Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nume si porecle rautacioase


25 raspunsuri la acest subiect

#21
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 21:12

Aragaz cu patru ochiuri. ce ingrozitor ! Asta era insulta sora-mii cind nu mai avea argumente intr-o cearta. [:)]

Da' cine a zimbit larg cind sorela a pus si ea ochelari ? (numai am zimbit larg, perla n-am scos-o)



#22
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 22:39

Zoita [soricel]

 

un nume care inflacara imaginatia rautaciosilor ieftini.

Cand esti copil gasesti distractiv orice nume si chiar si la un nume extrem de normal gasesti porecle.



#23
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 octombrie 2014 - 00:06

Eeee.. si iata ca de cateva zile m-am procopsit si cu o alta porecla. Pufoasa.  [:-)))] . De cand ii tot innebunesc pe cei din casa cu kg mele....  [:-)))] Da nu ma supar. Ne distram [batcap]



#24
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 15:01

La mine a fost Marijuana :))) era in perioada de glorie a celor de la BUG Mafia, cand cantau cu Dana Marijuana. :))))

Mai am o 'porecla', mai mult o prescurtare a numelui, asta e folosita si acum de apropiati.

Acum vreo 12 ani eram cu grupul nostru de prieteni undeva si am ras toata seara non stop. Asta  si faptul ca eram tot timpul vesela si radeam l-a facut pe unul dintre prieteni sa ma intrebe daca am prizat ceva. Dupa care a venit natural si simplu---Prizescu. :)))) Asta e de fapt nickul meu pe youtube. :)))

Nu am avut porecle care sa ma deranjeze sau sa ma supere, toate au fost puse de prieteni si cu toate am fost de acord.

 

 

Mi se parea foarte 'coool' ca pe sot il strigau prietenii de cand era el mic 'Matza'. Are ochii de pisica si chiar seamana cu una. Si acum multi prieteni ii mai spun asa. Eu il chinui cu fel de fel de nume de alint.

 

Iar la numele de alint acum suntem la 'Parci'. A vrut el o data sa spuna ca sunt un 'parsh', adica un soricel mic de camp, dar a iesit parci. care printre altele e si un tzap in calduri :))))) eram odata la el acasa cu toata familia si el imi spune 'Parciu, adu-mi te rog niste Cola daca mergi acolo'. Iar tatal lui s-a intors cooncomitent cu maica-sa si inca cineva 'cum i-ai spus??'.

 :)))

 

 

Unei vecine de la bloc i-am spus ... Floca. foarte urat, dar avea parul in toate directiile. Chestia e ca desi ea e acum profesoara cand povestimd e ea si ii spun  numele nimeni nu stie la cine ma refer. si atunci adaug in soapta si porecla. Nu s-a suparat niciodata, ca era de fata cand am venit cu porecla si se distra si ea pe seama problemei.



#25
nasuc

nasuc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 557 mesaje

Postat 07 noiembrie 2014 - 16:54

Xio - ce cuvant de alint v-ati gasit si voi ))) ce schatz, iubi, puiu, dragu,  pufu, shori, si alte alea... voi v-ati ales parciu :)))   



#26
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 13:06

:))) ei, pana la parci am trecut prin toate. :)))) De remarcat este ca taica-miu, maica-mea, bunicii si sotul imi spun si acum 'ingeras'. deci e un sambure de adevar acolo. :)))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -