Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 14

mamici gravida sarcina nastere octombrie bobocei bebelusi

200 raspunsuri la acest subiect

#11
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 21:09

Mulțumim frumos lylyana.ion !!

#12
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 21:23

Buna seara fetelor,poze nu reusesc sa pun de pe tel,am pus ceva pe facebook.Bebe e un somnoros si nu prea papa titi,de maine o sa ma mulg.Eu am dureri fff mari,abia ma dau jos din pat si merg la alaptat,sper sa fiu mai bine maine.Va pup pe toate si va multumesc pt urari.

#13
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 21:57

fetelor, a nascut cineva la spitalul municipal bucuresti? am o prietena care mi-a spus ca acum 2 ani cand a nascut ea prin cezariana, nu i s-a declansat lactatia imediat si pentru ca in spital se incurajeaza alaptarea, asistentele nu il hraneau pe bebe cu lapte praf si el plangea de foame. asa ca mi-a recomandat sa am la mine lapte praf si daca pot si o fi cazul sa aranjez cumva cu vreo asistenta sa ma ajute cu asta, fara stirea asistentei sefe.

 

voi ce spunti? eu nu situ nici macar de care lapte praf sa iau :)

Buna fetelor,

Scumpa mea,citește ce iti dau aici si probabil am sa te lămuresc in privința dilemei tale, foarte interesant de citit pt toate mamicile care își doresc cu adevărat sa alăpteze....eu la început am folosit pompa,ei bine dupa ce am citit articolul care m.a convins ca este greșit am renunțat ,iar acum suntem fericite si mulțumite la titi....

 

 

 

Alina,Ale Felicitari fetelor pt boboceii minunați,recuperare rapida si multă sănătate!!!!

 

http://www.bbmic.ro/...es-vanda-lizeh/

 


Editat de andreutza2, 10 octombrie 2014 - 22:01 .


#14
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 22:36

Uite si aici m.am documentat un pic, citiți ca este f f interesant si ajuta sa luam decizii corecte!!!

http://atasatlasanul...estere.html?m=1


Editat de andreutza2, 10 octombrie 2014 - 22:45 .


#15
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 11:28

Felicitari proaspetelor mamici! Sa aveti bebei sanatosi, mancaciosi si norocosi.

 

Andreutza, sunt de un real ajutor articolele trimise. Exact in aceasta situatie sunt eu si eram disperata, crezand ca nu mai am lapte, dar am vorbit cu un consultant in lactatie si mi-a spus exact ce scrie in articol.

 

Silvia, ai gasit pana la urma Lansinoh? Cumnata mea s-a dus la Craiova in acest weekend si chiar ma gandeam ca daca puteam lua legatura rapid iti puteam cumpara de la Bebe Tei crema sa ti-o trimit prin ea. 


Editat de GeoM80, 11 octombrie 2014 - 11:42 .


#16
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 13:08

buna fetelor!

noi suntem tot in formula 2 in 1, dar se pare ca nu ptr mult timp... azi eram programata la control, sa-mi verifice colul, am fost pe la 11 si d-na dr m-a chemat din nou diseara, la 7, cica sa vin si cu bagajul, ptr orice eventualitate, ptr ca am colul deschis, dar inca nu e sters... 

intr-adevar, de cateva zile, cand mergeam dimineata la serviciu simteam usoare dureri de mijloc, sau daca stateam mai mult in picioare... dar cum am fsot si racita, nu am putut fi sigura de unde provin durerile, asa ca nu m-am alarmat... inca nu ma simt "gata" ptr a naste, parca e totusi prea repede (cred ca nu mi-ar ajunge nici inca 9 luni!)... dar, vedem diseara ce si cum, daca ma intorc acasa diseara 2 in 1 sau peste cateva zile cu bebe pe langa mine... va tin la curent... tineti-mi pumnii ca mi-e o teamaaaa... 



#17
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 13:58

Va salut mamicute! Abia acum reusesc sa intru repede de pe tel. A venit pe lume minunea noastra Mihai Ianis in 06.10.2014 ora 12 apgar 10/10 50 cm 3180 gr. Nascut natural fara epidurala. Sper sa imi revin repede sa va scriu mai multe. Am prb cu sanii si epiz. Felicitari tuturor ca am vazut ca sunt multi bebe

#18
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 13:59

Ale FELICITARI! Se vede ca esti o mamica foarte fericita si printesica e o scumpa!!!!

 

shmily - mult succes! poate cand postezi data viitoare ne spui ca ai si nascut! Te pup si ai grija de tine! Nastere usoara!!!



#19
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 14:02

Va salut mamicute! Abia acum reusesc sa intru repede de pe tel. A venit pe lume minunea noastra Mihai Ianis in 06.10.2014 ora 12 apgar 10/10 50 cm 3180 gr. Nascut natural fara epidurala. Sper sa imi revin repede sa va scriu mai multe. Am prb cu sanii si epiz. Felicitari tuturor ca am vazut ca sunt multi bebe

 Felicitari aly !!!!! Sa fie sanatos si norocos micutul Mihai Ianis!!! Recuperare usoara - Asteptam poze si impresii despre nastere!  Cu epiz. s-ar putea peste vreo 2 saptamani sa iti treaca, iti recomand sa te clatesti zona cu apa rece (apa simpla fara nimic altceva), pe mine m-a ajutat (la recomandarea medicului)



#20
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 11 octombrie 2014 - 18:47

Multumesc Anda , da sunt cea mai fericita alături de puiul meu , si cred ca toate mămicile de aici sunt !!! Ce mai faceți fetelor , ce fac bebeii ? Noi suntem bine , ne pregătim de baita ! Va pup



Etichetat si cu mamici, gravida, sarcina, nastere, octombrie, bobocei, bebelusi

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -