Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 104


280 raspunsuri la acest subiect

#21
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:12

dea [grup] ce pot sa mai zic, parerile de rau nu te incalzesc cu  nimic.

 

 

M-am calmat cu chistul, sa vedem cat de mult o sa se "calmeze" soata [soricel]

 

"Chistul hemoragic face ca menstruatia sa intarzie, insa nu cu mult (2-3 saptamani). Dupa resorbtia lui apare menstruatia, iar durerile dispar la randul lor. Complicatia majora a chistului hemoragic este ruptura, care poate duce la hemoragie interna. De aceea in cazul unui chist hemoragic se contraindica activitatea sexuala si efortul fizic intens."

 

Dea nu cred ca trece genul asta cu AC si, oricum, la varsta mea nu bag AC in gura nici sa ma pici. Nu am luat niciodata pana nu m-a burdusit Albu la primele 2 FIV-uri cu toate ca eu ii tot spuneam ca nu le vreau.



#22
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:22

Fetelor eu tot vad aici la voi ca discutați despre vitamine D,care e treaba cu ea de e asa importantă?
Dea orce ti-as spune nu pot sa schimb cu nimic ce e in sufletul tau..capul sus Si nu te lasa...trebuie sa fim puternice pt a realiza ceea ce ne dorim!!

#23
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:26

Dea, imi pare foarte rau, mama ei de treaba :( Stiu prea bine cum e dupa beta negativ. Sper doar sa reusesti in viitorul apropiat!

Eu abia mai inainte am ajuns acasa la net. La punctie s-au recoltat 6 ovocite si avem azi 5 ovocite fertilizate. Suntem incantati si speram sa mearga bine si mai departe, miercuri transferul.

#24
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:27

Karla eu sunt in ultima vreme mare "fan" Vitamina D. Am scris despre ea in cap 100 la pag 32 (daca nu ma inseala memoria). Marea majoritate o stie doar legata de fixarea calciului in oase, numai ca importanta ei este mult mai mare. 

 

am gasit, uite aici

http://comunitate.de...lul-100/page-32


Editat de QiaoBing, 29 septembrie 2014 - 14:29 .


#25
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:33

in 2004 inainte cu 5-6 luni de nunta am ajuns la urgenta cu un chist care s-a spart,efort nu faceam stateam la bloc,eram in somaj,sex nici atat ca soata era detasata la tg jiu,deci s-a spart asa(nici nu stiam de existenta lui),dupa operatie la control se vad si pe celalalt ovar altele,dr hai la cutit iar.m-am speriat si m-am dus la alt dr care m-a pus pe AC 6luni si de atunci nu mai am probleme(au fost sing luni cand am luat AC).dar mi-a spus ca pe viitor sa evit apa rece,picioare reci si stat pe rece.capul mi-e sus,sufletul undeva prin cel mai intunecat ungher al casei s-a ascuns



#26
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:44

ahaa ... asta e, mai rau decat extrauterina nu are cum sa fie, si cu aia am antrenament. Vineri avea doar 25 mm, eu sper sa nu faca poc si sa se traga frumusel singurel. Bine ca am citit ca intarzie cm, sa nu stau cu ochii ba la calendar, ba in chiloti.

dea o sa iasa la lumina sufletelul tau, lasa-l sa stea putin unde se simte bine.



#27
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:49

pai cam tot ca la ectopica,hemoragia va fii interna numai sa se depisteze in primele 12h,durere insuportabila,lesin si sufocare,hai ca deja scriem filme de groaza,citisem odata de ceai de naprasnic,cred ca era pt chisturi,dar eu nu am folosit



#28
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 15:05

Eu sunt ZEN, al meu nu o sa se rupa !!! Oricum, nu cred ca se compara cu o ectopica, atunci mi-au scos 1l de sange din burta.



#29
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 15:41

Buna!

Dea, imi pare rau!! Era al treilea Fiv? prin ce explica dr esecul vostru repetat? RIF? sau ce? Hai, poate nu ati descoperit inca cauza, mai investigati!

Multa putere! [flo2]



#30
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 16:02

multam gabyv,era al 4lea,cauza nu stiu,probabil de implantare,voi studia dar nu acum.va veni si vremea altor investigatii,dar ce-i ala RIF?acum mi-e mai usor ca va am pe voi sa ma consult,sa intreb,sa compar.qiao dupa laparo(la chist )cand m-am trezit imi venea pipi,asistenta zice sa-i dau drumu,eu nu vad plosca, nu stiam ca am sonda si dau drumul,dupa care simt patul ud,strig dupa ea,vine si cand ridica patura o balta de sange.pune un dren si-l lasa intr-un pet de 2l,nu se curatase bine abdomenul,zice ea.revine ia petul plin si mai departe am lesinat,adormit nu stiu de atunci si gata cu spitalul de stat,asa ca sange curge mult si de la un chistulet.fii zen fata draga si poate ai sanse sa scapi de el.daca nu-mi trece durerea laterala poate nici eu nu scap de unul




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -