Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Mamici de Septembrie 2014 (Dovlecei de Septembrie) (17) Felicitari Arwen_76,Marru,CarmenStoica,Lolaria,Alina_mv,NicNic,Tuka81,IuliaTeodora,Clau1178!

septembrie gravidute mamici burtici

695 raspunsuri la acest subiect

#311
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 19:01

Lulu, parca ai inghitit mingea.:)))) Ce burtica rotunda si draguta ai!!! Mai ai putin si scapi de ea.:) 

 

Pishkot, ce patut frumos!!! Si o sa arate si mai bine cu un bebe in el. Sa il folositi sanatosi! Si cu clisma stai linistita, nici la prima nastere nu mi-a pomenit cineva despre asa ceva. Stie organismul ce are de facut...de asta de numeste si nastere naturala. Placenta a iesit singura, imediat. Dar tot a mai curatat doctoru ceva pe acolo.

 

Crisa, cred si eu ca de acum e timpul pentru contractii si "probleme", cum zici tu. Mai e putin pana pe 17. Chiar foarte putin.:) Succes lui Luca in noul an de gradi! Esti norocoasa ca scapi de el atatea ore. Al meu e la program normal. Imediat apare acasa.:))

 

Daena, nu vrei deloc la maternitate, nu? Te tii tare.:)) 

 

Eu am o mare problema cu baiatul meu. Nu ma asteptam sa fie chiar asa.:( Azi nu m-am inteles deloc cu el. Si-a pus desene si a dat sonorul tare. Cand i-am zis sa dea mai incet ca trezeste fata, mi-a zis sa o scot afara cu tot cu patut ca e camera lui si face ce vrea. Pfff...cat o sa dureze situatia? Se poarta de parca nici nu ar fi in casa un bebelus. Nu face liniste, nu tine cont de ea.:((((((

 

Noapte buna dragelor!


Editat de Adriana288, 15 septembrie 2014 - 19:02 .


#312
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 19:59

Adriana, chiar sunt norocoasa ca Luca sta la program prelungit. Azi insa nu a vrut sa doarma la pranz, asa ca la 20.30 sforaia deja. Si m-am suparat pt ca at cand a ajuns acasa a inceput sa ii curga nasul si sa stranute :((((. Fix acum, cand nasc :(
Cu baietelul tau, eu zic ca e o reactie normala. Inainte camera era doar a lui, facea ce vroia in ea, nu avea interdictii...... Acum brusc nu mai poate face ce vrea pt ca o deranjeaza pe cea mica (care oricum iti solicita tie mai multa atentie decat ii acorzi tu lui). Pt tine e logic ca el sa tina cont ca e un bebe in casa, pt el nu. Sunt convinsa ca si mie imi va fi greu cu 2 copii in aceeasi camera :(, nu vei fi singura in aceasta situatie. Eu voi incerca sa o obisnuiesc pe gargarita cu galagia facuta de fratior. Luca mai si vorbeste tare, face ca toate masinile si animalele, alearga...... asa ca e musai sa se obisnuiasca pitica cu toate astea :))))

#313
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 06:02

Buna dimineata fetelor! 

 

Lulu f frumoasaaaa poza cu burtica,hai ca mai ai un picut!!!

Crisss poate depășești 17, dupa câta treaba faci si n.ai astampar cred ca gargaritei ii place la caldurica si nu da semne ca ar vrea afara:)

Pishkotel nu fi trista,o sa gasesti alți nași,cum am spus,nici eu încă n.am....

Adriana,o sa fie gelos băiatul cand o sa vadă ca toată atenția este carte bebelina.

eu am avut ieri cateva contractii,dar f dureroase,bine sa s.au oprit,joi avem control la ECO sa vedem ce ne mai spune dr ;)  



#314
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 07:01

Buna dimineata fetelor :) cum ati trecut de noaptea asta ? la noi a fost mai linistita , nu am mai facut atatea ture sa o dau pe mara jos din patut , dar a dat o iub afara din camera o data ... si mi e clar , iar mi am luat o de la bebe , deci nu i coincidenta , astia doi chiar se iubesc :))

 

crisule , bebe accepta sa puna cateva persoane mana pe burtica. ieri a fost cuminte si la epilat, nu a mai "bumbacit o" pe fata de la salon :))

 

andreutza , abia astept sa vedem ce ti mai spune medicul, ma bucur ca esti mai bine :)

 

adriana, chiar ieri vorbeam cu o fata care a nascut si mi a spus ca tot s a scapat un pic cu toata clisma pe care si o  facuse ea de frica :))

 

eu m am trezit de dimineata , de cand a plecat iub la munca , am bagat deja la spalat si trebuie sa fac de papa, macar o ciorbita. ieri am cam lalait o, am fost la epilat , apoi am stat la mc sa pap o inghetata pana a venit al meu sa ma duca acasa , am dormit vreo ora , am fost in cora la cumparaturi si seara am stat afara cu al meu. deci cam puturoasa :)) azi trebuie sa mai fac si eu cate ceva. macar am scapat de curatenie ca a facut al meu duminik.

maine , dupa ce mergem la medic al meu o sa dea o fuga pana la tara, trebuie data casa cu decorativa si vrea sa se asigure ca o sa iasa asa cum vrem. vineri pleaca sa cumpere struguri , ptr vin, in wekeend  sper sa ajungem la tara sa facem si vinu, desi tooooti au zis sa stam acasa :))degeaba le am spus eu ca ajung la timp la spital si daca intru in travaliu ca de la tara pana acasa fac o ora , lor tot le e teama ca nasc in masina :)):))

 

mi am mai luat niste solutii din cora , sa mai fac o incercare cu tricourile albe , patate de rugina din masina :)) tot pe creieri imi stau si mi e ciuda ca s au stricat, poate am noroc :)

 

nush ce naiba sa fac de mancare , felu doi , fara carnita. voi ce ati mai facut ? poate fur vreo idee :)

 

mamici cu bebici, ce faceti ? ce fac puiutii ? ne mai puneti si noua poze cu ei ?:)



#315
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 08:32

andreutza , poti sa mi mai dai o data link cu contul de fb ? sa te bag in lista , daca nasc si nu pot intra pe forum macar sa ti spun tie sa anunti fetele :)



#316
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:01

Neata frumoaselor,

Vorba Daenei: noi tot 2 in 1!

Tare bine am dormit, nu am avut deloc contractii. Azi la 4 mergem la minitorizare si la 19:30 la film. Nu mai am rabdare! Toata lumea suna si intreaba daca am nascut...e enervant deja. Iubi e distrus ca micutul nostru are circulara de cordon si vrea sa vb ci dr sa facem cezariana daca nu vine pana pe 21. I-a povestit mama de bebelusul din Iasi care a murit cu nod la cordonul ombilical. Au innebunit toti,si ma panicheaza si pe mine. Abia astept sa vb cu dr azi.

Voi ce faceti dragutelor?

#317
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:17

Buna, noi tot 2 in 1 insa am avut multa treaba in weekend a venit si mama mea din Italia si nu am reusit sa scriu. Am citit din urma insa vad ca nu avem bebei noi si lumea este bine.
Crisa a ramas tot pe maine la tine nu?
Daca da iti doresc nastere usoata cu recuperare rapida si bebita sa fie sanatoasa.
Asa cum v-am promis o sa scriu daca ajung la spital.
Va pup!

#318
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:40

Neata!
Am fost la ultima tura de cumparaturi +platit facturi, dar avum tb sa stau putin in pat, se cunoaste ca bebita ar cam vrea totusi sa iasa.... Mai tb sa ma epilez (ceea ce va fi o mare provocare), sa calc pt maine o rochie si niste blugi ai sotului, de smotruit in baie, apoi sa imi fac si eu baie si gata.... Bineinteles insa ca azi nu e apa calda :)))))))).

Fetelor, dar ce bebei cuminti avem in burtici, sa nu le fie de deochi! Nici unul nu iese mai devreme :).....

Pishkot, nu e problema dc mergi la tara, mai ales dc faci doar o ora, ideea e sa nu faci treaba acolo.

Andreutza, si tu ai deja 37 de sapt, dc bebe vrea sa vina..... asta e! Relax!

Lulu, bafta la monitorizare si vizionare placuta la film! Nu te mai stresa, fata aceea a nascut la stat, tu nasti la o clinica privata f buna. Pune piciorul in prag si spune-le sa nu ma discute despre asta de fata cu tine, nu e normal cand mai ai putin si nasti. Tu ai nevoie de liniste sioptimism :*

Daena, teoretic a ramas pe maine, dc se razgandeste dr ma asez pe geanta si ii zic ca eu ju mai plec de acolo dc nu nasc :))))). Multumesc de urari!

#319
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:18

andreutza , poti sa mi mai dai o data link cu contul de fb ? sa te bag in lista , daca nasc si nu pot intra pe forum macar sa ti spun tie sa anunti fetele :)

 

https://www.facebook.com/andreea.posch

 

 Poate nasc eu înaintea voastră :)))



#320
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:31

Antreutzaaaaa, stai la rand :)))))))).



Etichetat si cu septembrie, gravidute, mamici, burtici

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -