Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 10

sarcina bebe gravida septembrie octombrie bobocei nastere

192 raspunsuri la acest subiect

#11
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 13:19

Da, Anda, asa i-am zis si eu. Abia astept sa o vad cum va fi si ea, mai ales ca eu voi fi deja cu pruncul in brate :))



#12
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 13:23

Mytzyus, exact din motivele enumerate de tine nu vreau sa merg. Dar se pare ca nu toata lumea intelege si ma gandeam ca sunt eu exagerata. Ma bucur sa vad ca voi ma intelegeti.

  Cat despre scutece, eu am luat un pachet newborn, tot pampers premium, dar nu stiu sigur cat de mult le voi folosi pt ca bebelinul se anunta a fi mai marisor. 



#13
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 13:23

mytzy, am luat doar 2 pachete mici ptr newborn, fiindca au special deschizatura in fata ptr buric, astea nr. 2 sunt normale, nu au



#14
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 13:47

Buna, buna,

 

Andreutza imi pare tare rau ca ti s-au intors varsaturile, iti doresc multa sanatate si aveti grija de voi, stiu sigur ca veti fi cumintele pana la 1 octombrie asa cum ati stabilit. [pup] .

Fete ce bine c-ati deschis subiectul scutece pentru ca asa voi stii si eu ce sa cumapar [:)] , deci nr. 1 e mai practic fiindca are deschizatura la buric?!

Eu vineri aveam programare la dr si tocmai mi-au trimis sms ca lipseste dr. vineri si m-au reprogramat maine la 14:15. N-ar fi o problema ca abia imi vad piticuta mai repde, dar paraca-s paranoia si ma gandesc: daca nasc vineri si dr nu e, ce fac??? [:)]  [:)]  [:)] . Off ce probleme am si eu...

 

Va pup pe toate, aveti grija de voi si de bebeline si bebelini.



#15
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 14:15

roxy, asa am auzit de la mai multe mamici, dar asta doar pana ii cade buricul cica, de asta nu am luat multe, restul sunt nr. 2 (tot vreo 2 pachete am luat) Restul pe parcurs.

roooxy, cum sa nasti vineri? poate nu, stai linistita.

Noi maine facem 37 de saptamani, avem perioade f apropiaate roxy, sa vedem care e prima :)))))



#16
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 15:37

Da asa e Anda, avem perioada apropiata si eu ma gandeam care va naste prima:)). Intr-o perioada eram aproape si cu Andreutza, dar apoi s-a decalat periaoda ei:). Important e sa stea cat mai mult in burtica si sa fie sanatos/a.



#17
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 15:44

Buna fetelor, Ana crede.ma ca si eu obosesc la fel d repede,eu am apartament cu scara interioară si trebuie sa urc scara pana sus la dormitor,sunt 14 trepte,dar crede.ma ca scot limba de un metru,pana si in pat cand ma intorc pe o parte si cealaltă suflu greu si imi da senzație de oboseala... Anda nu imi priește nici un ceai ,numai cand ii simt mirosul ma apuca greata,câteodată nici apa nu o suport ca vine înapoi :((  

Roxyc deci maine ai vesti noi,super! Eu mai astept o sapt pana la următorul control... Fetelor eu zic sa nu va face.ti gânduri si griji înainte in privința alaptatului,vede.ti voi atunci cand sunteți puse in fata situației,nu are rost sa va îngrijorați de pe acum,daca e sa fie laptic este,daca nu,nu este si gata...nu are rost sa va stresati si sa face.ti comparatii,nicio sarcina nu este la fel,chiar daca unele din voi mai au deja copii acasă... Va pup,ma duc sa stau liniștita in pat ca am un jaragai pe gât de zici ca sunt mama dragonilor,sunt curioasa daca bebelina mea o sa aibă par ca la stilul in care am avut arsuri ar trebui sa iasă o maimutica :))



#18
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 15:47

andreutza, pepeneje ajuta mult la arsuri daca ai putea manca, odihneste-te si stali linistita.

 

La mine a fost exact invers: la inceput dupa ce m-a lasat greata m-a luat rau cu arsuri, acum aproape deloc, o data pe saptamana poate si asta ca mananc cateva prostii de pofta :)



#19
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 15:54

Anda, Roxy, cel mai frumos ar fi sa nateti in aceeasi zi, cel putin asa cred eu  [:)]

Andreutza, banuiam eu ca nu esti bine, caci , de obicei, esti prezenta pe forum ; imi pare rau ca nu te-ai simtit bine! Cum esti acum?

Diaa, cum a fost la analize? Mie, dr, desi am facut analize pe 14 aug, mi=a spus ca trebuie sa mai fac o tura inainte de cezariana!

Ana, cel mai important lucru e ca bebe e bine, restul razolvam noi in timp !

 Ana, Anda, merci pentru pontul cu pampers newborn, oricum, din acestia planuiam ca iau, pentru ca nu stiu daca bebelina va avea 3kg! Dar nu stiam de faza cu fanta pentru buric, mai ales ca Andu a avut probleme !



#20
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 15:56

Amdreutza, multa sanatate ! [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  





Etichetat si cu sarcina, bebe, gravida, septembrie, octombrie, bobocei, nastere

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -