Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 10

sarcina bebe gravida septembrie octombrie bobocei nastere

192 raspunsuri la acest subiect

#21
Diaa

Diaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:08

Salutare burtici!
Caresse , astept rezultatele pt vineri.
In rest, ieri am fost toata ziua cu burta beton,era un chin sa ma misc de pe o parte pe alta,si pana la urma am mers la spital.
M-au pus la monitorizat contractii si erau dese inca de cand am ajuns, pe parcurs devenind si mai dese.
In sch , colul de 2,5 inchis.. Dilatatie 0.
Am plecat pe semnatura acasa, dr imi recomandase sa stau pana azi de dimineata dar eram sigura ca as fii stat degeaba. Acum nu mi se mai intareste asa des burtica dar ma dor oasele de la bazin , abia merg pana la baie... Sper sa scoata bebe mutrita la lumina cat de repede!
Andreutza, in aceeasi situatie sunt si eu... Prefer sa ma
Doara ceva decat sa ma chinuie acidul asta. Azi am atipit putin si m-am
Inecat in somn cu el de am ajuns sa vomit in pat. Ma ia groaza si sa dorm.
Pupici la toate si sa fim optimiste!
In leg cu alaptatul, eu una prefer sa nu imi fac scenarii inca... Astept momentul sa vad cum imi e norocul!

#22
Diaa

Diaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:08

Salutare burtici!
Caresse , astept rezultatele pt vineri.
In rest, ieri am fost toata ziua cu burta beton,era un chin sa ma misc de pe o parte pe alta,si pana la urma am mers la spital.
M-au pus la monitorizat contractii si erau dese inca de cand am ajuns, pe parcurs devenind si mai dese.
In sch , colul de 2,5 inchis.. Dilatatie 0.
Am plecat pe semnatura acasa, dr imi recomandase sa stau pana azi de dimineata dar eram sigura ca as fii stat degeaba. Acum nu mi se mai intareste asa des burtica dar ma dor oasele de la bazin , abia merg pana la baie... Sper sa scoata bebe mutrita la lumina cat de repede!
Andreutza, in aceeasi situatie sunt si eu... Prefer sa ma
Doara ceva decat sa ma chinuie acidul asta. Azi am atipit putin si m-am
Inecat in somn cu el de am ajuns sa vomit in pat. Ma ia groaza si sa dorm.
Pupici la toate si sa fim optimiste!
In leg cu alaptatul, eu una prefer sa nu imi fac scenarii inca... Astept momentul sa vad cum imi e norocul!

#23
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:11

Anda toată vara am mâncat pepene,acum nu mai pot,tot ce e zemos vine înapoi pe gât :((

 Da asa e Careese chiar mi.e rau,n.am nicio o dispoziție,pur si simplu stau in pat sa treacă timpul,abea astept,pt mine au mai rămas 20 zile,totuși atât de puțin,dar parca nu tine cu mine timpul de data asta, iar sarcina imi îngreunează pe zi ce trece plăcerea de graviduta :((

 Roxyc eu nu cred ca trebuie sa iti faci probleme,oricum Stan e acolo daca lipseste Albu si din cate am auzit de la fete care merg la Stan sunt f f multumite de serviciile lui ,oricum nu naști acum vineri,stai liniștita, sa sti ca de multe ori psihicul influenteaza energiile,ai grija ce ce iti dorești si de ce ti.e frica  ca s.ar putea sa se întâmple ;)   [soricel]



#24
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:16

Hei, deja capitol nou! Multumim Anda! Ia sa vedem daca in capitolul asta apare vreun bobocel. [:)] Eu zic ca mai au rabdare macar pana la urmatorul.

 

Si eu am luat un pachet mai mic de nr 1, tot pt fanta. Daca va fi nevoie mai iau.

 

Ana, nu-ti mai afce griji si nu te mai simti vinovata, sau comoda! Nu sunt toate sarcinile la fel. Eu la prima eram cum zici tu acum, iar acum sunt mai sprintena si nu am prea multe dureri. Dar nici eu nu prea pot face efort, pt ca ma apuca durerea de burta clar.

 

Andreutza, la mine treceau arsurile cu lapte. luam asa guri mici si ma mai linisteam.



#25
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:18

andreutza, n-a mai ramas mult, suntem pe ultima suta de metri, fii tare, inca putin si iti vei lua puiutul in brate apoi vei uita (vom uita toate de fapt) de dureri si neplaceri :)



#26
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:22

Diaaa, exact la fel pățesc,atipescbun pic si ma trezesc inecandu.ma in propia voma,o senzație îngrozitoare fetelor,credeți.ma!!!! 

Silvia,am incercat de toate,pe moment e ok si dupa jumătate de ora vine branzit înapoi :(( nu imi priește nimic...

Dr meu imi zice ca explicația ar fi : pt ca a fost sarcina gemelara si bebele de sus a rezistat,sarcina s.a dezvoltat mai sus,d.aia si burta mea pleacă de sub sâni e f f sus si apasa stomacul,bebelina ma articuleaza regulat la ficat si cam asta e situația.



#27
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:26

Da Anda,asta ma consolează ca mai e un pic,zilnic ma uit pe calendar si număr zilele sa fiu sigura ca n.am greșit,deși stiu sigur ca n.am greșit :))) 



#28
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 16:32

Dia, poate ar fi bine macar o saptamana sa mai stea bebelul tau. Desi de acum inainte cand o vrea sa vina, nu mai sunt pericole.



#29
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 17:36

Buna mamici! Citind despre problemele pe care le aveti acum pe ultima suta de metri ma tot gandesc ca sunt norocoasa insa, cred ca nu voi fi la fel de norocoasa si cand se va naste bebe.
Imi este fff frica de venirea lui pe lume! Ma chinuie gandul ca nu voi putea fi o mama asa de buna cum imi doresc, am cosmaruri in care moare bebele de foame pt ca eu nu il aud noaptea cum plange de foame, etc.
La mine exista si problema muncii, cu siguranta nu o sa imi permit sa stau mai mult de luna decembrie acasa cu bebe, implicit o sa imi fie mult mai greu cu alaptatul, apoi treb sa il las cu mama sau cu o bona! Eu imi doresc sa il pot alapta si mai tarziu, probabil o sa ma mulg, nu stiu... e fff greu!

Mytzyus, as vrea sa te intreb dc o sa nasti la Regina Maria? M-ar interesa si pe mine cat te costa pachetul de nastere si dc include si recoltarea de celule stem. Eu le-am cerut o oferta de pret insa nu am primit nimic pana acum. As cam vrea sa stiu pt ca joia viitoare ma duc la medic si vreau sa discut si detaliile astea cu el. Pana acum vroiam sa nasc cu dr. Filipescu la spitalul Elias, insa acum as vrea sa imi schimb optiunea! Tot cu dr Filipescu vreau sa nasc, dar la Regina Maria! Daca se poate sa imi dai unele detalii, ti-as fi recunoscatoare!

In alta ordine de idei, bebele meu de 3 zile e fff agitat, ma loveste zi si noapte si e fff dureros, picioarele simt ca imi vor crapa de umflate, nu mai dorm bine in nicio pozitie, ma dor soldurile, tot tacamul de simptome, dar nu ma plang pt ca observ ca poate fi mult mai rau!

Va pup pe toate, sa aveti o seara linistita!

#30
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 17:40

Ellennas draga, cu siguranta vei fi o mamica buna, nu iti mai fa ganduri rele fiindca nu te ajuta, nici pe tine dar nici pe bebe. Toate o sa vina de la sine, nu suntem nici primele nici singurele care trec prin aceasta perioada si cu siguranta ne vom descurca! Frica imi este si mie dar incerc sa nu ma gandesc decat la prezent si sa imi induc ganduri bune :)))





Etichetat si cu sarcina, bebe, gravida, septembrie, octombrie, bobocei, nastere

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -