Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)- cap3


459 raspunsuri la acest subiect

#201
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 16:45

cristi_2003 off, tot e bine ca ti-a curs mai putin. Asta ma gandesc ca e un semn bun. Menajeaza-te si stai doar in pat cuminte, nu te obosi cu nimic. Suntem aici alaturi de tine!  [flo2]

 

mica nu te stresa, ca tu atunci cand o sa simti prima data o sa fie ca lumea, nu vei avea nici un dubiu asa cum avem cele care credem ca am simtit ceva. De obicei de pe la 16 saptamani poti sa fii sigura ca este chiar bebe, acum cel putin eu este posibil sa confund cu gaze, si sa nu fie neaparat bebe.

 

denil mare dreptate ai, asa am vazut si eu, ca dau termen cam o luna cei din China. Si cu bon prix-ul nu stiu ce sa zic am sa ii sun, ei mi-au dat si mail cu nr coletului, sper totusi sa nu imi dea teapa, ma enerveaza f taee pantalonii normali care imi cad tot timpul pentru ca ii port desfacuti pe sub haine :p.

 

anda cand am fost sa imi caut niste pantaloni am ajuns la outletul waikiki din Militari, din pacate insa nu avea cine stie ce hainute de gravidute, am gasit o singura pereche de blugi, care insa ma strangeau putin sub burtica, daca acum s-ar mai fi lasat la purtat, cand va mai creste burta sigur nu mi-ar mai fi venit.

Sunt de acord cu tine ca mai mult de 2, 3 bluzite/puloverase nu merita sa ne luam, doar pt cateva luni. Poate reusim sa mai combinam cu ce avem deja.

 

olimp sa stii ca majoritatea site-urilor cel putin din Romania de unde se poate comanda online, se poate plati si ramburs. Spre exemplu la bonprix doar ramburs se poate.

Insa pe ebay trebuie platit in avans cu cardul. Dar cine stie poate gasesti pe cineva care are card si iti comanda, iar tu le dai banii.

 

Fetele m-am linistit in sf cu DT, am primit astazi rezultatele si am risc scazut. Pfiu am scapat de o teama. [pk]



#202
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 16:45

cristi_2003 off, tot e bine ca ti-a curs mai putin. Asta ma gandesc ca e un semn bun. Menajeaza-te si stai doar in pat cuminte, nu te obosi cu nimic. Suntem aici alaturi de tine!  [flo2]

 

mica nu te stresa, ca tu atunci cand o sa simti prima data o sa fie ca lumea, nu vei avea nici un dubiu asa cum avem cele care credem ca am simtit ceva. De obicei de pe la 16 saptamani poti sa fii sigura ca este chiar bebe, acum cel putin eu este posibil sa confund cu gaze, si sa nu fie neaparat bebe.

 

denil mare dreptate ai, asa am vazut si eu, ca dau termen cam o luna cei din China. Si cu bon prix-ul nu stiu ce sa zic am sa ii sun, ei mi-au dat si mail cu nr coletului, sper totusi sa nu imi dea teapa, ma enerveaza f taee pantalonii normali care imi cad tot timpul pentru ca ii port desfacuti pe sub haine :p.

 

anda cand am fost sa imi caut niste pantaloni am ajuns la outletul waikiki din Militari, din pacate insa nu avea cine stie ce hainute de gravidute, am gasit o singura pereche de blugi, care insa ma strangeau putin sub burtica, daca acum s-ar mai fi lasat la purtat, cand va mai creste burta sigur nu mi-ar mai fi venit.

Sunt de acord cu tine ca mai mult de 2, 3 bluzite/puloverase nu merita sa ne luam, doar pt cateva luni. Poate reusim sa mai combinam cu ce avem deja.

 

olimp sa stii ca majoritatea site-urilor cel putin din Romania de unde se poate comanda online, se poate plati si ramburs. Spre exemplu la bonprix doar ramburs se poate.

Insa pe ebay trebuie platit in avans cu cardul. Dar cine stie poate gasesti pe cineva care are card si iti comanda, iar tu le dai banii.

 

Fetele m-am linistit in sf cu DT, am primit astazi rezultatele si am risc scazut. Pfiu am scapat de o teama. [pk]



#203
cristi_2003

cristi_2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.298 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 16:47

Eu pe carol l-am simtit doar la 20 sapt.

#204
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 17:01

Deci sa ma linistesc [batcap]
Eu mi-am luat o pereche de bretele, cozondraci le spun :-)) , ii pun la blugi si nu mai pica, poti sta si cu ei desfacuti. Mai am o pereche de pantaloni don tricot care imita f bine blugul dar sunt mai grosi, nu merg acum.
Intentionez sa-mi fac eu blugi de graviduta, decupez partea de sus la o pereche si pun tricot, mare branza nu-i . Pulovere am, o vesta groasa mai vreau si o geaca de iarna.

#205
Anca_Maria

Anca_Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 20:44

Voi ce parere aveti de celulele stem? Am inceput deja sa ma interesez.... Momentan sunt decisa sa nu fac recoltarea dar mai e timp sa iau decizia sper eu corecta



#206
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 20:54

Uau Mica esti un model. Ai rabdare si cred eu si pricepere sa iti faci singurica. Te admir sincer. [pup]

#207
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 21:29

Moni nu-i branza mare, decupezi pe sub burtica si pui tricotul. Dc ai o pereche de blugi mai vechi de care nu-ti pare rau sa-i tai incearca. Dc nu ai curaj te poti duce la o croitorie cu ei si o poza de pataloni pt gravidute.

#208
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 23:07

cristi_2003 - off, tot sa nu poti sta linistita. Ei gija si nu te mai supara, nu mai face nici un efort, pe cat poti relaxare totala. Sunt sigura ca va fi bine!

 

Moni - felicitari pewntreu rezultat!

 

micaela -  si eu m-am gandit la bretele. Ba chiar un coleg (!) de servicu a venit cu ideea asta, stia de la sotie  [pk] Am o pereche de pantaloni de gravide, blugi, de la HM. AM primit-o cadou de la sora-mea acum vreo 2 saptamani. Problema este ca dupa ce ii pot de 2 ori se lasa ata de rau ca imi cad de pe mine  [batcap] Cred ca trebuie sa ii mai umplu cu ceva burta, pulpitza  [:-)))]

 

La mine problema mare este incaltamintea. Nu ma mai simt bine in incaltamintea de toamna. Nu mi se umfla piciorele, dar parca imi obosesc mai repede daca nu este confortabila 100%. Asa ca zilele astea inca am purtat un fel de pantofi de vara din piele, decupati si 

cusuti pe lateral, care sunt foarte usori si moi, se indoiae in orice fel vreau. Azi in schimb a venit ploaia (vreo 6 ore cat am fost la munca) si cand m-am intors de la munca (ploaia se terminase deja dar era inca ud pe jos) mi-au cam tremurat picioarele, ma luase frigul...

 

Ziceam mai demult ca nu stiu daca am greturi sau este din cauza bilei, dar am un gust metalic in gura, mai usor sau mai pregnant, aproape toata ziua. Acum la analize mi-au iesit si vreoi doua (de bilirubina) mai mari asa ca trebuie sa merg si la gastro-enterolog la verificat. Cert e ca daca nu am pofte atunci... sunt defecta rau. Ati mai auzit de gravida inebunita dupa ciuperci cu usturoi? mult usturoi!!!  [alcool] De 2-3 ori pe saptamana imi iau ciuperci, le pun pe gratar, fac un mujdei zdravan si mananc cu mamaliga... parca nu e nimic mai bun pe lumea asta. Rade al meu de mine si zice ca la cat usturoi mananc sigur bebe va fi fara limbrici  [pk]  [batcap]


Editat de ana3adnana, 23 septembrie 2014 - 23:09 .


#209
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 24 septembrie 2014 - 02:03

Ana3adnana, singurul aliment care nu-l suport acum e usturoiul, nici mezelurile cate au aroma de usturoi nu le suport .
Pune cozondraci la pantalonii aia de graviduta.

#210
carolina14

carolina14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 24 septembrie 2014 - 07:30

Neata fetelor!

Micaela multumesc pentru ideea confectionarii pantalonilor. Voi merge si eu la un croitor cu o pereche. 

Ana3adnana si eu am probleme cu incaltamintea. Cum zici si tu, nu mi s-au umflat picioarele, dar nu ma mai simt bine in unele perechi. Chiar glumeam ca mi-au crescut picioarele [:-)))] 

De usturoi ce sa zic? Daca in primele luni nu am mai putut nici sa-l privesc, de doua saptamani a redevenit preferatul meu. Visez la mujdei tot timpul, l-as manca si numai cu paine. Inainte il amestecam mereu cu iaurt, acum nu mai suport varianta asta, desi iaurtul simplu imi place. 

Anca Maria bine ai venit si sarcina usoara. De celule stem nu pot spune nimic. Acum cativa ani eram pentru recoltare, acum nu mai sunt asa sigura. Voi incepe si eu sa studiez subiectul, sa mai cer pareri. 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -