Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#11
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 19:21

Anda, nu se deschide link-ul, adica nu-i ...albastru [:)]

Am incercat sa iau adresa si s-o Google-esc , dar nu mi-a dat nici un rezultat !

deci dai click si ramai pe aceeasi pagina, nu te trimite nicaieri?



#12
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 19:22

Ana10E - multumim pentru urari [:)] [flo2] Tu cand urmeaza sa nasti?



#13
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 19:40

Si eu am patit același lucru cu rang.ul...habar n.am daca s.a activat sau nu ca nu stiu unde sa ma uit,dar tot asa era cu eroare cand am dat click pe link ;)

 

Anda saru'mana ,mai am un pic, Doamne ajuta!!! Sincer nu prea m.am bucurat de perioada de sarcina,numai in stress si cu inima cat un purice am fost mereu,dar acum trece tot! [majoreta]



#14
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 19:45

sa vedeti unde e rangul: pe prima pagina a comunitatii in stanga jos sub poza voastra este scris RANGUL MEU si sub, RANG ACTUAL (puteti da click pe el).

E important sa stiu ce eroare v-a dat, pe ce pagina v-a trimis, sau nu, sa stiu cum transmit problema mai departe...



#15
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 19:46

andreutza, si ce faci zilele astea in asteptarea bebelinei? mai ai ceva de pregatit sau e gata totul?



#16
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 20:17

hello fetelor!

vad ca incep usor-usor sa se apropie zilele in care ies boboceii la aer! sambata si luni- parca nu-mi vine mie sa cred ca ne apropiem de final! eu maine merg la dr noua, parca m emotii, sa vad ce-mi va zice!

a, si maine e si ultima zi agitata la serv, dup-aia o iau mai usurel, nu mai merg de dimineata si in functie de ce-mi va zice dr voi hotari si cat mai merg...

nu am apucat sa va zic: ieri am fost la o farmacie help-net si la fel, nu aveau absorbante post-natale si-mi recomanda din cele normale, dar de noapte... abia dupa ce i-am zis farmacistei ca am vazut pe net ca sunt special ptr lauze si mi-am amintit de cele de la Chicco, a cautat ea in calculator si mi-a zis ca da, exista dar nu au (  [batcap] de fapt, asta ii spusesem si eu, ca exista, nu ma indoiam de asta)... DAR, imi poate face comanda si cel tarziu sapt viitoare ma suna sa ma anunte cand ajung, sa vin sa le iau! asa ca se poate rezolva! 

eu (inca) nu am dureri de oase sau alte cele, in chimb, datorita alergiei beau f multa apa (asa reusesc sa-mi pacalesc simptomele), asa ca si somnul meu e intrerupt de vreo 2-3 ori/noapte ptr mers la baie... in rest sunt ok, dimineata dupa ce duc mimutica la scoala merg la serv si stau pana la 4 (incerc pe cat posibil sa ma asez atunci cand nu e neaparat necear sa stau in picioare, asa ca oboseala o simt abia seara pe la 9-10, dar e normal, odata ce ma trezesc la 6! si daca as sta degeaba, tot nu as rezista atatea ore nedormita)...

in seara asta am avut si eu in program "operatiunea epilat", data trecuta am observat ca mi-e f greu si m-am facut mai mult pe pipaite, asa ca intre timp mi-am luat oglinda de-aia cu doua fetze, din care una mareste mult! a fost mult mai ok si mi-a scurtat mult timpul de chin in baie, ma bucur ca mi-a trecut prin cap s-o iau! faza e ca mi-am amintit ca la sarcina cu maimutica m-am epilat singurica pana in ziua in care am mers la spital sa nasc, fara oglinda!!! deci va dati seama ce burtica aveam, daca nu ma incomoda deloc la epilat! 



#17
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 20:23

a, si mi-am mai amintit! voiam sa va zic ca o idee mai buna ptr Facebook ar fi ca sa deschida una dintre voi grup pe Facebook si sa intram toate acolo, e mai simplu asa... eu una, cel putin, nu dau accept persoanelor pe care nu le cunosc ptr ca pe Facebook-ul meu mai intra si sotul... si e destul de ciudat pana si ptr mine sa stau sa ma gandesc la fiecare nume si sa incerc sa imi amintesc cine e si de unde il/o stiu... abia ma obisnuiesc cu numele voastre "de forum"...



#18
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 20:31

shmily - nu stiu cum reusesti cu munca, dar nici nu stiu cum ai reusit cu epilatul fara oglinda! Te invidiez ca inca mai poti lucra! Ai grija de tine!

 

Pe mine nu prea ma tenteaza ideea de grup pe fb, prefer sa raman aici, ca si grupulet ne putem muta pe Grupul Boboceilor din comunitate, acolo e chiar PRIVATE, deci puteti pune poze si nu le vedem decat noi, membri grupului! Sunt si multe optiuni, fiecare isi poate face album, sondaje, intrebari, video-uri, jurnale, discutii, etc.

 

Asa e, nici mie nu imi vine sa cred ca sarcinile noastre se apropie de sfarsit ... atat de repede au trecut lunile..parca au zburat! Dar rezultatul cu siguranta va fi uimitor :))



#19
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 21:02

andreutza, si ce faci zilele astea in asteptarea bebelinei? mai ai ceva de pregatit sau e gata totul?

Anda,pai care zile,ca mai e doar maine vineri....dimineața vine mama,probabil o scot un pic la plimbare sa.i arat magazinele alimentare din jurul casei sa știe sa se ducă singura cat sunt eu in spital si cam atât...pt bebe e totul gata cumpărat ,eventual mai vedem pe parcurs ce ne mai trebuie,gentuta mea e gata ...iar sâmbăta dimineața ma prezint la internare deoarece trebuie sa imi facă înainte o serie de analize ,nu ma plictisesc pt ca merg însotita si pana la marele eveniment imi tin companie,asa ca o sa treacă repede.



#20
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 18 septembrie 2014 - 21:26

Fetelor, putin mai devreme am ajuns si eu acasă de la spital, unde am fost la monitorizare de tensiune si contractii. Cu tensiunea stau bine, doar ca am contractii cam dese , mi au dat niște pastilute sa iau pt asta. Maine voi merge la farmacie sa iau reteta si maine seara din nou la monitorizare. 

Ne am băgat in patuc la caldurica, la noi e frigut, s a anunțat furtuna in ac noapte. Si acum ne gândacim de zor la mami in burtica.

ma rog sa fie bine pana la capăt. Cand m a văzut moasa cum arata si cand i am spus dpn ul, nu i venea sa creadă, in sensul ca parca mai am putin si nasc, nu ca mai am aproape o luna de așteptat.

 

caresse - [flo2] pup bebelina

anda - nu am avut probleme cu constipația, au iesit pur si simplu, sunt niște rai si ma fac sa sufar f tare. Uratii, nesuferitii [smulgpar]

Va pupacim burticute frumoase!  [deziuata]





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -