Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 115

fiv medlife albu

206 raspunsuri la acest subiect

#21
ssofia11

ssofia11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 15:48

Felicitari dragi mamici!multa sanatate voua si bebeilor!

Fetelor..cum calculam varsta sarcinii?eu am facut punctia pe 22.11 si ET pe 27.11..
azi valoarea betahcg 14351 !

#22
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 17:33

Mariamica, felicitari !!!! De-acum sa te bucuri din plin de minunea pentru care ai suferit, ai luptat si ai reusit! .... si multumim pt incurajari. Trebuie sa reusim si noi, cele care suntem in focuri!

#23
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 18:05

Noi fetele vechi suntem aici sa va sustinem atat cat ne mai permite timpul  ;) dar sa nu va dati batute si sa fiti optimiste si cu multa credinta in Doamne Doamenvetimreusi cu siguranta ;) tinem pumnishorii stransi , stransi ,.. Mie mi-a  tinut pumnishorii stransi o minune de copil pe care il iubesc enorm  [soricel] Va fi mereu in sufletul meu acest copil ;) 

 

Mariamica sa-ti traiasca minunea sa fie sanatos si sa va umple viatza de bucurii;) 

 

Andreea ce minune frumoasa si ranjita ai tu acolo , sa-i pap eu bulanasele alea grasune  [soricel]

 

Da fetelor am inceput AMR 4 zile  [soricel]  [fri] si colac peste pupaza azi nici nu m-am simtit ok ... Ma doare inghinal  pe partea stanga de mor .. Dar maine mergem la dr si vedem ce si cum ... Voi ati avut asemenea dureri? 



#24
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 18:42

 
crystyne mult si greu a fost, putin a ramas. Sa vezi ce frumos va fi. [il]
 
Sper sa ai dreptate, sa reusim toate..mereu aud incurajari , sa nu ne lasam ca vom invinge..ce bine ar fi!dar realitatea e mai dura, mai seaca.
 
Eu nu mai am putere nici brad sa imi fac..e al 2lea an din viata mea in care nu ma intereseaza sarbatorile. sunt zile ca oricare altele, doar ca fac niste cadouri, ca asa trebuie, ca asa e frumos si politicos.hai ca sunt deprimata cred..

Editat de Hatice, 17 decembrie 2014 - 18:44 .


#25
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 19:38

Hatice draga mea te inteleg .. Eu ani de zile nu am vrut sa aud de craciun dar uite ca .. exista minuni, asa ca te rog oricat de greu iti este bucurate de sarbatori si chiar daca suna a cliseu nu iti pierde speranta si credinta ;)  [flo2] te pupic si ai grija de tine daca nu vrei bataitza  [soricel] asa bortoasa cum sunt .. Ce putere am  [pk]

 

Ma scuzati ca am scris aici de durerile mele  [soricel] am vrut sa scriu in alta parte ..  [clo] dar na nu mai am bun deca un neuron ... Si ala da semne ca ar fi pe duca .. Uit si daca am de cumparta doar 3 produse  [soricel] .. 



#26
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 19:49

Hatice, revino-ti, ca, din pacate, mai ai de dus din batalia asta. Hai ca poti! Trebuie!

Crys, vineri faci 38 de saptamani. E anormal sa nu ai dureri, asa ca lasa-le-n plata Domnului, fa niste filmulete cu gaza miscatoare in burta, ca n-o s-o mai ai prea mult timp la purtator! Bafta maine! Eu ma duc la epilat si la cumparaturi si, pe la panz, sper sa am ceva timp pentru mine.

 

salut fetele albe!



#27
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 21:32

Crystyne, nici eu nu mai puteam deloc ultima perioada, m-a durea tot peste tot in toate pozițiile de șezut, nu mai știam cum sa dorm, cum sa mai stau pe scaun pe nimic, totul era incomod si tot mai greu de suportat, trebuia sa nasc in sapt 39 cezariana, dar zbânța mea n a mai avut răbdare, asa ca începusem sa m-a deschid si cezariana s a produs cu 2 sapt mai repede si bine ca s a întâmplat asa ca m-a așteptau încă 2 sapt de coșmar + ca ea creștea si se marea, eu fiind micuța.... Si asa toată lumea a rămas masca ca am născut in sapt 37 / 3250g/51 cm când la măsurători ne ieșea mereu un pisic mic de maxim 2,6-2,8kg ;)
Dar toate Neplăcerile se uita imediat când îți vezi minunea inocenta in brate :)
Fetelor chiar îmi pare rau de nereușitele voastre stiu prin ce treceti ca asa am fost si eu dărâmată mai ales când am pierdut sarcina si la a doua eram eram la fel dupa ce un bebe se oprise din evoluție, dar uite ca minuni exista si Dumnezeu a vrut ca a doua inimioara sa reziste ... Asa ca nu va necăjiți , acum 7 ani când mi a fost scoase ambele trompe m-a gândeam ca sunt sortita sa nu am copii, dar eu m am împotrivit sortii si am luptat, am vrut cu adevărat bebe si nu m am lăsat bătuta si daca era sa pierd inca o data sarcina as fi încercat inca o data si inca o data ... Pana la menopauza ;)
Va pup si stiu ca orice cuvânt e de prisos, dar totuși un pic de încurajare poate reușesc sa va transmit.

#28
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 10:37

Bad news..:( mi-au iesit analizele alea muuulte . Sunt ok! Mai putin toxoplasmoza:(((( offff

#29
mariamica

mariamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 14:20

Fetelor indraznesc sa postez un anunt, dau spre vanzare aparat pentru ascultat bataile inimi lui bebe incepand cu a 10 saptamana de viata. Aparatul este de la Sonoline b profesional si l-am folosit pana in ultima zi de sarcina. Ma ajutat sa nu o iau razna, intrebandu-ma daca bebe mai este in evolutie sau nu. Daca exista vreo doritoare poate sa vada poze cu aparatul pe Olx.
Stiu ca aici se posteaza informatii care au legatura cu fiv dar m-am gandit ca poate gasesc o persoana interesata de acest anunt.

#30
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 10:44

Buna fete dragi,

 

Qiao multumim de casuta, doamne ajuta sa fie plina cu bebei frumosi. Ma rog ca anul ce vina sa va aduca minunea mult visata tuturor.

Felicitari Mariamica, doamne ajuta sa fie sanatos bebelul si sa va aduca numai bucurii.

Felicitari si fetelor cu beta pozitiv si tinem pumnii fetelor in focuri.

Cand va citesc ma apuca emotiile mai ales ca acum un an eram si eu in focuri si de Craciun am inceput prima injectie in burtica si pe 13.01.2014 am avut embriotransferul si iata ca din 26.09.2014 am o minune de fetita, asa ca nu va pierdeti speranta, doamne doamne are grija de noi toate.

Va pup cu drag.





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -