Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Noiembrie 2014 (Brumarei de Noiembrie 2014) (Cap. 4)


121 raspunsuri la acest subiect

#11
Gabriela27

Gabriela27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 15:40

Buna ziua mamici

Am fost ieri in sfarsit la medic bebe meu are 1900 grame la 31 saptamani si 5 zile. m a flicitat medicul ptr bebe ca e bine la cat am luat in greutate :)( adik am luat 4 kg pana acum). Maine avem morfo de trimestru 3. Asta il fac ca vreau eu ..nu mi a recomandat medicul. In schimb mi a dat analizele care trb sa le fac la 28 sapt offf ...am zis ca am scapat de intepaturi. Dar rezistam ptr bebe :)

Fetelor sigur de la ciocolata se agita mult. Eu beau o cafea mica dimineata si m a loveste peste tot vreo jum-1 ora dupa ce beau cafea :)

Liza felicitari ptr bebita ta ! dar ca si greutate cat are? Asta nu ne ai spus :)

panda eu tot aici ma simt mai confortabil fata de fb :) deci eu scriu si aici si pe fb :)



#12
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 17:06

Si pitica mea sughita macar o runda pe zi...iar uneori o face asa de tare ca se misca burtica ca la lovituri ;))



#13
LizaB

LizaB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 10:45

Gabriela, felicitări! La cât ai luat în greutate i-ai dat lui bebe tot ce trebuie, asta e important. Așteptăm vești bune de la morfo! :)

 

Și eu trebuie să fac analizele de trim III, plus ce trebuie să repet lunar (trebuia să le fi făcut deja, dar...) Săptămâna viitoare mă duc să le fac pe toate.

 

Revin cu greutatea - am uitat să menționez. Buburuza avea 2177g la 32 săpt. și 2 zile.

 

Da, Panda, și la mine uneori sughițul e ca o lovitură astfel că și tati îl poate simți :)



#14
Roxana2014

Roxana2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 04 octombrie 2014 - 14:35

Gabriela, felicitari! Eu de la 46 kg am ajuns la 60 :((( parca sunt o popica! :) Mai am o luna pana ma intalnesc cu bebe, sunt foarte fericita! Si al meu sughite de mai multe ori pe zi si se misca foarte mult, chiar pot sa spun ca nu prea are momente cand da semne ca ar sta si el cuminte.

#15
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 05 octombrie 2014 - 14:27

Strumfina mea a avut ieri 5 runde de sughit....nu-mi venea sa cred azi'noapte pe la 12 cand o apucase iar ;))

 

mamicile de la oct nasc pe banda deja....nu pot decat sa ma gandesc la noi...la luna viitoare pe vremea asta care mai de  care o sa fim si noi :)))) Abia astept sa mai treaca si luna asta :D



#16
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 05 octombrie 2014 - 17:05

Mamicile de octombrie au inceput sa nasca de prin septembrie :))) Sa vedem care va fi prima si la noi. La cum ma simt, am toate sansele. Sper macar o saptamana sa mai stea bebe la caldurica.

Roxana, nu ai luat asa multe kg. Si eu am aproape 13 kg in plus. Am auzit si povesti cu 30 kg in plus, deci stam excelent :D

#17
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 05 octombrie 2014 - 17:06

Rundele de sughit nici nu le mai bag in seama, fac parte din cotidian.

#18
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 05 octombrie 2014 - 20:11

Eu peste fix o saptamana fac 8 luni...dar sper macar pana la 8 luni jumate sa mai stea strumfina mea iubita, scumpa, minunata (m-a luat dragostea acum...am asa un sentiment de nerabdare sa o intalnesc :"> ) .... sa nu se grabeasca ci sa mai stea sa creasca si in plus nu am mai nimic pregatit pt ea.

Abia sapt asta e gata patutul si dulapul pt ea..hainute nu am spalat deloc si nu am cumparat nici macar o crema sau in sapun. Deci nu am inca nimic pt igiena ei sau a mea de dupa nastere ;))



#19
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 05 octombrie 2014 - 20:54

Panda, incerca saptamana viitoare sa pregatesti cele necesare , mai bine acum, inainte, decat dupa. Iti zic din proprie experienta :)

 

Tot peste o saptamana intru si eu in luna a noua. As vrea sa mai stea o luna bubulina la caldurica, insa m-am pregatit cu toate cele "just in case"  [:)]

 

Voi cum sunteti cu arsurile? Pe mine ma cam chinuie noaptea. A crescut mult si "burtica" si apasa in toate directiile. Nu mai zic de drumurile pt pp  [:I]



#20
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 06 octombrie 2014 - 12:10

gata, m-am apucat....am la spalat hainute :)

Eu nu am treaba cu arsurile...cu greturile am avut maaari neplacari dar care au trecut de vreo 2 sapt dupa aprox o luna de mari chinuri.

 

Apasa asa tare si la mine incat ieri desi nu am stat prea mult in picioare pe seara nu mai puteam sa stau deloc de dureri in zona de jos..si acum le resimt dar stam cumintele in pat :)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -