Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna pe Ghetar


731 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 11:57

daca tot e pinguinul sef in vacanta... m-am facut adjuncta lui [:)]



#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:05

Eu m-am intors din weekendul de carat duminica la ora 3 noaptea, iar la 6 si ceva m-am trezit si de la 7 am inceput garda pana azi la 8 si ceva.

Dar bucataria care teoretic e pt noi e...un vis!

Se vede de la 3 poste calitatea. Bine, tot nu as da 38 000 de euro pe ea noua, dar bine ca au dat altii :)))))) e fenomenala! acum m-a anuntat seful ca nu stie daca intra in bucataria noastra, dar am fost cu el acolo si am spus ca ba da, reusim cumva. daca nu primesc bucataria astag cred ca voi boci un an intreg.



#3
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:12

Categoric anul asta poate fi decretat in familia mea "anul stomatologului":)):)).Am petrecut in cabinetul stomatologic in ultimele luni atatea ore, cat intr-o viata. :))
Banii si timpul pentru concediul de anul asta sunt in siguranta la clinica stomatologica unde ne cunoaste toata lumea .:)):))

Intai mi-am spart eu o masea, apoi sotul si-a rupt un pivot si a trebuit sa refaca dintele, apoi alt dinte, apoi o masea, apoi o curatare:)), apoi Trubadurul a avut nevoie de tratament pentru 2 carii, apoi de aparat dentar, apoi de o operatie...apoi de a doua,urmeaza alt aparat dentar.:))
Londonezul a avut nevoie de refacerea unei masele pe care i-a spart-o o masea de minte crescutamaiurea, acum se pare ca acea masea de minte ar cam trebui scoasa dar medicul zice ca e f complicat si oricum implica si chirurgul, dar ar mai avea inca o masea de tratat pe langa asta.
Asa ca vara asta am avut concediu exotic la stomatolog.:))

A fost asa frumos ca am stat toti cu gurile cascate de uimire!:)):))

Si mai e ceva pana in decembrie.:))

#4
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:31

Toamnă, toamnă, da madame Elyda e tot tolănită la soare în hamac. Dom'le, poza aia emană atâta relaxare că mă ia cu rău la nervi
[:))]. Sănătate şi aveţi grijă cum planificaţi Crăciunul şi Revelionul!



Eu am aflat veşti de la liceu, că s-au scurs niscai informaţii din Consiliul de Administraţie... Se pare că am scăpat de unul din cei doi profi pe care nu îl vream şi astfel vom avea diriginta pe care ne-am dorit-o... Dar de celălalt se pare că nu avem şanse să scăpăm...

Editat de glimmer, 02 septembrie 2014 - 12:33 .


#5
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:58

Uite, sa ma dau si eu "telectuală".:)):))

Pentru ca imi plac fluturii si cartile, am gasit o poza sa le contina pe amandoua.:)):))

Si nu sunt relaxata deloc...deloc...deloc...deloc...:)):)):))

#6
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:58

Buna dimi pe scurt si de la noi,

 

imi pare rau sa aud cate probleme odata cu toamna, scoli, profesori nedoriti si incompetenti, transferuri imposibile, dentisti.... O carutza!

 

musai sa-i spun aschiutzei bine a revenit din concediu.

 

si fug la ale mele in 10 min se trezesc fortele combatante si reincepem rutina scolii...


Editat de Aqai, 02 septembrie 2014 - 15:19 .


#7
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:11

Toamna se numara bobocii...de pinguin! [:D][olala]

Eu mi-s prinsa rau cu ultimele pregatiri de gradinita...m-am trezit tarziu si asa-mi trebuie, umblu de nebuna dupa pantofi si hainute, nu mai gasesc marimile ce-mi trebuie. La anu' o sa stiu mai bine...doar mi-s incepatoare si mi se iarta! [:D]

#8
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 14:18

Cand a inceput Londonezul gradinita am inceput sa am emotii cu cateva saptamani inainte.EU, ca pe el il durea in cot!:))
Era asa de incantat de noile haine si de faptul ca o cunosteam pe Doamna :)) incat abia astepta.

Eu am bocit toata ziua si el imi spunea ca daca mai plang nu ma mai ia cu el la" gradinita lui" in prima zi , pentru ca rad copii de el ca mama lui e o plangacioasa.:)):))Si daca nu ma potolesc nu mai am voie sa ies din casa o saptamana!:))
M-am potolit de frica!:)):))


In prima zi de gradinita a Trubadurului, a fost distractie mare.!)):))
Dimineata il pierdusem ,l-am gasit in balcon, cauta "bolcanul cu untulă de la mamaie ca el nu vlea la gădăniţă si vlea sa o manance cainii dupa ce o manjeste el cu untulă.":)):))Ca asa a auzit el la tasu-mare.:)):))

Pe drum catre "gadanita"ii intra cate o piatra in pantof din 2 in 2 pasi, era mort de obosit si TREBUIE sa mergem mai incet,desi pana la gradinita erau cam 500 de metri.:))
La gradinita nu i-a placut nimic...dar nimic!:)):))

De la rujul unei educatoare:))sau rochia alteia si care avea "cei mai ulăţi pantofi si asta inseamna ca este si foalte lea si o sa il oblige pe el sa invete poezii ulăte":)), pana la parintii celorlalti copii care sunt la fel de rai ca mine.:)):))
Apoi mi-a spus ca tanti aia care o sa le prepare mancarea, "este o rea care o sa ii dea lui numai paine cu unt(pe care el nu o suporta) si el o sa vomite si o sa se imbolnaveasca si mie o sa imi para rau ca l-am obligat sa il duc la gădăniţă".:)):))


Deja cativa copii din jurul lui ii trageau pe parinti de mana sa-i ia acasa.:)):))


Dupa cateva zile, Trubadurul meu care statuse in ultimul an la socrii la tara, stia fiecare" al cui e" , cate vaci, capre, oi are, daca are gaini, cocoş si alte animale si daca au cal si caruţă la "tara lor".:)):))
Si fiecare a fost intrebat unde au ei "gramada de bălegar"ca acolo sunt cele mai uriaşe râme!:)):))


In fiecare zi erau educatoarele lesinate de ras!:)):))
Si eu de rusine.:)):))

#9
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 14:23

Servus pinguini

 

Ica, ce scump e bebe-ul [flo2]  si pare tare cumintel...

 

nu mai spuneti de dentisti, ca nici nu vreau sa ma gandesc...aparatul Marciei va costa cat o vacanta in tarile calde....daca nu mai mult [batcap]

 

Azi mi-am dus masina la garaj pt service, pt ca maine o duc la control (un fel de RAR, se face la 4 ani)....si am venit cu trenul la munca...naspa dupa 3 ani de mers zilnic cu masina...nu din cauza trenurilor, ci din cauza algomeratiei, pe care o urasc...ira la 5-6 seara e ft fain in tren, cand intalnesti toate mirosurile posibile [ups]

I-am luat si eu Marciei azi tricouri cu maneca lunga, asta pt ca toate pe care le are ii sunt scurte sau stramte...s-a inaltat ft mult, dupa asta imi dau acum seama...ieri era in pantaloni scurti si ii admiram picioarele ft lungi...e toata numai picioare [fal] imi zice la un moment dat : sunt putin cam grasa, nu crezi ? i-am spus sa-si bage mintile in cap, ca arata ft bine...era slaba rau, acum e cat de cat ok...dar in nici un caz grasa...

 

o dupa-masa frumoasa va doresc !


Editat de Ella73, 02 septembrie 2014 - 14:26 .


#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 14:50

Buna!

Din nou nu am citit nimic si sunt defazata. Va las cateva poze de la intalnirea de duminica. m-a bucurat fiecare persoana nou-intalnita si fiecare revedere. Am avut emotii, dupa cum am si marturisit la fata locului, a fost pe fuga, dar m-am bucurat sa va vad pe toti!

 

Miniaturi atasate

  • IMG_3280.JPG
  • IMG_3281.JPG
  • IMG_3287.JPG
  • IMG_3291.JPG
  • IMG_3296.JPG
  • IMG_3301.JPG
  • IMG_3304.JPG
  • IMG_3306.JPG
  • IMG_3311.JPG



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -