Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 14

mamici gravida sarcina nastere octombrie bobocei bebelusi

200 raspunsuri la acest subiect

#21
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 19:00

si noi am facut baita, urmat de masajul ptr colici si inca nu avem somn :)) (desi initial plangea la baita acum mai ca doarme de placere) sper totusi sa dormim curand ca orele mele deja sunt raaau in urma :))) daca ma vedeti noaptea sunt ca un zombi prin casa :D

 

Noapte buna mamicute/burticute, odihna usoara cat puteti prinde si asteptam vesti de la proaspetele mamici :)



#22
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 19:27

Buna seara mamici si burtici!Noi tot la spital suntem,mai stam pana luni si ne confruntam cu aceeasi problema:alaptatul!Cand il pun la san adoarme instant,nu vrea sa traga deloc!Am inceput sa il infometam ca sa traga la san,trage putin si apoi adoarme!E fff lenes si comod!Dar sper sa ne revenim noi acasa fara supliment si ore fixe de alaptat.
Va pup pe toate mamicile,bebelusi si inca burtici!

#23
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 19:29

hello din nou! am ramas tot 2 in 1 ,inca... a zis d-na dr ca nu e nici o schimbare fatza de dimineata, asa ca sa merg acasa si daca e ceva, sa revin... cica colul e deschis dar nu s-a scurtat/inmuiat si ar trebui sa am contractii pt asta... mi-a zis sa iau in continuare no-spa si uscosin supozitoare, cica astea ar mai inmuia colul... si in caz ca intre timp nu se intampla nimic, sa revin luni dimineata la control...



#24
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 19:31

Fetelor fetita mea sa gandit sa vina pe lume chiar de ziua mea. Azi 11 octombrie am primit cel msi minunat cadou.la ora 8:50 am nascut o papusica de 3100 grame,52cm
Nota 9 :* va pup si va doresc numai bine

#25
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 20:18

Felicitari Marylungu, chiar cel mai frumos cadou, La multi ani! pentru amandoua :)

#26
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 20:34

Fetelor fetita mea sa gandit sa vina pe lume chiar de ziua mea. Azi 11 octombrie am primit cel msi minunat cadou.la ora 8:50 am nascut o papusica de 3100 grame,52cm
Nota 9 :* va pup si va doresc numai bine

Felicitari!!!



#27
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 20:46

Felicitari MaryLungu !!! Chiar ai primit cel mai frumos cadou de ziua ta !!! Sa fie sanatoasa printesa ta si necolicoasa , iar tu recuperare usoara si mult laptic pt puiul tau !!

#28
adriuta

adriuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.368 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 22:36

Buna tuturor,

 

  Felicitari proaspetelor mamici !!!! [flo2]   Ma bucur sa va citesc si va doresc recuperare rapida. 

 

 Whatever, pompa Medela electrica  am si eu si trage ff bine. Am fost foarte multumita de ea.  Am luat initial un Avent dar am returnat-o, nu mi-a placut. 

 

 Noi suntem tot 2 in 1. Pana acum totul decurge conform asteptarilor. Totul este pregatit si asteptam strumfita cu nerabdare. Frate-su deja s-a plictisit de asteptat, el stia ca in Octombrie nasc si uite ca au trecut 11 zile si bebe nu-i  [soricel] Pe 1 Oct, cand s-a trezit , primele cuvinte au fost...E Octombrie, inseamna ca azi o sa am o surioara  [alcool]

 

Anda, imi pare rau sa aud ca bebele tau are colicei.  Incearca sa elimini laptele si lactatele, branza, cas, iaurt smantana, complet din alimentatia ta. Dupa 5 zile daca nu trece elimina definitiv graul, glutenul, fainoasele.  Mai stiam ca nu e indicata cafeaua, brocoli, varza, fasolea.... S-ar putea sa nu poata sa digere unele proteine din laptic si de aceea sa aiba neplaceri.  De multe ori scoaterea lactataelor din alimentatia mamicii a reusit sa ajute bebelusul in cazurile de colici. Proteinele din lactate sunt ff greu de digerat de catre bebelusi, si asta chiar daca alaptezi.



#29
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 23:34

Ooo încă o păpușică, La multi ani Marylungu sa va trăiască ingerasul,de acum o sa sărbătoriți ziua de nastere împreuna,felicitari!!! 



#30
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 23:36

Păpușică mea,o ador!!!!

Miniaturi atasate

  • image.jpg
  • image.jpg




Etichetat si cu mamici, gravida, sarcina, nastere, octombrie, bobocei, bebelusi

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -