Sari la conținut

Sari la conținut


Eşti o mamă ocupată şi nu ai timp de coafor?

ingrijirea parului coafor produse cosmetice instrumente pentru coafat tunsori sfaturi cosmetice sampon ondulator de par bigudiuri vopsea de par

31 raspunsuri la acest subiect

#21
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 08:15

Fetelor eu dupa ce am vazut video de aici am incercat faza cu soseta si chiar mi-a iesit. Cred ca nici cu ondulatorul nu iesea asa de bine.. Deci geniala idee [:)]  [flo2]



#22
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 08:59

 Cand vreau sa-l aranjez ma fac cu peria rotativa (o iubesc), masti imi fac tot eu, din miere, ulei de masline, vitamin etc.

 

 

Eu înnebunesc cu peria. Spune-mi, te rog, e perie electrica, din aia care se roteste singura sau folosesti perie rotativa si uscator?

 

Masti home made...suna fain... ne zici şi noua reţete? [flo2]



#23
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 10:29

perie rotativa Rowenta. Nu pot sa ma fac cu perie si foen.

 

Despre masti ce sa zic, pun ochiometric miere, ulei de masline, galbenus de ou, ulei de ricin, vit. A, ulei de argan iarasi este foarte bun, sau cel de migdale. Imi pun pe tot parul cu vata si imi pun pe cap o punga, stau cat pot - ideal e 3-4 ore. Din compozitie im I pastrez putin si pentru masca de fata, la care adaug argila de la Ana Aslan si putina apa, iar cand ma bag in cada o pun pe fata, si stau pana se intareste.

 

Imi fac intotdeauna baie cand imi aplic mastile, pentru ca atunci cand inmoi parul compozitia se raspandeste in apa si imi lasa si pielea de pe corp hidratata.



#24
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 12:32

Aha, am inteles... cred ca o sa investesc si eu intr-o perie rotativa. Dar mai intai trebuie sa incerc faza cu soseta... mai ales ca a fost confirmata eficienta ei. [flo2]



#25
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 12:33

Ce recomandati pentru a calma electrizarea firelor de par, mai ales la parul lung? Mi se intampla adesea la pieptanat si e enervant.



#26
Gia80

Gia80

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 12:56

O sticluta de cristale lichide pentru par electrizat, iti poate rezolva problema. Am inteles ca si folosirea indelungata a placii de par, duce la electrizarea firelor, nu stiu daca este  si cazul tau, bineinteles! [:)]



#27
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 09:38

Pt ondulat:

1. Bigusiuri electrice. Am de la Valera, frima profi. FF bune, le pun doar la incalzit, cand sunt gata mi le pun pe par, le las jumate de ora timp in care imi vad de treaba, le dai jos. Fixativ, spuma in fctie de par.

2.Bigudiuri flexibile. De obicei ma spal pe cap seara, daca vreau bucle imi pun bigudiurile flexibile si le las pana dimineata. Nu deranjeaza la somn. Si de obicei imi impart parul in 2 ca pt 2 cozi, si cele 2 cozi in alte 2, plus partea din fata separat. Deci 5 biguriudri, ca vreau bucle mari, nu mici si dese. iese ondulat frumos de tot.

3. impletit. daca vreau par de 'leoaica', ma spal, il usuc si il impletesc in ca 4 cozi.A doua zi arat ca o negresa.

 

 

Pt par folosesc ulei de cocos. Te dai cu el pe parul uscat, il lasi minimum jujmate de ora si apoi te speli. E incredibil, cand am fost la coafor la tuns a chemat coafeza mea nu stiu cate pers sa le arate ce bine arat parul, nu era despicat, era sanatos si stralucitor.

ma tund de 2 ori pe an: in iarna ma tund mai scurt, cam o palma -o palma jumate sub umeri,  pana vara imi creste lung lung, si vara eventual imi tund din varfuri.

 

 

Pt styling mi-a recomandat coafeza de la Tigi Small Talk, e ca o bila cu o pompitza, anti frizz si anti multe.

 

Ca masca de par a spus ca daca nu am chef de ulei pot incerca de la loreal masca galbena din gama profi--ulzimate repair sau ceva de genul.

asta:

http://www.amazon.de...s=loreal repair



#28
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 12:01

Xio, cum se numesc bigudiurile alea flexibile? Is luate din Ro sau din Germania?

 

====

Eu am uscator de par cu perie rotativa Rowenta. Nu se compara cu cel de la Babyliss - din pacate s-a ars si nu am mai gasit. 

Asta de la Rowenta e greu, peria e proasta, cea cu diametrul mai mic e o oroare.



#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 12:07

ah, am uitat de peria rotativa. tot de a rowenta, dar mie imi place. bine, nu imi usuc tot paarul cu ea, ca ar dura ani intregi :))) mi-l usuc cu foehnul si la sf mi-l aranjez cu peria.

 

Viviana, in germana. astea sunt:

http://www.amazon.de...n lockenwickler



#30
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 12:58

viviana,eu am vazut chiar saptamina trecuta in Aldi,asa ca daca are Aldi,are si Lidl in sortiment!Sa urmaresti cind e in reclama produse pentru par.

 

Daca nu gasesti ,sa dai de stire,cit de repede ca-i trimit Laurei pachet simbata si iti pot pune acolo.





Etichetat si cu ingrijirea parului, coafor, produse cosmetice, instrumente pentru coafat, tunsori, sfaturi cosmetice, sampon, ondulator de par, bigudiuri, vopsea de par

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -