Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 10


341 raspunsuri la acest subiect

#91
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 16:55

30ani si e primul bebe,as fi vrut sa vina mai devreme,dar asta e, bine si acum! Nu iau omega 3 nici eu si nici nu vom recolta celule stem.zicea cineva ca simte manutele bebelusului ca si cum te gadila, mi se intampla la fel si mie. Daca as putea.as pupa burtica, asa drag imi e!!

#92
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 17:27

Am văzut acum la stiri...Doamne ferește. ...eu am plecat la buc ca aici vroiau sa îmi facă avort la 4 sapt de sarcina ca ziceau ca e sarcina oprita din evoluție. ...niște nebuni..sper din tot sufletul sa nu fiu nevoită sa ajung pe mana lor

#93
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 17:56

Hei fetelor ce vorbărețe sunteți, mi-e mai mare dragul sa va citesc de fiecare data! În sfârșit s-a întors soțul acasă de la spital și acuma stam un pic sa recuperam zilele pierdute! Am văzut ca a-ți vorbit despre botez, noi ne-am gândit sa fie pe la sfârșitul lui ianuarie începutu lu februarie nu avem încă o data fixa! Pe prima fetita am botezat-o exact sâmbătă când a împlinit 2 luni, iar în legatura cu petrecerea la 2 am fost la biserica a început botezul, apoi am plecat spre sala unde a ținut pana pe la 5 dimineața! Tare frumos a fost și tare bine ne -am distrat ñoi și toți invitați 90-100 de invitați asa am avut la primul botez și la al 2-lea cam tot asa,, nu de alta dar noi avem 4 perechi de nași plus moși, apoi familia, apoi adăugăm 8 perechi de finuți pe care i-am cununat și la sfârșit de tot prieteni și cunoștințele la care am fost și noi la rândul nostru la boteze și, chiar am fost la multe numai iarna trecuta la 3, asta vara la 2 și pe la iarna am iarăși la 3 finuțe de botezat, prima acuma când ajung acasă și celelalte 2 urmează și ele sa nască! La tara e un pic mai altfel, multe rude, mulți prieteni și se aduna o gramadaa mare, dar nui problema abia așteptăm botezul!

#94
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 18:08

Oau fetelor deja mă simt aiurea că şi nouă ne-au zis părinţii sa facem botezul mai repede până în post da cu 2 bebici cred că e mai greu aşa mici şi noi nu vrem decât o pereche de nasici cei de la nuntă
Dragelor şi nouă tot la 38 de sapt vrea dr sa facem cezariana, DOamne ajută sa ajungem la termen toate

#95
Andra_Andu

Andra_Andu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 19:13

Ce putin mai este!! Abia astept sa inceapa sa vina bebelusii sa ne spuneti cum a fost!  [bib]



#96
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 19:20

Baam și noi avem numai nasici de la nunta,dar la noi în zona asa e obiceiul la nunta se pun 4 perechi de nași

#97
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 19:22

chiar asa,ce putin mai e!!! fetelor,cele care nasteti primele sa nu uitati de noi aici pe forum:)) sa intrati cand aveti timp sa povestiti cum a fost.abia astept sa treaca timpul,desi mi se pare ca trece repede.Eu n-am mai pus nici un un gram in ultima sapt.Apropo,eu am ideile mele fixe si putine:)) durerile ca la menstruatie sunt contractii false? le am in fiecare zi de vreo sapt.Azi baietelul meu a fost linistit,ii e lene:))):))) n-a prea miscat,mai are timp pana mergem la somn:)) ca altfel il inghiotesc .



#98
beatric3

beatric3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 21:45

Burtici eu am o senzatie de arsura in gat...voua vi se intampla?
Nici eu nu am luat nimic sapt trecuta(34) si sper sa nu mai iau f mult ca mii groaza cum voi da jos...iar doctorita mi a spus ca la primul semn de contractii care nu trec cu nospa sau supozitor sa fug la spital :) hai sa trecem macar de 36 cand avem din nou control ....
Eu tre sa repet cateva analize uree sunar urina...tgo tgp ldh lysteria ac anti grup a ... Si mi a recoltat secretie din nou ... Sotu meu rade ca mai ai sange de dat :))) de cate ori am mers la control mi a mai facut o analiza mi a mai luat sange e obisnuinta deja

#99
Andra_Andu

Andra_Andu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 22:18

Si mie mi se intampla destul de des, dar nu chiar in fiecare seara... la mine trece cu lapte uneori, alteori abia adorm.



#100
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 22:46

Eu nu am arsuri deocamdată în schimb am dureri de stomac dimineata. ...vouă vi se întâmplă?


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -