Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru protectia pe sosele

siguranta la volan

7 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 18:45

O stire interesanta de azi, mi se pare frumos ca niste oameni au iesit in strada - 400 pentru a cere  autorităţilor să nu mai găsească scuze financiare şi să monteze separatoare între sensurile de mers de-a lungul drumurilor naţionale şi să găsească soluţii pentru a creşte siguranţa pe şosele.

 

Dar, desigur, de ce numai la Campina au iesit acesti oameni, si nu in mai multe orase?

 

400 de oameni în stradă la Câmpina, după TRAGEDIA rutieră provocată de sinucigaşul de pe DN1



#2
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 13:34

Nu poti monta separatoare de sens decat daca sunt mai multe benzi pe sens. Chiar daca linia este continua, sunt circumstante care fac legala depasirea chiar si peste linia continua. 

Eu ma intreb totusi cum si-a luat tipul ala psihologicul!



#3
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 16:30

Psihologicul il iei pe 10 ani (asta daca il faci pe bune). Pana nu demult daca preschimbai carnetul inainte de expirare nu mai faceai vizita medicala. Ca sa nu zic ca, in plus, depresia se poate intala f rapid si chiar daca ar fi testari anualte tot s-ar putea intampla.



#4
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 09:37

Nu se pot monta separatoare oriunde, dupa cum s-a spus.

In plus, daca asta avea ala in cap, o lua pe oricare alt drum. Nu se intampla pe DN1, se intampla in alta parte.

Stiu ca oamenii aia cereau mai demult separatoarele alea, dar asta nu inseamna ca daca mai multi vor ceva asta presupune automat ca autoritatile sa se execute.



#5
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 11:15

Psihologicul il iei pe 10 ani (asta daca il faci pe bune). Pana nu demult daca preschimbai carnetul inainte de expirare nu mai faceai vizita medicala. Ca sa nu zic ca, in plus, depresia se poate intala f rapid si chiar daca ar fi testari anualte tot s-ar putea intampla.

 

Unu la mana: Eu am o problema cu vizita medicala atat de rara. Sincer. La munca fac medicina muncii o data pe an. Nu vad de ce in trafic ar fi altfel. 

 

Doi la mana: Sunt multe persoane deprimate care daca aleg sa se sinucida nu decid sa ia si pe altii cu ei. Asta, dupa parerea mea depaseste depresia, ma duce cu gandul la niste tulburari care poate ar fi depistate de un medic interesat la un control psihologic "pe bune"...



#6
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 11:39

Da, dar in zona unde s-a intamplat daca nu ma insel sunt doua benzi pe sens si se pot instala separatoare.


Editat de Androix, 02 octombrie 2014 - 11:39 .


#7
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:04

La medicina muncii n-am facut niciodata "psihologic". Mi-au luat tensiunea, m-au pus sa citesc trei slove pe perete si m-au intrebat daca sufar de ceva. Doar nu eram nebuna sa zic ca sufar cu capul. (asta o luati ca gluma). Chiar ma gandeam ca n-am facut in viata mea un consult psihologic...In ce anume consta?



#8
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 16:50

In Romania condusul este sport extrem. DN1 fiind una din locatiile favorite de etalare a "talentelor". Tanarul asta a fost un sinucigas, cum spunea Rufus, daca nu putea acolo se ducea pe alt drum si tot o facea. O modalitate de sinucidere atipica dar asta e atata l-a dus capul atata a facut.

Dar de ceilalti care ne pun viata in pericol cu buna stiinta doar din inconstienta ce facem?

Am stat in coloana intre Predeal si Azuga si cel putin trei masini intr-o jumatate de ora au efectuat depasiri de coloana in zone cu vizibiitate zero si linie dubla continua. Deja nu mai e doar problema lipsei de infrastructura, este lipsa de respect pentru viata celorlalti. La trecere de pietoni in Ploiesti eu am oprit sa dau prioritate pietonului la traversare, si un alt sofer a trecut ca fulgerul pe langa mine si pietonul a scapat neacrosat printr-o minune.

Daca eu pun dash-cam si inregistrez toate astea pot raporta la politie? Sau imi spun sa-mi vad de treaba?


Editat de Madanic, 02 octombrie 2014 - 16:51 .



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -