Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 5


290 raspunsuri la acest subiect

#181
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 30 august 2014 - 12:20

Multumesc mamici! Ma simt mai bine azi, trebuie sa  ma temperez cu treaba, desi mi se pare ca fac cu mult mai putin decat inainte! In fine... am gasit la un magazin astazi pantalonasi cu bluzita care se leaga ca halatul si caciulita 12 lei setul, sunt asa frumoase! Am luat 2 seturi! Cate body-uri imi trebuie pt spital si pt inceput acasa??? nu vreau sa cumpar prea multe dar nici prea putine!



#182
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 31 august 2014 - 19:36

Eu azi am trac chiulul de la lucru:))) toata dimineata am fost la spart bani in oras:)) in sfarsit am gasit un magazin cu haine pt gravide si mi-am luat o pereche de pantaloni, acum astept sa vina patutul bebeilor ca am fost sunata ca trebuie sa ajunga azi, abia astept sa-l vad instalat

 Magno ai comandat patutul de pe internet? De pe ce site? 

 Eu nu gasesc patut, initial imi placuse unul foarte mult din Ikea, alb din lemn masiv, dar are doar doua trepte de inaltime si mi se pare cam mic in inaltime, desi pretul este f bun!

 Mamici voi ati gasit patut??



#183
Magno

Magno

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 31 august 2014 - 20:28

Eu l-am cumparat de la bebedesign, cred ca au si site online

#184
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 31 august 2014 - 20:52

Lore, la inceput schimbi, in medie, 5 body-uri+pantaloni/costum complet la 24 ore. La asta sa adaugi manusi (ca se zgarie) si, sosete (daca pantalonii n-au botos), vreo 2 carpe  bumbac(le pui pe umeri pentru ragait) si prosop baie

 

patul piticului meu e asta

http://www.strollers...odePZ-3029.aspx

 

- are 3 bare detasabile si de vreo 2-3 luni, pititcul urca si coboara singur din pat, cu tot cu saltea a costat in jur de 500 lei, e foarte trainic, dar trebuie sa cumperi si aparatori (de aici am cumparat noi si le folosim de 1 an si 3 luni, spalate la 60 grade si calcate):

 

http://patutbebe.ro/...bebe/imprimate/



#185
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 08:07

Buna dimineata burtici !

 

Intrebare intrebatoare: ce acte sunt necesare pt concediul prenatal ? sau sunt ceva formalitati anume pt eliberarea acestuia ?



#186
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 13:54

Buna burtici...cum ati inceput saptamana?? Eu din pacate nu am inceput'o foarte bine....mi'am dus de dimineata pisica la Doctor pentru ca nu prea isi mai poate misca picioarele din spate....:( sunt tare ingrijorata.....doctorita ei a zis ca cel mai probabil o doare spatele....s'a lovit undeva....i'a facut 3 injectii dar degeaba...nu a cedat....acum am lasat'o la cabinet sa o monitorizeze cateva ore sa vedem...sper sa nu fie nimic grav ca mi se rupe sufletul de ea....

 

Cat despre concediu prenatal....eu am intrebat medicul de familie si nu imi trebuie nimic....pur si simplu ma duc si mi'l da...fara nimic



#187
Magno

Magno

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 15:09

Andreea iti tin pumnii cu pisicul, stiu cum e sa ai un animal bolnav, si eu am 2 cateluse Bichon pe care le iubesc ca si pe copiii mei

#188
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 15:10

Buna burtici, sper sa fie bine pisicutza ta Andreea si eu am o catelusa pe care o iubesc enorm si stiu cum e sa vezi ca sufera si nu poti face nimic.

 

Noi maine mergem la eco dupa-amiaza, abia astept.

 

In rest am fost ieri la Ikea sa ne uitam dupa patuturi si alte lucruri pt bebei, am vazut un patut dragutz la 300 lei fara saltea dar mi se pare prea jos saltea pusa, trebuie sa ne aplecam prea mult sa punem bebicii, mai cautam, am luat 2 paturici, si un support din plastic cu o husa pt schimbat scutece. Insa am auzit de un magazine unde sunt mai ieftine decat pe piata toate produsele Bebe Tei se numeste

 

Ieri am iesit in parc si ne-am intalnit cu o familie cu gemenasi baietel si fetita care aveau 8 luni, a fost foarte emotionant, am stat putin de vorba, ea a nascut la Bucur deci am o speranta ca poate nu-I asa dfe rau la stat, pana la urma voi allege maternitatea Giulesti.

 

Nu mi-ati spus daca ati optat pt recoltare cellule stem.

 

Va pupacesc!

 

[gravired] 24+



#189
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 15:30

Eu una nu recoltez celule....mi se pare ca e mult prea scump pentru un lucru relativ....plus ca cei de la Sanador mi'au zis ca ei nu recomanda pe nimeni......daca vreau sa aleg eu.....deci intr'un fel s'au spalat pe maini....

Asta este doar parerea mea....nu vreau sa va demoralizez....



#190
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 16:58

Sa va spun fetelor....s'a dus sotul meu acum sa ia pisica de la veterinar....si i'a zis Dr ca e bine....ca e doar o durere de spate care o sa treaca cu tratament....asta e un lucru bun...m'am linistit...

dar amuzant este ce mi'a facut sotul meu....mi'a zis sa las pisica in pace ca nu are nimic....si ca singura care are ceva sunt eu si se numesc hormoni prea multi :)))

Oare chiar am exagerat??? ca eu sincer nici acum nu realizez daca da




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -