Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 3 Craciunul

aprilie gravida sarcina 2015

867 raspunsuri la acest subiect

#291
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 14:23

Deea1 bine ai venit in club, sarcina ușoară sa bebica sănătoasă [flo]
Daca te uiti la cine a scris 67-65% vezi ca nu locuiește in Ro , ne a spus cum e in tara respectiva!
Dia, tare faza cu bebe mare [:-)))] e bine ca asa ai un pic de experiența !

E asa fain afara, soare si 19 grade m-as duce sa ma plimb pe malul marii dar trebuie sa stau la servici! Ce nasol e!

#292
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 20:48

Buna seara burtici!
Bine ai venit Dea!

La mine azi, zi ca..ioasa pe toate fronturile. De ieri nu mai pot respira decat pe gura si am o fata umflata cu aspect de gogosar. Nu stiu ce fel de raceala e asta dar am sinusurile inflamatr la maxim si o stare letargica. Am sa ies totusi intr o ora sa cumpar vopsea de par fara anoniac, brad si decoratiuni pentru brad. Ieri am fost in culmea fericirii pt ca desi ma simteam ca si calcata de tren, am fost si mi am luat varza murata si eugenii si pufuleti de la magazin iugoslav. Ba am gasit de foi si crema de cremsnit. Apoi am mers la un polonez producator de carnati si salam si am luat salam unguresc uscat cu paprika, ca din ala gen de sibuu vanduse tot, dar am mai gasit carnati proaspeti si caltabos.

#293
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 20:51

Scuzati scrisul. Sunt pe telefon.

#294
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 22:12

Mama Diarom ce ai facut ai cumpărat tot ce ai găsit :) sa ai pofta eu am toata familia acasă in sf bine lipsesti iubirea mea da la anu o sa fim mai multi . Va pupic
Bine ai venit Dee sarcina ușoară pupici la burtica

#295
cristina_nic

cristina_nic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 22:24

diarom si eu sunt racita.. behai ca o oaie beata!!!

 de o luna tusesc sec si fff inceacioss si de 4 zile muci garla si iar tuse extrem de enervanta de mi-e si frica pt col, bebe,burtica,etc... ca prea des tusesc

 ieri fusei la medic..nu am nik la plaman, nik prin alte parti, raceala simpla..si mi-a dat homeopate si naturiste la greu (stodal, polygemma3, homeogene, vit C, plantusin,etc..) sper sa imi treaca ca e nasol rau!

 

ps: acum mi-am pus un castron de snaksuri, un lion, un croissant cu cioco, un sana si o bere mare si m-am postat pe internet sa mai navighez:))))  am avut o foame in seara asta...si astea-s doar gustarile..ca cina fuse la pe 19:30: paste carbonara cu somon: o banitza!!! :))))



#296
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 22:25

Deea bine ai venit.
Diarom ai grija cu bunatatile. Ieri la control doctorita mi-a spus ca daca am o masa mai copioasa de sarbatori sa iau imediat dupa un colebil si un triferment ca cica gravidele sunt mult mai predispuse la colica biliara.

#297
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 22:28

Diarom si Cristina_nic sanatate multa. Sa va treaca cat mai repede. Eu am fost racita la inceputul sarcinii si a trebuit sa iau antibiotic si de atunci sunt speriata rau de raceli. La serviciu cand e cate un coleg racit in birou stau cu masca pe fata. Bine ca de marti intru in concediu de odihna.

#298
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 22:46

Diarom, sănătate multă , mmm ce de bunătăți ai cumpărat , vreau si eu sa trec pe la magazinul românesc sa mi cumpăr câte ceva tradițional, deși am magazin la 1 km de mine rar intru sa vad ce e pe acolo, bn si prețurile sunt mai piperate.
Cristina-nic sănătate multă , la câte homeopate ti-a dat trebuie sa ti treacă! Sa ti fie de bine, mama ce papi tu acolo [pofticios] , câte kile ai pus pana acuma ?
Asa si eu umblu cu foame, Uff nu știu câte kile voi aduna pana la sfârșit [:(] dar mai tot timpul mi-e foame si daca nu mănânc mi se face rău !

#299
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 05:40

Cristina, insanatosire grabnica! Daca tot tusesti asa, las-o mai moale un timp cu dulciurile, prajeala si berica si sunt sigura ca-ti trece daca mai bagi si homeopat.  [flo2] 

Eu am "robinetul" deschis de la pranz si deja mi se cojeste nasul. Am luat brad si tot ce trebuie pentru brad, l-am si impodobit. Arata super  [soricel]  Dar cand ma gandesc ca la noapte am sa fac ture sa beau ceai si sa-mi desfunda nasul....

Sper sa ma simt mai bine Sambata seara. Suntem invitati la o petrecere dar va dati seama ca nu voi putea merge daca nu se opreste nasul. Aaaaaa! Si vopsea tot n-am luat. Trebuie sa iau maine ca altfel nu mai am timp sa ma vopsesc.

 

Cristi, multumesc  [flo2]  O sa am grija si cum mancarea.

Bubu, mersic. Asta e a doua oara cand racesc de cand sunt gravida :( Prima data am racit pe la 13 saptamani, daca nu ma insel. Bine ca nu am gripa.

 

Si aici preturile sunt piperate. Imagineaza-ti ca am dat 12 dolari pe doua borcane a cate 15 foi mari de varza murata, pe care tanti de acolo mi-a recomandat sa le impart in doua. 



#300
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 08:36

Buna dimineata!

 

Deea1 bine ai venit!

Fetelor mie mi-a trecut raceala cu mult ceai si lamaie, dar greu tare, homeopatele sunt bune, trece raceala mai repede...insanatosire grabnica! [pup]

 

Eu am dormit pe mine astea 2 zile, nu stiu de unde starea asta de somnolenta, de exemplu: am facut bradutul, puf m-a luat somnul... [nani] dormit! ieri seara am facut o portie de cornulete fragede cu gem, cu cat stau cu atat se fac mai bune, iar m-a luat somnul....ma gândeam o fi de la utrogestan starea asta de somnolenta [:-/]

 

as vrea sa merg la film, la cinema, da oare bebe va fi bine? vreau la Hobbit...

 

Diarom dau un fresh de portocale cu toata dragostea, imp ca analizele si bebe sunt ok.

 

[fluturas]  [fluturas]  [fluturas] sa avem o zi usoara!





Etichetat si cu aprilie, gravida, sarcina, 2015

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -