Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#41
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 15:55

Geo, multumesc pt aprecieri! :-) Ma bucur ca ti-a priit iesirea! Si eu vreau in weekend ca tot e si tati sa mai iesim pe undeva, eventual la vreo terasa daca tine vremea cu noi.

Mary, bine ai venit! Asteptam sa ne povestesti mai multe despre tine si bebele tau!

Elynko, poate ca de la vreun medicament iti este asa. Eu la sarcina cu Amalia luam ceva pt contractii ce-mi facea rau. Ia sa citesti pe prospecte!

Ana, plimbare placuta! Doamne ajuta ca toate sa avem cat mai mule zile bune, sa fim optimiste si pozitive!

Anda, tu in ultimele zile nu te-ai mai plans de dureri. Te-au mai lasat? Eu am avut 2 zile cu dureri de oase si ligamente de ziceam ca in curand nasc, dar mi-a trecut. Surprinzator!

Andreutza ce faci? Spune-ne despre starea de spirit! Trebuie sa fie buna, mai ales cand toate iti trimitem energie pozitiva! A ajuns mama ta? Maine o sa ma gandesc si o sa ma rog pt tine si bebelina ta, mai ales atunci la 6 seara!

#42
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:04

silvia, inca ma mai dor dar suportabil, in schimb incep usor usor dureri de burta ca la menstra, de spate, se intareste burtica, ca de obicei, dar nimic regulat. Burtica o simt in schimb tot mai jos si merg la baie ptr doi stropi, dar initial imi vine sa fug de zici ca fac pe mine :)))

Eu ii tot soptesc brotacelului sa mai stea cateva zile sa ajungem la dr si apoi sa viiiiiiina repejor! :)

 

Da Andreutza, maine o sa ne gandim toate la tine si o sa-ti tinem pumnii stransi, sa ai o nastere usoara, fara complicatii si o recuperare rapida! Toate gandurile noastre bune sunt alaturi de tine!!!



#43
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:16

Buna fetelor!

 

Nu stiu cum mai sunteti voi cu poftele..dar eu am luat-o razna zilele astea! Ieri eram in stare sa ucid pentru un meniu de la Mc..azi mi s-au lipit ochii de pere in piata si am crezut ca nu mai ajung acasa sa le si devorez.. Apoi in timp ce imi satisfaceam nebunia am vazut reclama la mega image cu orez cu lapte..si am sarit in masina sa ma duc sa imi iau ce imi trebuie pt orez desi eram moarta de oboseala dupa o tura de forta la piata pentru castraveti si cele necesare pt zacusca. Acum..in timp ce ma indop cu orezul parca m-as apuca si de niste snitele de pui.. Trebuie sa ma opresc cumva..

Geo, numai gandul la rasfat si relaxare m-a facut sa uit de dureri. Am rugat cosmeticiana sa ridice un pic patul sa nu stau chiar la orizontala si a fost ok. Cat de curand trebuie sa imi fac timp si de pedichiura ca voi ajunge sa merg in maini :))

Andreutza, sper sa ai o zi minunata maine, sa fie totul conform planului si sa fiti amandoua bine si sanatoase sa va bucurati una de cealalta!

Aseara chiar ma gandeam cu tati..oare cum va arata buburuza noastra? Va avea ochii lui..falcutele mele? Ne imaginam deja alergand dupa ea prin casa, prin curte..jucandu-ne cu toate nebuniile pe care i le-am luat si pe care planuim sa i le luam.. Totusi acum tot ce imi doresc este sa mai stea un pic in burtica si sa se nasca sanatoasa. 



#44
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:30

Silvia,

de la utrogestan oral e posibil sa am ac dureri. Inainte luam vaginal si am schimbat cu oral. Mi a zis dr azi sa continui cu vaginal.

am fost sa incep si niște cursuri de kine prenatala si sa merg la un osteopat . Mi a recomandat dr , prin masaj sa il ajute pe bebe sa il mai ridice putin. 

Imi pare rau ca nu mai pot merge la piscina, mi-a plăcut f mult cu gravidutele acolo,,,,dar asta e. Il voi duce pe bebe mai tarziu.

 

mytzyus- cu siguranță o sa fie cel mai frumos copil pentru voi si o sa semene si cu tati cu mami. Felicitari pt bebelina !!!! ( am vz ca nu mai e cu cuc ) .sanatosi sa fie , ca ii asteptam cu bratele deschise!

 

Va pupicim pe burtici!



#45
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:33

Mytz-

m ai facut sa zambesc cu poftele, asa eram eu ieri, as fi mancat orice,,,,parca nu mai vz mancare in fata ochilor. Azi , daca am stat si am bolit, abia am mancat o ciorbica. Dar cum o am pe mama in vizita la mine , a început răsfățul. Ne a fc gogoși si am înfulecat vreo 5 pe nerăsuflate.

mie dimineata imi este foame f tare.



#46
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:49

Multumesc Elynko! A fost o veste fantastica sa aflu ca defapt e fetita, pt ca eu asa visasem de mai multe ori, niciodata baiat. 

Cu gatitul..eu o rasfat pe mama pt ca ea e la serviciu si ajunge seara acasa..asa ca ce gatesc eu aia mananca si ea. 

Maine va fi o zi..horror pt ca ne apucam de zacusca si castraveti si gogosari murati. Nu stiu cat o sa pot face eu, dar e clar ca nu o pot lasa singura pe mama. 



#47
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 16:56

E bine ca mai poti. Si eu as vrea ,dar nu se mai poate, merg greu si trebuie sa stau cat mai linistita. Si burtica nu ma lasa sa mai fac nimic, o am marisoara :) si pufuletul trebuie sa stea acolo la caldurica.



#48
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 17:29

mytzy, ce mai de pofte :)) da' nu ma mir ca si eu sunt foarte pofticioasa, in schimb de o bucata ma abtin fiindca se cam pun kg pe mine unde nu trebuie si mi-e ca o sa am de lucru sa le dau jos pana la sfantu' asteapta...am incercat ieri sa-mi pun verigheta pe deget...a intrat pana la jumatate, mai ca ma bufnea plansu' nu alta :(( La mine important e sa mananc dimieata ca atunci mi-e groaznic de foame, si spre dupa-amiaza, intre timp ciuguleala, fructe, etc...



#49
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 18:54

Mytzyus, esti fantastica!:)) Am trecut si eu printr-o astfel de perioada, intr-un interval de 30 min mi se facea pofta de tot ce vedeam la tv: de ciocolata, apoi brusc de chips-uri, apoi de te miri ce. Acum s-au mai domolit. Doar ce ma trezesc aproape in fiecare dimineata cu pofta de ceva dulce. Pana acum am luat cca 14 kg, insa majoritatea s-au pus pe burta.

 

Anda, si burtica mea s-a lasat destul de mult si parca imi vine sa stau cu picioarele in sus ca sa mai urce bebelina. :))



#50
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 18:54

   Anda, gata si plimbarea. Am fost in oras sa imi cumpar pijamale si am gasit chiar si un sutien pt alaptat de la Triumpf dintr-un material foarte bun si bineinteles ca nu m-am putut abtine si i-am luat si bebelinului un trening. Maine am program de spalat hainutele minuscule si abia astept sa le vad pe toate curate si calcate :)

  Mytzyus, chiar vorbeam zilele trecute cu o prietena ca eu nu am avut pofte deosebite in perioada sarcinii. Adica mi-a venit asa din cand in cand ca as manca una alta, dar asa pateam si inainte sa fiu inarcinata. In schimb desi nu am avut pofte, au intervenit niste schimbari in alimentatie, adica eu nu am mai mancat prune de vreo 15 ani iar vara asta am mancat kilograme intregi, nici supe nu prea imi placeau si de cand sunt acasa o pun pe mama sa faca supa de pui cel putin o data pe sapt. 

Aaaaa..... ce-as putea sa spun ca am poftit a fost placinta cu dovleac, mi-a facut mama de 2 ori pana acum in ultimele 2 sapt si maine i-am dat comanda iar :)))

  

Fetelor, azi am facut niste poze si cand m-am vazut cat sunt, nu-mi vine sa cred, mi se pare ca am o burta enorma  :))) Eu nu am in casa oglinda mare si cand ma zaresc in oras intr-o oglinda si ma vad in toata "splendoarea" parca nu ma recunosc.  





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -