Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 8


300 raspunsuri la acest subiect

#21
monik2014

monik2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 08:03

:)
Aristica m-ai facut sa rad. E bine ca e gelos. Inseamna ca inca ii pasa. Si chiar daca tu zici ca arati ca un caltabos el tot frumoasa te vede!
Off, si eu abia astept sa scap de burta si sa ne reluam vechile " obiceiuri" :)

#22
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 08:10

Abbey si al meu la 32 sapt avea tot 1700 g....are timp sa creasca stai liniștită

#23
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 08:37

Neata burtici!

Sanatate multa Aristica!

Legat de kg am luat 10 pana acum, dar de acum incolo ma astept la mai multe :).



#24
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 08:50

Aristica m-ai facut sa rad  [:-)))]Inseamna ca aratai bine doamna  asa cu prosopul pe tine;) sexy;))  [:)]  al meu ma intreba , da unde plec toata ziua ...;) vorba ta , eu arat cum arat , ca totusi  am un balon care se vede de la o posta ,  si el ma intreba unde plec  toara ziua ... Pai nu cumva ma lasat cu casa cu curu in sus ? Si trebuia sa o aranjez... ...Da l-am lasat , ai dreptate ... Ii este ai lui greu si noua :(( 



#25
simonika30

simonika30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 09:56

 Neata burtici! Si bine ne-am regasit intr-un nou capitol! Sa auzim numai de bine!

 Aristica, sanatate multa tie si baiatului! Bine ai venit Vev! Cum a decurs sarcina la tine pana acum?

 Fetele eu am mari probleme cu constipatia, nu stiu ce as putea sa iau. Stiu ca nu e asa bine acum pe ultima suta de metri sa ma confrunt cu asta. Voi ce-mi recomandati?



#26
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 10:20

Vev bine ai venit si o sarcina usoara.

Aristica multa sanatate. Am ras cand am citit de sotul tau, oricum este de apreciat ca este gelos, cateodata gelozia asta a lor ne mai destreseaza :), mai ales acum cand suntem cu burtile la gura si nu ne credem cele mai sexy si mai frumoase din univers.

Cristine eu fac literele din fir de crosetat, la final arata cam asa sa il poti agata pe perete, patut sau usa bebelusului.

Miniaturi atasate

  • IMG_33585007014571.jpeg


#27
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 10:25

Ce talent ai Oana! Bravo [flo2]  Sincer te invidiez, eu la chestiile astea sunt antitalent. Si cand mai vine si pitica cu fise pt gradi sa facem cate ceva simt ca imi creste tensiunea [batcap] Bine ai venit Vev!



#28
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 10:29

Multumesc Geuta, eu am mult timp liber daca tot stau de la inceputul sarcinii acasa si pe langa asta orice ban in plus conteaza in casa.

#29
Raluka6

Raluka6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 11:57

Buna burtici!
Oana imi plac f mult literele, felicitari!
Sunt si eu preocupata cu kg astea la mine si la bebe ptr ca e destul de ciudat cum evolueaza lucrurile. Eu de pe la 28-29 sapt nu am mai pus nimic pe mine , am ramas cu 8 kg jum luate, cu toate astea copilul aparea mai mare cu aproape 2 sapt decat varsta gestationala la 31 saptavavand 2000 g . Abia astept acum la eco de sapt asta sa vad ce mai zice doctorul.
Simonika si eu ma confrunt cu probleme legate de constipatie si chiar hemoroizi.Doctorul mi-a recomandat doar supozitoare cu glicerina si am gasit unele care de cele mai multe ori au efect dar am devenit chiar dependenta de ele.Nu am ce sa fac altfel ar fii f greu cu burta asta sa reusesc sa ies. Daca vrei sa le incerci se numesc 4LAX, nu provoaca crampe, doctoul mi-a spus ca imi pot pune chair si doua.

Eu azi am program bogat, curatenie si spalat lucruri ptr bebe sa mai profit de vremea insorita!

Pupici si o sapt frumoasa!

#30
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 20 octombrie 2014 - 12:06

Buna dragelor,

Am avut un weekend plin, sper ca saptamana aceasta sa ma pot odihni.
Gata concediul de odihna, de azi sunt oficial in prenatal. Am fost de dimineata la medicul de familie, dat concediul si mi-a zis ca ma asteapta la sf lunii pentru continuare si tesiune, cantarire etc.

Apropo de kg,pana la aproape 31 sapt.am luat 13 kg.
Stiu ca le voi da jos si ca important este ca bebe sa fie bine, dar mi-e dor de cele 50 kg ale mele si de usurinta cu care ma miscam- acum sunt la stadiul ''elefantica''.

Pentru constipatie ( am avut problema asta in primul trimestru de sarcina si mai recent - de cand iau Elevit) stiu ca se pot lua fara probleme supozitoare cu glicerina. Le am in casa, le-am luat sapt trecuta de la BebeTei, nu a fost nevoie sa apelez la ele.

Oana, foarte dragute numele crosetate de tine :)
Crystine, eu uit/nu imi vine sa ma uit la haine pentru mine, desi am o mare nevoie de o geaca /hainuta mai groasa de iarna- pentru bebe as cumpara oricand☺ Asa ca te inteleg si pe tine si pe sotul tau!
Aristica, multa sanatate si sa te faci bine in curand. Stii, se spune ca atunci cand esti racit e bine sa fii activ sexual- sotul tau o fi zis sa excluda orice varianta :)))) oricum, foarte haios cum ai povestit.

In final, trebuie sa va intreb ceva: ati avut/aveti probleme stomatologice pe care le-ati tratat in trim 3? Ma chinuie o gingie fff inflamata din cauza unei mici portiuni a unei masele de minte care a iesit aiurea, cumva orizontal, spre obraz. ma doare, aproape nu imi pot misca maxilarul si nu pot manca...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -