Sari la conținut

Sari la conținut


Eşti o mamă ocupată şi nu ai timp de coafor?

ingrijirea parului coafor produse cosmetice instrumente pentru coafat tunsori sfaturi cosmetice sampon ondulator de par bigudiuri vopsea de par

31 raspunsuri la acest subiect

#11
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 26 august 2014 - 13:19

O solutie ar mai fi sa il tunzi scurt. Se intretine muuult mai usor. Altfel, nu stiu ce sa zic, poate bigudiuri electrice sau oricum ceva pe baza de bigudiuri.



#12
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 27 august 2014 - 10:39

Tunsul scurt iese din discutie deocamdata. vreau sa mai profit cativa ani de faptul ca inca am o podoaba capilara cu care ma mandresc (modesta de mine) [:)] . La bigudiuri m-am gandit si eu. Ce sunt bigudiurile electrice? Nu am auzit pana acum...



#13
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 27 august 2014 - 10:40

Aveti recomandari pentru sampon si balsam pentru par vopsit? Momentan folosesc de la Nivea, sunt relativ ok... dar poate sunt si solutii mai bune...



#14
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 august 2014 - 11:13



Ce sugerati pentru ondulatul parului acasa? Eu inca nu am gasit o solutie convenabila si zau ca nu pot merge la coafor dupa fiecare spalat pe cap... [batcap]

 

cea mai simpla metoda : ondularea cu soseta.

nu glumesc, ia priviti aici ce usor pare si ce de efect este rezultatul.

https://www.youtube....h?v=3FV-YO46E8Y

 

 

https://www.youtube....h?v=eVh66gUCBtw


Editat de CorinaDani, 27 august 2014 - 11:16 .


#15
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 27 august 2014 - 16:48

Tunsul scurt iese din discutie deocamdata. vreau sa mai profit cativa ani de faptul ca inca am o podoaba capilara cu care ma mandresc (modesta de mine) [:)] . La bigudiuri m-am gandit si eu. Ce sunt bigudiurile electrice? Nu am auzit pana acum...

Uite un link http://www.emag.ro/s...ref=autosuggest

 

Dar sa stii ca si asta necesita timp  [flo2]



#16
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.622 mesaje

Postat 27 august 2014 - 17:40

Eu zic ca pierzi mai mult timp incercand sa faci pe coafeza, in plus si rezultatul e home made.



#17
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 15:46

Depinde... unele chestii chiar pot fi facute acasa cu succes si fara prea multa bataie de cap. "Home made" s-ar putea sa bata coaforul in unele cazuri. Am vazut destule doamne si domnisoare iesind de la coafor si aratand de parca erau... impaiate.  [:)]

 

Chestia asta cu soseta m-a amuzat teribil, a incercat-o cineva? [:)]



#18
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 19:44

eu am ondulator, dar nu am nustiucate kile de par :))



#19
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 21:42

Eu merg la coafor de vreo 3-4 ori pe an, ca sa-mi tund varfurile. Am par mediu, tuns in scari.

Ma vopsesc acasa cu vopsea profesionala. Cand vreau sa-l aranjez ma fac cu peria rotativa (o iubesc), masti imi fac tot eu, din miere, ulei de masline, vitamin etc.

 

dar recunosc ca eu nu m-as complica cu par lung :D mi se pare greu de "intretinut"



#20
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 22:49

La fel si eu.... nici inainte nu eram abonata la coafoare si saloane, dar de cand cu copiii, rar mai calc printr-un astfel de local. Cand totusi merg (din greseala, probabil [:-)))] ), pt asta merg, pt tuns varfuri - par mediu-lung, nu f lung. De vopsit inca nu am inceput, cu toate ca am ceva fire albe. Mai stau putin  [:)]  sa mai creasca copiii, ca sa am timp  [:-)))]

 

Partea care mi-e mie cel mai peste mana este ca la coafor mereu mereu trebuie sa faci programare, or eu de multe ori nu stiu ce fac peste cateva ore, unde merg cu copiii, cat stam, mi-e greu sa fac calcule la milimetru... In fine, cel mai usor mi-ar fi, atunci cand am timp liber, sa ma duc glont la coafor si sa rezolva pe loc problema... Nuuuuu, trebuie facuta mai intai o programare, cand ati dori? Cam de aici provine totul.

 

Am patit pe tema asta, chiar o faza haioasa. Aveam ceva timp liber, eram fara copii, ma duc la coaforul din zona noastra. As vrea un tuns de varfuri... Sa va facem o programare? Era o ora din asta mai libera, gen 1-2 ziua.... si jur ca nici un client nu era inauntru, 3 oameni erau inauntru si se uitau la TV, si inca vreo 3 erau afara in fata si fumau.. si cu toate astea, nu ma puteau lua, trebuia programare!!! Le-am zis ca nu vreau programare, ca as vrea acum.

- "Suntem ocupati!"

- "E, hai nu ma innebuni, ca nu vad nici un client pe aici" (ma rog gandit asa, spus mai politicos)

- "Pai nu, ca asteptam clientii"

        ... Mai sa fie....

- "Ok, la ce ora aveti primul client?"

- "La ora Y" - Y-ul insemnand cam la aproape 1 ora fata de cat era atunci....

 

Mai sa fie, si intr-o ora, pana iti vine clientul, nu poti sa rezolvi un tuns de varfuri??? Asa mare o fi lenea de trebuie sa ma rog eu de iei sa ma ia la tuns si sa le dau banii?

Pana la urma m-au luat, n-au avut incotro, luati asa, incoltiti...

 

Restul operatiunilor le fac eu acasa, ca nu fac fata la atatea programari.  [:-)))]





Etichetat si cu ingrijirea parului, coafor, produse cosmetice, instrumente pentru coafat, tunsori, sfaturi cosmetice, sampon, ondulator de par, bigudiuri, vopsea de par

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -