Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 10


341 raspunsuri la acest subiect

#11
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 16:49

Eu am varza fiarta si supa cu galusti. In weekend plecam la tara sa ii facem pomana lui tataie si vom face sarmale, abia astept.

Astazi am fost si am facut o parte din analize, cele de coagulare au iesit bine si ramanem in continuare pe Clexane de 0,6 pana nastem si inca 6 saptamani dupa.

#12
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 17:23

Eu in seara asta fac cartofi prajiti :) , de asta are bebe pofta.
Oana si eu fac Clexane de 0,6 in fiecare zi si pana in sapt 34 iau si 2 Aspenter pe sapt. Tu ti-l faci singura?

#13
ErikaEric

ErikaEric

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 17:55

Planuiesc sa fac o supa crema de legume si o tocanita cu carne si carnati. Cam astea mai sunt ultimile mele idei, de aici incolo sa vedem.
 



#14
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 18:38

Crystyne, eu sunt bine...doar ca bebele are azi o dispozitie cam lenesa..l-am inghiontit de cateva ori,i-am vb si cantat si mi-a raspuns de cateva ori. Cred ca doarme ca un lenes :)

Fetelor,vorbeam noi saptamanile trecute de arsuri...se pare ca nu am scapat. De cateva zile imi simt stomacul foarte sus - in capul pieptului cumva- iar de 2 zile au aparut niste arsuri cam suparatoare. Azi mi-am facut provizii de Rennie, spr totusi sa nu continue pentru mult timp desi nu stiu cat de realista sunt cand gandesc asta. Ce am observat este ca le am indiferent ce mananc si chiar si in intervale de timp in care nu mananc nimic apar :(

Voi cum le faceti fata in afara de lapte si Rennie?

#15
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 18:53

Crystyne, eu sunt bine...doar ca bebele are azi o dispozitie cam lenesa..l-am inghiontit de cateva ori,i-am vb si cantat si mi-a raspuns de cateva ori. Cred ca doarme ca un lenes :)

Fetelor,vorbeam noi saptamanile trecute de arsuri...se pare ca nu am scapat. De cateva zile imi simt stomacul foarte sus - in capul pieptului cumva- iar de 2 zile au aparut niste arsuri cam suparatoare. Azi mi-am facut provizii de Rennie, spr totusi sa nu continue pentru mult timp desi nu stiu cat de realista sunt cand gandesc asta. Ce am observat este ca le am indiferent ce mananc si chiar si in intervale de timp in care nu mananc nimic apar :(

Voi cum le faceti fata in afara de lapte si Rennie?

Si eu ma chinui cu arsurile mai ales cand mănânc făinoase. Mai trec cu mar arsurile :) 



#16
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 19:03

Dragelor eu ma lupt cu arsurile de cateva saptamani iar pana acum vreo 2,5 sapt am rabdat pana mi-a zis dr sa iau rennie dar vad ca nu mai face fata nici rennie ... si indiferent ce pap nu conteaza ... Pot sa nu mananc nimic si tot sunt groaznice .. Dar asta e ... Sufletica mea iubita s afie bine ca eu rabd orice pentru ea.. 

 

Fetelor eu abia  astept sa vb si de bebei , adica cand se vor naste

 

Nu inteleg ce are forumul asta ca tare greu merge ...



#17
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 19:21

Simona arunca si la mine un cartof prajit :). Mie Clexaneul mi-l face sotul, am incercat sa il fac singura dar nu am putut.

Pup burticile.

#18
beatric3

beatric3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 19:44

Gata si controlul de astazi...
Bebe are 2400 gr (maime 35 sapt) colul inchis dubla cervicala pozitie pelviana.... Sub nici o forma nu pot naste natural deci TRECI GAINA DE TE TAIE...
Colul e scurt ....
Am fugit spre galati...imi e dor de ai mei si ma luat unchimiu si pe mine :)
Andreea cu dr vladu cristina nasc :)

#19
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 19:51

Buna fetelor! n-am mai intrat ca am avut numai programari la spital,mi-a luat sange iar sa vedem daca am anemie,picioarele s-au umflat,am stari de lesin si am putin lichid amniotic.Astazi am citit ca,daca lichidul nu e cat trebuie,se face cezariana mai repede.Am doar 34 sapt.azi si abia peste 10 zile am ecografie iar sa vedem cum mai e,sper sa fie ok ca n-as vrea sa nasc inainte de 37 sapt chiar 38 sapt.Sa dea Domnul sa fie bine.Voi ati inceput sa mancati mai mult? eu nu prea,parca manac mai putin pana acum,dar as manca dulciuri mereu.

As fi vrut sa scriu atat de mult,am vazut discutiile voastre,dar am uitat tot:)) pupici burtici si nu mai avem mult.



#20
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 30 octombrie 2014 - 20:16

Eu imi faceam toate injectiile singura in burta .. Si credeti-ma nu erau putinevreo 5 pe zi .... 

 

Beatric bine ca este bebe bine

 

Abbey eu zic sa nu mai citesti prea mult pe internet pentru ca difera de la caz la caz ... Am o prietena care a nascut la 37 sapt tot asa cu putun lichid si are un bebe tare frumusel ... Stiu ca parca dr ia dat ceva pentru lichid ... 

 

Eu la inceputul sarcinii nici nu vroiam sa vad dulciuri, iar acum mananc cat n-am mancat eu vreodata dar asta am pofta .. 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -