Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iunie 2015 (Capsunele de Iunie 2015) - CAP.2

sarcina iunie 2015 gravida

1154 raspunsuri la acest subiect

#21
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 07 decembrie 2014 - 22:37

Buna seara, fetelor

Eu am avut o zi plina azi, n-am avut timp deloc sa intru. Bine ne-am regasit in capitol nou. Sa ne fie cu noroc!

BB_Anca, in curand greturile te vor lasa. Te rog observa cum de la zi la zi e din ce in ce mai bine. Nu se poate sa nu observi macar ceva putin schimbat in bine in fiecare zi. Spune-ne in fiecare zi ca ti-e mai bine (si va incepe si organismul tau sa creada asta si asa va fi). Autosugestia chiar functioneaza.

Diatur, cam ai dreptate cu celulele stem, multe voci spun ca nu e chiar panaceul, dar uite, eu am recoltat si acum 6 ani, la baiat si am semnat iar contract, recoltez si acum, just in case. Mai bine sa stiu eu ca sunt acolo decat sa-mi para rau ca nu am facut-o. Si mai bine, sa n-avem nevoie NICIODATA de ele!

Am vazut fete si burtici frumoase. [flo2]  Va pup. Noapte buna.



#22
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 07 decembrie 2014 - 22:51

Hop si eu, fetelor! Am lipsit cateva ore si ati si sporovait de-a lungul a 3 pagini. Bravo si multumim, Tear!

 

Diatur, am intrat la capitolul anterior cat sa-ti admir burtica. Foarte frumoasa si vizibila, ce sa mai! Cred ca dintre noi toate tu ai sarcina cea mai avansata. Sau ma insel?

 

Georgia, eu abia acum am realizat ca ti-ai schimbat poza de profil cu burtica. Adica tu la silueta asta esti la a 3-a sarcina? Hmmmm... Pai, sa tot faci copii, mai femeie, la cum arati!

 

Anca, ma gandesc ca inca mai esti in primul trimestru si poate intr-o saptamana, doua, te vor lasa starile de rau si pe tine.

 

Eu intrasem sa va intreb daca v-ati confruntat pana acum cu dureri inghinale. precizez ca n-am facut niciun efort, dar de pe la ora 18 ma doare binisor in zona pubisului, in partea stanga si durerea radiaza spre burta. Ce poate fi?


Editat de ritabandita, 07 decembrie 2014 - 22:55 .


#23
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 07 decembrie 2014 - 23:03

Diatur, si eu am avut dureri in vagin la prima sarcina, dar acum sunt altfel durerile, adica nu le simt in interior. Incerc sa ma documentez si pana acum am citit ca ar putea fi vorba despre durerile de ligament rotund. Dar mi se pare cam devreme, totusi...

 

 

Altfel, fiind cu cea mai avansata sarcina, nu prea ai de ales si vei fi deschizatoarea noastra de drumuri [deziuata] . Vei trece prima prin toate cele dandu-ne si noua curaj! Te imbratisez!



#24
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 07 decembrie 2014 - 23:11

Asa sa fie! Doamne ajuta!



#25
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 07:37

Neata, fetelor!

N-am prea dormit in noaptea asta, de emotii. La 16.45 mergem la eco de DT. Cred ca va fi cea mai lunga zi de pana acum...



#26
ramonaelenaserban

ramonaelenaserban

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 377 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 08:19

Neata fetelor va doresc mult succes celor care aveti de fc ecografii sau asteptati rezultate.. Eu am fc bagajul ma pregatesc sa plec la bucuresti. Inca o data va multumesc pt sustinere.

#27
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 08:38

Ramona, sanatate multa si sa treci cu bine peste incercarea de azi!



#28
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 08:50

Ramona,iti tinem pumnii sa decurga totul bine si sa te recuperezi usor. Toate gandurile noastre bune sunt la tine.

#29
mislin

mislin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 09:04

Neata fetelor,ca deobicei am facut o cafeluta mam asezat in fundul patului si cu citul sa vad ce faceti voi...pentru inceput va urez o saptamina usoara usoara si vegheata de ingerul pazitor..RITA,o sa fiu cu inima alaturi de tine astazi la ECO...o sa vezi ca va fi totul bine...RAMONA,drum bun si recuperare usoara..te asteptam aici toate cu drag si cu un cuvint de incurajare..DIATUR,sper ca azi stai mai bine cu scaunele..;sa stii ca ma gindesc la tine...

Eu ma simnt binisor,doar sufleteste sunt cu inima in git...Va pup si va citesc...si apropo o intrebare:voi cum intrati aici pe acest capitol nou?ca eu trebuie sa ma duc defiecare data pe primul capitol si apoi sa dau clik pe ultima postare a lui TIARS,care spune clik aici..?stiti alta varianta mai simpla?



#30
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 10:19

Buna,

 

Ena, Diatur, am fost si eu la baby expo  [flo2]  [flo2]  [flo2] . La fel ca si tine, Diatur, si eu am semnat contract cu Regina Maria si sunt foarte incantata [clo] . Am semnat si pentru naturala si pentru cezariana, insa eu as merge pe cezariana...Eu am luat pachetul Extra Care si, la fel ca si tine, am optat sa nu recoltam celule stem. Am mai citit si am hotarata sa mergem pe aceasta varianta de a nu recolta. Poate nastem in aceeasi perioada la Regina Maria [flo2]  [flo2] . Tu la ce medic mergi? Eu sunt la dr. Carpus Ioana.

 

Pupici





Etichetat si cu sarcina, iunie, 2015, gravida

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -