Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Amurgul zeilor


248 raspunsuri la acest subiect

#241
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 10:05

Cat despre revolta... ce sa zic?

e omniprezenta...



#242
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 13:34

Eu mi-am bagat in cap ca trebuie sa-i ud florile si ca nu pot sa-l las pe intuneric, asa ca ma asigur ca are o lumanare aprinsa in permanenta....

fix asta am auzit la soacra mea. ii exte cumplit sa stie ca nu are lamanare aprinsa.asa ca i-am rafacut stocul cu lumanari de la DM pe care dau 0.70 centi si tin 7 zile. Asa sta si ea linistita cateva zile, macar nu merge zilnic sa verifice lumanarea.

 

Incearca la DM, sigur gasesti si stiu de la Mama mea care imi spune ca tin 7 zile, ceas



#243
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 13:41

Eu am gasit unele de 24 de ore, asa, ca sa am motiv sa ma duc zilnic...

De fiecare data cand vreau sa cumpar unele care sa tina mai mult, ceva de pe dinauntru nu ma lasa.

Plus ca florile din jardiniere sunt foarte insetate cu canicula asta... Le-am lasat uneori cate doua zile si le-am resuscitat greu dupa aceea.

 

Deci imi vad de program... Imi e foarte comod fiindca cimitirul e pe drumul spre casa.



#244
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 14:12

Eu zic sa mergi daca asta te face sa te simti aproape. Ba dimpotriva,inteleg ca iti face huar bine.

#245
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 05 august 2016 - 09:11

Hai sa va povestesc cateva faze care, daca vor continua, ma vor determina sa-mi amintesc ca eu cred in ... chestii!

 

La inmormantare am intrat in biserica pe soare. Cand am iesit, ploua cu galeata...

 

La cimitir, pe aleea care duce la mormantul lui este un nuc. Asta iarna parea inofensiv. Acum, incarcat de nuci, si-a aplecat crengile intr-atat incat nu mai poti ajunge la tata decat pe branci! [:D] Toti ne ploconim cand ne ducem acolo!

 

Am avut sambata parastasul de 6 luni. Toate bune si frumoase, la biserica, apoi la cimitir, slujba cu "vesnica pomenire"... Ei bine, eram toti acolo, batzaiam cosul cu coliva, mai inlacrimati... cand sa termine cu pomenirea, exact inainte de "Dumnezeu sa-l ierte!" a trecut peste noi primul MIG din Show-ul de la Baneasa, cu motoarele in plin! Am schimbat o privire cu fratele meu, si i-am zis:

"Numa' tata putea sa ne faca una ca asta!"

"Exact la asta ma gandeam si eu acum!!!"

 

El era un tip mucalit, si toate astea mi se par asa de "pe calapodul lui", incat nu stiu ce sa mai cred. Coincidente? Semne? Am sa ma lamuresc intr-o zi... [:)]


Editat de BlackCat4evR, 05 august 2016 - 09:12 .


#246
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 05 august 2016 - 15:06

[flo2] Poate sunt chiar semne.

Este foarte bine ca cimitirul iti este in drum si te poti duce ori de cate ori simt nevoia, si daca este zilnic, este in regula, fa exact ceea ce simti! [flo] (asta vis  vis ce ceea ce intrebai in urma cu cateva postari). 



#247
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 05 august 2016 - 15:39

Eu trec mult mai ușor pron perioada asta, de dupa, decat atunci cand il stiam in suferință și nu faceam, cu totii, inclusiv el, decat sa așteptăm finalul.

 

La tata a durat 9 luni ...9 luni de chin, de suferință, de neputință, de deznădejde, de lacrimi, de durere, de disperare, de gol, care parca ne-au pregatit pe toți in a fi bine după ...

 

Eu sunt bine pentru ca sunt sigura ca lui ii e mai bine ca in acele 9 luni ...mama pare bine, pentru ca mai rau ca atunci nu ii poate fi ...si lui trebuie sa fie bine, ca noi sa putem merge înainte fara el si sa nu uitam sa trăim.

 

9 luni de coșmar, au reușit sa ne pregateasca pentru viata fara el ... interesant !


Editat de buflea, 05 august 2016 - 15:43 .


#248
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 05 august 2016 - 15:45

Oh, asa e... Am experimentat aceeasi chestie, stii ca si povesteam mai atunci, ca nu mi se pare o catastrofa, contrar asteptarilor... Ma gandeam ca lumea mea se va darama, dar, intr-adevar, a fost mai rau atunci... Neputinta, framantarile, durerea, ale lui, ale noastre... a fost mai rau. Acum e dor, si duiosie, si foarte multa iubire. 



#249
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 14 august 2016 - 02:51

Eu trec mult mai ușor pron perioada asta, de dupa, decat atunci cand il stiam in suferință și nu faceam, cu totii, inclusiv el, decat sa așteptăm finalul.

 

La tata a durat 9 luni ...9 luni de chin, de suferință, de neputință, de deznădejde, de lacrimi, de durere, de disperare, de gol, care parca ne-au pregatit pe toți in a fi bine după ...

 

Eu sunt bine pentru ca sunt sigura ca lui ii e mai bine ca in acele 9 luni ...mama pare bine, pentru ca mai rau ca atunci nu ii poate fi ...si lui trebuie sa fie bine, ca noi sa putem merge înainte fara el si sa nu uitam sa trăim.

 

9 luni de coșmar, au reușit sa ne pregateasca pentru viata fara el ... interesant


Editat de a_alinta, 14 august 2016 - 02:52 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -