele tot acolo sunt...
Va pup capsunici si va raspund la fiecare, dar acum is urita si deprimata

Editat de mislin, 20 decembrie 2014 - 13:49 .


#63
flo_fifi

flo_fifi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 14:09

Rita draguta, aseara aveam un somn nebun..dar ma chinuiam sa stau treaza sa imi astept sotul si sa mergem sa ne vedem nasul care a sosit din Germania si de care ne era dor.Oricum eu in general dupa tel intru... si il tot butonam si dadeam refreshuri sa va vad care si cum sunteti pe aici :)

Mislin, draga mea, cum sa fi deprimata cu asa minune in burtica ta??lasa petele si tot cee ste pe exterior... trec ele!tu oricum esti o frumoasa, atat la interior cat si la exterior, nu te fac pe tine 3 pete... nu te mai uita la ele ☺

Va pup si eu si spor la treburi dragi capsunici! !

#64
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 14:40

Janin, burtica vesela, cred ca ai ajuns deja la ai tai si esti calare pe porc. Sa te gandesti si la noi cand mananci sorici proaspat!

 

Georgia, draga mea, probabil ca ai gustat cu pofta din tocatura si de aceea ti s-a facut rau. Ia-le incetisor, mamica, sarbatorile nici n-au poposit inca. Dar sa stii ca nu te uit cu reteta de toba. Astazi fac paste. Am decis ca pana de sarbatori sa nu ma mai complic cu mancaruri elaborate, iar fie-mea e in extaz. Pupici!

Mislin, iubita mea draga, sa stii ca si eu am patit acelasi lucru, dar mai acum o luna. Eu n-am avut probleme cu tenul nici la pubertate. M-a inzestrat Dumnezeu cu un ten frumos. Dar ma iritam fix in jurul ochilor, ma manca pielea si mi se umflau ochii la baza genelor de zici ca eram bolnava. De fel, nu ma machiez, din cand in cand folosesc o crema hidratanta nuantatoare in locul fondului de ten, dar rimelul imi place si-l aplic mai des. Ei bine, m-am iritat zdravan, in prima faza n-am dat importanta si la cateva zile dupa aparitia iritatiei m-am machiat din nou. A reaparut problema. Asa ca am facut pauza totala de machiat timp de vreo 2 saptamani si de atunci vad ca nu mi s-a mai intamplat. Cred ca modificarile hormonale sunt de vina, bata-le norocul! Dar tu esti frumoasa oricum, iar chestiile alea trec in cateva zile. De Craciun o sa fii ca noua.

- Ma gandeam acum ca poate ai mancat sau baut ceva ce nu ti-a priit?

Fifi, floricico, te pup. Cum mai stai cu moralul?



#65
mislin

mislin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 15:22

Multumesc mult RITA..ce ma bucur sa aud ca mai au si altele asa probleme si ca nu sunt singura..mai incurajat mult..te pup cu drag..



#66
mislin

mislin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 15:23

fetelor va rog tare mult daca mai tineti minte..am vrut sa corectez la stiker si nu mai pot sal pun..am luat toate alea  la copiat dar nu mai vrea...stiti voi vreun truc???



#67
mislin

mislin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 15:24

FIFI,petrecere frumoasa cu nasul...cred ca aduce daruri la finii mari si finut...eheee ce petrecere o sa fie acolo...



#68
flo_fifi

flo_fifi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 15:33

Rita, din fericire ...momentan bine... dar nu pot spune ca nu am totusi un pic de teama ... insa.. ma rog sa fie bine... mai ales acum... Maiculita sfanta... asculta rugile unei mame pentru pruncul ei.
Mislin, daa.. diseara cred ca ne petrecem... daca rezist sa stau pana tarziu..

#69
antony7

antony7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 16:41

dragele mele, hop si eu un pic la voi aici..m-am pricopsit cu o durere urata de gat si acum stau in patut ca de altceva nu prea sunt buna..am lua o bucata de usturoi in gura, in lipsa de altceva permis., am citit ca ar face minuni, dar inca nu am ce lauda.. :((

 

Mislin..felicitari ptr mititelul tau burtos, ce bine se vede in pozica....mi-a facut si mie ieri doctorita o poza la bebitza meu, dar nu se vede asa bine asa ca nu am ce sa va arat....cu bubitele, nu te ingrijora, e normal in sarcina, eu nu mai scap de cosuri..de cand am ramas parca sunt la pubertate,deci bucura-te ca la tine e doar ceva ocazional si incet incet o sa scapi..

celelalte burtici, vad ca sunteti puse bine in priza cu sarbatorile, unele incepeti petrecerile, altele cu bucatele, altele cu drumurile, ce bine ca sunteti active !!!! sa stiti ca va urmaresc pe toate si as vrea sa va raspund la toate, dar timpul asta nu-mi ajunge, ba ma solicita fiica-mea, ba sotu, ba unu altu cand sunt la servici  ...uofff..si acum stau in pat ca o leguma pana imi trece raceala asta care ma incearca..:(( sa vedem cine izbuteste usturoiu sau varcolacu asta de durere care nu-mi mai da pace...



#70
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 17:19

Ehee ..salutare mamici cu burtici..scriu pe fuga..de citit nu prea am reusit sa va mai citesc.(sper ca toata lumea e bine sanatoasa si devreme acasa..:P)

.Asta nu inseamna ca v-am dat uitarii..

 

Linkul e pt voi...sper sa va placa! 

 

Pupici la burtici





Etichetat si cu sarcina, iunie, 2015, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -