Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) - 4


202 raspunsuri la acest subiect

#201
Diella

Diella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 14:43

Buna, mamici! [flor]

 

Lory, eu relaxata, bugetul injunghiat si sotul disperat! [:D] 

 

Floryma, te asteptam cu vesti bune despre bebe! [majoreta]

Nu te ingrijora din cauza tensiunii - la bebe ajunge tot ce trebuie. Eu inainte de sarcina aveam tensiunea relativ mica (100/60) si am fost avertizata de medic ca in trim. II ar putea chiar sa mai scada! Ei bine, la mine a crescut. [:D] , situandu-se acum in jurul valorii de 125/70. Daca nu te simti confortabil cu tensiunea scazuta, ai putea sa mananci putin mai sarat ca de obicei si sa bei apa mai multa.

 

Eleina, felicitari pentru bebe saltaret! [fiesta] La mine in burtica tot liniste e. Ori sunt ei prea puturosi, ori sunt eu cam... nesimtitoare. [:)]

 

Fetelor, voiam sa va intreb voi ce vitamine luati?

Eu sunt de fel usor anemica, insa cand mi-am facut hemoleucograma in sapt. 12, rezultatul arata ca anemia s-a accentuat putin, motiv pentru care hematologul mi-a recomandat Elevit. Insa mi-a spus sa consult ginecologul daca pot lua Elevit impreuna cu Femibion 2 (pe care il iau oricum). Ei bine, ginecologul nu e de acord cu Elevit mai devreme de sapt. 22 si nu stiu ce sa fac. [smulgpar] Ia vreuna dintre voi Elevit?

 

Pupici! [pup]


Editat de Diella, 03 septembrie 2014 - 14:45 .


#202
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 14:48

Lory, Diella nu tin neaparat sa nasc la Municipal. Spuneam doar ca nu imi permit o nastere la privat. Daca un 3500 lei (pachetul cel mai ieftin) pt o nastere normala m-as chiunui sa am, 5700 lei pt o cezariana deja mi se pare exagerat. Sunt eu econoama, dar totusi sunt bugetara si nu am de unde. Si cum salariul sotului, chiar daca e un pic mai mare ca al meu, se duce pe rata la casa si alte cheltuieli de intretinere curenta, iar parintii sunt asa nici someri, nici pensionari... Nu vreau decat sa ma intind cat ma tine plapuma si de aceea caut pe cineva de la un spital de stat.
Pana una-alta am programare tot la doctora de acum pentru eco de 16 saptamani. E pt luni, dar cred ca reprogramez ca m-am gandit bine si nu cred ca pot ajunge.

Kytana sper sa treci cu bine peste perioada grea si ca tu, bebe si baietii tai sunteti sanatosi. Te imbratisez si eu cu drag si te astept cu nerabdare.

Trebuie sa precizez si eu ca daca zilele trecute ma laudam ca la mine burtica nu se vede ma laudam degeaba. Azi am imbracat o pereche de pantaloni largi din cale afara pana acum si daca imi veneau bine la betelie, in partea de jos parca pocneau. Ei bine burtica mea a crescut in zona de deasupra zonei inghinale, iar suncile mele de mai sus m-au impiedicat sa o vad. Sau poate durerile din ultima vreme au facut-o sa explodeze.
Aaaaaa si de aseara ma "mandresc" si eu cu dureri de spate. Nu rele, dar incomode DEJA!

Va las cu bine si daca imi permiteti va invit eu la o pizza de casa si, desi nu prea merge combinatia, un fresh de portocale cu gref!

#203
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 15:35

Haideti in casuta noua [flo]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -