Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Mamici de iulie 2015


739 raspunsuri la acest subiect

#91
Cristina.C

Cristina.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 15:53

Buna dragelor,

 

Sper ca sunteti cu toate bine. Eu sunt la inceput de sarcina, circa 5 saptamani, deocamdata ma simt bine, fara stari de greata, doar cu somnolenta (as dormi tot timpul). Daca va fi ca la prima sarcina, atunci voi avea 9 luni frumoase.

 

Meea,imi pare rau...ei eu inainte de bebe1 am avut o sarcina orpita in evolutie in saptamana 7. Ai grija de tine si ai incredere ca de data asta totul va fi bine,. Cate saptamani ai acum? La ce medic esti la gine1?

 

Va pup fetelor, sa auzim de bine.



#92
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 17:49

Buna fetele!
Eu ma simt din ce în ce mai rău... Nu ştiu ce sa mai fac sa mi treacă starea aceasta... stomacul meu parca s a transformat într un vulcan..am arsuri tot timpul şi stare de vomă.. măcar de aşi putea sa vomit, dar mi e imposibil şi rămân cu starea asta tot timpul, abia aştept sa vină seara sa adorm ca doar aşa mai scap.
Va pup!

#93
Alexandra170814

Alexandra170814
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 20:18

Buna fetelor! Si la mine au inceput starile de greata, nu foarte intense, dar destul de deranjante. Ma apuca cand mi e lumea mai draga! Luni am prima programare la eco. Astept atunci sa vad ce-mi va  spune doctorita. Am mari emotii!

 

Alexandra25 incearca cu grefe. Ele ajuta foarte mult in lupta cu greturile, plus ca fac bine la ficat! Mie una nu-mi plac dar incerc sa mananc macar una doua pe zi. In rest clementine cat incape (uneori mananc mai bine de un kg/zi) iar asta imi provoaca si pofta de mancare!

 

Trebuie sa fim puternice. Acum luptam pentru doi nu doar pentru noi! Mult succes!



#94
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 22:34

Buna fetelor, cred ca aproape toate ne luptam cu greata :( chiar acum ziceam ca daca as manca non stop poate as scapa de ea, cum nu mai mananc revine si greata(bineinteles, nu orice, covrigi uscati, portocale, paine prajita...din astea)
La mine persista aproape toata ziua...dar nu foarte puternica, dar suficient sa fie discomfort...
Eu prefer oarecum sa imi fie rau si sa stiu ca bebe e ok...

Nu va puneti si voi ticker la semnatura? Sa stim fiecare cat are?

O seara linistita va doresc!

#95
Fitosel

Fitosel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 12:54

Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica de iulie,care se lupta cu greturile si starile de rau. Si eu abia astept sa ajung acasa de la birou si sa dorm ca sa treaca timpul mai repede. Drumul cu autobuzul este un cosmar, de mancat manac ce apc si mai nimic nu ramane nevarsat. Dar crestem noi mari si poate ne mai linistim.

Gata cu vaitaturile, sparam sa ne acceptati si pe noi in grupul vostru frumos.


Zi buna si linistita sa aveti

#96
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 13:54

Buna fetelor!

Referitor la starile de greata...am auzit ca ceaiul de ghimbir este minunat si este recomandat in sarcina....am dat fuguta la plafar sa caut minunea asta....dupa vreo 10 incercari tot nu am gasit...dar pana la urma doamna de acolo mi a recomandat "ceai pentru gravide" de la Fares....pot sa va spun ca este bunicel cel putin pe mine m a mai lasat starea aia ca deja imi vedeam sfarsitul....

O zi frumoasa si lipsita de greturi va doresc!



#97
meea_09

meea_09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 13:57

Eu seara si dimineata stau mai rau cu greturile...incerc ce remedii pot si astept sa treaca:)) ... eu am de cateva yile o scurgere mai verzuuie,nu am dureri,mancarime sau usturimi...mirrcuri cand merg la dr trb sa intreb sa vad daca e problema pt ca eu prima sarcina de la infectie vaginala pe care dr de atunci mi-a tratat-o mult prea tarziu am pierdutt-o,infectia mi-a afectat membranele si mi s-au rupt de 20 de saptt.
cristina eu mrrg la cruciat...la el am mers can am fost trimisa de urgenta la cj cu membranele rupte si de atunci tot la el am mers...ime imi place ca dr mi se pare interesat de paciente.

#98
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 14:19

Buna Fitosel,bine ai venit!

Cate saptamani de sarcina ai,la medic ai fost sau urmeaza???

Pupici!



#99
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 14:38

Meea nu poţi sa dai un telefon doctorului....poate îţi recomanda ceva pana miercuri..
Pup!

#100
gul_p3mb3

gul_p3mb3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 15:16

Fetelor mie mi-a recomandat dr. sa iau nauzyl....este aprobat de societatea de obstetrica-ginecologie....si imi este mult mai bine cu el,il iau dimineata pranz si seara si chiar isi face efectul. Pupici si zile linistite


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -