Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Un creion, o carte, un caiet. An scolar 2014


92 raspunsuri la acest subiect

#41
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 22 august 2014 - 15:58

Sa fie nevoie, ca ne descurcam!  [:)]



#42
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 24 august 2014 - 10:15

Buna inimoaselor!

 

Azi virez si eu niste banuti in cont iar un pachetel cu haine si rechizite doar dupa 5 septembrie cand ne intoarcem din concediu.

 

Cred ca o mai buna propaganda pe facebook ar fi de mare ajutor. Eu intru rar acum pe forum si am aflat de campanie de la Laura Sumlea de pe facebook.



#43
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 24 august 2014 - 13:45

Sa fie nevoie, ca ne descurcam!  [:)]

Multzu fain. SI la tine si la sotzul :)



#44
Mami2008

Mami2008

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 25 august 2014 - 14:59

Alex&Sara, ai perfecta dreptate, parca sunt mereu aceleasi persoane. Nu stiu daca din lipsa de vizibilitate a subiectului/zonei asteia de forum sau a lipsei de interes a utilizatorilor care intra doar in subiectul de interes si gata. Parca s-a dus mult din savoarea si placerea de a intra pe forum pentru placerea citirii subiectelor, pentru socializarea cu oameni carora le placea sa imparta, din idei, din timp. Erau niste subiecte superbe in care bataliile de idei erau pe cat de pline de pasiune pe atat de scanteietoare. Acum ... daca un subiect are cateva pagini ... e deja un super subiect. Si simt asa un regret si asa un pacat ... de numa. Si dupa subiecte si dupa useri. Si dupa pasiunea si dupa bucuria de a participa.

 

Buna Ralcat, bine te-am regasit! Fetele din campanie incearca din rasputeri sa popularizeze subiectul,  dar multa lume s-a mutat deja pe Facebook si cred ca acesta este unul din motivele pentru care subiectele nu mai sunt dezbatute asa de mult aici. Informatia este si mai usor de gasit, si mai usor de vehiculat in Social Media, inainte forumurile erau cam singurele locuri unde putea afla raspuns la intrebari. Eu de ex am mai pus intrebari la diverse topicuri si nu mi-a raspuns nimeni, drept urmare n-am mai prea intrat...



#45
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 25 august 2014 - 15:28

Dragele mele,

 

Lumea e mica, lucrurile uneori se leaga fara sa faci mare lucru...

Din vorba in vorba am primit o propunere de "deal" de la prietenii mei, cetateni responsabili (membri IREC) implicati in demersuri pentru un spatiu in care sa traim mai civilizat.

 

Marti, 02 septembrie, incepand cu ora 18 in Parcul Herastrau - Bucuresti

micutul Ionut Anghel va fi comemorat in cadrul unui eveniment care beneficiaza de mediatizare si aprobare de la Primarie.

 

Ocazie cu care, participantii, vor dona simbolic un obiect (jucarie, hainuta, etc) pentru copii din familii sarmane. Pot fi chiar copiii din campania noastra.

 

Asadar, ce ziceti? Cum vi se pare?

Cine se ofera sa vina sa gestionam actiunea aceasta la fata locului?

 

IONUT.png


Editat de alinuk, 25 august 2014 - 15:57 .


#46
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 25 august 2014 - 15:30

Buna Mami, bine ai revenit. Ai dreptate intr-o parte, a mutarii pe social media, dar ... eu vad zone ale forumului care inca par active nu amortite ca la umanitare. Si vad ca nu reusim sa ajungem si acolo cu mesajul nostru, care in esenta este un mesaj la care orice mama vibreaza. Sau ar trebui sa vibreze, mai ales cand citesti povestile copiilor. SI aici cred ca publicitatea facuta in forum acestor cazuri, ar fi esentiala, cum sa-i atragi si pe cei care nu intra aici. Pentru ca traiesc cu convingerea ferma, si nimeni nu poate sa mi-o schimbe ca 5 lei, 10 lei donati chiar si de 5 ori pe ani nu saraceste pe nimeni, asa cum traiesc cu convingerea ca din sacii si cutiile de haine si jucarii pastrate ca "poate cine stie cand om mai avea nevoie" .... doar cate o jucarie daca scoti si o pereche de pantaloni si deja faci ceva. Dar ... solidaritatea ... e marfa rara. Ca si empatia. Ca si intelegerea.



#47
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 25 august 2014 - 18:15

Copilasi de gradinita nu aveti in campania voastra?



#48
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 25 august 2014 - 18:19

DC-ul a pierdut mai multi membri odata cu mutarea si chiar si inainte de asta. histamina si ina.click, de exemplu.

 

Din fetele de la fosta mea Odisee nu mai scriu decat roxanaz, Dark_Bendis si, rar, Ledi. S-au mutat pe FB. Si am fost destule.



#49
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 25 august 2014 - 18:22

Corina, nu reușesc sa modific in tabel. Copiii din Sitaru au: Mario -1,5 ani hainute 86, Cristi - face 4 in dec si începe gradinita, hainute 92-98, Mihaela -începe clasa o, hainute 122, incaltaminte 31, Iuliana începe clasa a 5 a si are inaltimea 1.36 iar la incaltaminte poarta 35. Dacă poți modifica tu, te rog.

 

S-ar putea sa am eu gentute de gradinita pentru cei mici, daca nu ii deranjeaza ca sunt folosite.



#50
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 26 august 2014 - 08:36

Am fost azi de dimineata cu Claudia, mama copiilor din Valeni si Mihaita, baiatul ei care a implinit 14 ani si i-am ajutat sa isi faca dosarele pt carti de identitate provizorii. 47 de lei au costat dosare, copii dupa acte, poze. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -