Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de Februarie 2015 (6)


415 raspunsuri la acest subiect

#281
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 19:33

Ooofffff Miha! Putem ajuta cumva? Hai ca nu pot sa cred ca nu e bine, nu pot si nu vreau!

 

Iti trimit toate gandurile mele bune si ma rog din inima pentru tine si bebe! Te imbratisez strans! Doamne Ajuta! [flo2]

 

Gabi, o imbratisare uriasa si pentru tine! La fel zic...e musai sa fie bine!!! [flo2]

 

Multumesc Andreea! Probabil la mine sunt mai fricosi, frecventez, totusi, clinica de high risk....noh, sanatate sa fie, ca in rest toate se aseaza! Ma bucur ca ai fost mai bine astazi dar daca tot nu trece, sa iei in considerare medicul!

 

Of mai fetelor...haideti sa ne unim energiile pozitive pentru toti bebeii, mai ales pt cei putin bolnaviori acum! Cu Dumnezeu inainte!



#282
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 20:03

Miha, nu pot să cred ca bebe nu e bine. Nu pot! Trebuie să fie o problema de tehnica medicala rudimentara. Fii tare pana luni si increde-te in Dumnezeu. El are grijă de noi toți. Te îmbrățișez tare, tare.

Gabi, imbratisari puternice și pentru voi. Va port mereu in gand si in rugăciuni. Vineri viitoare merg și eu la doctor si o sa ii spun si de problema cu buricul, asta daca nu e mai rau, astfel încât să trebuiască sa merg mai devreme.

Lory, te pup cu drag. Mulțumesc. Așa voi face.

Positive vibes si rugăciuni fierbinți pentru toti bebeii. Doamne ajută!

#283
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 22:53

Posibil să fie si o greseală de calcul . Eu am sperat tot weekendul că poate a gresit . Din pacate la mine , nu .... dar la tine trebuie să fie bine Miha .
Multumesc fetelor , Să aveti sarcini usoare si bebei sănătoși . Nici nu contează sexul copilului , dacă nu este sănătate , degeaba este ce ne dorim .
Am ajuns sa privesc partea asta cu sănătatea , ca pe ceva divin . Acum scria o mămică pe un grup de gemeni , ca nepotica ei de 3 ani , a fost diagnosticata cu cancer la creier :(((((( crunt . Sa-i multumim lui Dumnezeu pt ce avem .

#284
AlinaEA

AlinaEA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 25 octombrie 2014 - 07:38

Neata dragelor.

 

Am vazut o sumedenie de lucruri la voi. In primul rand, Miha si Gabi, mult noroc va spun. Cred ca v-a iesi soarele si pe strada voastra!
 

In alta ordine de idei, ma pregatesc sa merg la spital. Aseara am dormit doar 2 ore. Am o durere insuportabila in partea dreapta, usor sub coaste. Imi e frica sa nu fi recidivat pietrele mele la rinichi! Asta imi mai trebuie acum. Am chemat ambulanta sa vedem ce or sa zica. Ma incolacesc de durere, iar bebe e atat de activ incat ma doare burta!

Va pup pe toate si sa aveti grija de voi.



#285
NadiaD

NadiaD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 octombrie 2014 - 15:06

Buna fetelor

Am revenit si noi si va transmitem toate gandurile bune si pozitive. Dumnezeu sa ne aibe in paza sa bebeii

Noi am facut pe 22 morfologia si am aflat si sexul , purtam si vom creste o fetita " smecheruta" cum a zis dna dr, :) are 450 gr si toate sunt in grafic.
Singura chestie este ca dna dr a zis ca am placenta cam coborata, si ca trebuie sa o urmarim sa se urce mai sus. Voi ati fost sau sunteti in asa situatie????

Va pup cu drag si gand bun

#286
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 25 octombrie 2014 - 22:30

Bună seara !

Miha , esti bine . Dă macar un semn . Daca te putem ajuta cu ceva .....

#287
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 25 octombrie 2014 - 22:31

???

Felicitări Nadia , pt rezultatele de la morfologie ! Eu cu placenta nu am avut probleme , cu altele ... Da :)

#288
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 26 octombrie 2014 - 08:33

Alina, cum a fost la spital?

Nadia, felicitari pentru rezultate! Placenta se poate ridica in timp. Daca nu se ridica suficient, doctorii te vor tine sub observatie si vei naste prin cezariana. Dar sigur nu va fi cazul! Multa sanatate.

Gabi, cum mai esti?

Miha, ... maine e luni, inca un pic si afli ce si cum. Te rog, incearca sa iti pastrezi pe cat poti, optimismul. Te imbratisez!

 

Pup toate fetele! Aveti grija de voi [flo]



#289
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 26 octombrie 2014 - 18:36

Fetelor... va multumesc pentru gandurile bune.
Andreea, mi-ar placea sa fie o problema de tehnica...din pacate oricat de prost ar fi aparatul nu apar lucruri in plus :) mai ales de asemenea dimensiuni. E vorba de spina bifida. Interesant e ca nu a fost depistata pana acum cand a ajuns sa formeze ditamai chistul de 3cm.
Nadia - felicitari! Doamne ajuta sa fie sanatoasa micuta!
Gabi - ar fi frumos sa fie o greseala de calcul. Iti multumesc pentru sprijin... initial imi programasem o vizita la ecograf la medas feminis pentru maine. Am decis sa nu mai merg. Ieri am fost pana la mormantul Pr. Arsenie la Prislop si apoi la M. Lainici. Am simtit ca nu mai are rost sa ma mai duc la niciun ecograf. Este o incercare si am nevoie doar sa lupt in credinta. Medicul imi va sugera sa il dau afara. Copilul meu desi risca sa fie o leguma toata viata, sa fie paralizat de la brau in jos... are tot dreptul sa traiasca. Dumnezeu l-a dat cu un scop. Mai interesant este ca totusi copilul este foarte activ...si ciudat: da mult din... PICIOARE!
 



#290
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 26 octombrie 2014 - 19:48

Miha sper ca DD sa faca o minune [ruga]. Eu as mai face un eco la Calomfirescu. Spune-mi te rog, tu ai luat acid folic sintetic sau natural?? Ce cantitate si de cand?? Femibion ai luat? Ai mutatia MTHFR? Stiu ca ea este responsabila cu deficienta acidului folic si tb sa iei acid folic natural pt ca avand MTHFR nu-l poti asimila pe cel sintetic. Dc doresti iti trimit repede prin posta o cutie de Taxofit Folsaure Metafolin 800 care are acid folic natural 400 mcg. Dc nu ai pb cu tiroida mai poti lua femibionul, are si el metafolin.

Gabi sper sa aveti vesti bune la urmatorul eco [ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -