Sari la conținut

Sari la conținut


Nivea Baby in Geanta Bebelusului - editia 3, pareri

nivea baby geanta bebelusului

54 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 14:44

geanta-bebelusului-editia3(1).jpg.gif

 

dragi mamici frumoase,

 

La editia 3 a Gentii Bebelusului, Nivea Baby a contribuit cu mare drag si sustinere, daruind - pentru fiecare Geanta a Bebelului aceste produse:

 

1. Crema pt. Fundulet 15 ml - NIVEA BABY
2. Sampon & Spuma de baie 50ml - NIVEA BABY
3. Servetele pure&fresh - NIVEA BABY
4. Sampon pentru volum sampo & balsam 2x10ml (pentru mami) - NIVEA
5. Balsam dupa ras original 1,5 ml (pentru tati) - NIVEA
6. Sticker BEBE LA BORD - NIVEA BABY

 

Acum, asa cum am promis sponsorului Nivea, am dori sa colectam de la voi impresii despre aceste produse oferite in dar asa ca ne-ati ajuta foarte mult cu niste raspunsuri la urmatoarele intrebari:

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?
  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?
  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?
  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?
  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?
  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?
  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

Toate raspunsurule voastre vor ajuta Nivea Baby sa participe in continuare la cel mai frumos proiect pentru gravidute: Geanta Bebelusului

 

PS: Din mamicile care au primit Geanta Bebelusului 3 -  si vor raspunde la acest mesaj - vom alege 3 castigatoare pentru niste premii surpriza. [biz]

 

Va multumim anticipat pentru ajutor - in acest fel ajutati alte gravidute sa primeasca Geanta Bebelusului.

 

cu drag,

 

[dc]



#2
evenme

evenme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:23

Buna,

Am primit si eu Gentuta Bebelusului editia a 3a , am fost surprinsa chiar pentru ca eu am tinut Jurnalul de sarcina acum 3 ani. Asadar Jos palaria.

 

 

Printre multimea de produse, toate de calitate. Am gasit si produsele Nivea care sunt printre preferatele mele - mai ales gama pentru copii.

 

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului

 

  • ----     Produsele mi-au placut foarte mult, eu aflandu-ma printre fanii Nivea. In general a samponului Top to toe, cea mai blanda formula pentru copii. Noi am folosit formula asta din prima saptamana de viata si copilul nu s-a plans niciodata ca o ustura ochii. Imi plus imi place ideea de sampon si sapun in acelasi timp.
  • -----    Servetelele sunt foarte bune si utile, imi plac in general pentru ca au un miros neutru, nu sunt foarte parfumate ... si asta imi place foarte mult.

 

  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?
  • -  ----    Recunosc ca nu acum am testat produsele Nivea Baby, eram prieteni de ceva timp.

 

  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

          Le-am recomandat deja surorii mele, proaspata mamica. La prima baita am folosit chiar Nivea BAby din   Geanta Bebelusului.

 

 

  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

         La nebunie, atat bebe cat si surioara mai mare.

 

 

  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

         Da.  In special samponul pt bebe si samponul pt mami

 

 

  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

       Din pacate nu avem  masina, l-am oferit unei mamici cu masina.

 

 

  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

 

  • ----- In primul rand a fost  bucuros ca nu a fost uitat ( de obicei e lasat pe ultimul loc :D ) . Da, mi-a spus ca i-a placut si chiar saptamana trecuta si-a luat un Balsam dupa ras de la Nivea.

 

Multumim.

 



#3
DanaWUB

DanaWUB
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:27

Buna ziua,

 

Am utilizat produsele primite, dar nu pot spune daca au fost ok sau nu, sau  daca le voi recomanda deoarece cantitatea oferita nu iti da posibilitatea sa iti dai seama daca produsul este ok si merita sa mai fie cumparat. Pana in momentul de fata am utilizat pt bebelus produse bioderma, pe care inca nu le-am terminat, cand se vor termina am sa am invedere si produsele nivea pentru a le inlocui pe cele de la bioderma si apoi dupa cateva utilizari am sa pot spune daca sunt ok sau nu.

Sticketul Bebe la bord se afla pe masina bunicilor, o sa-i facem o poza cu prima ocazie si revenim cu poza :).

 

Va multumim si va dorim succes cu campaniile dvs.



#4
simo_22

simo_22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:11

Buna!

Ma numar si eu printre norocoasele mamici care au primit Gentuta Bebelusului, Editia a 3-a.
  • Mi-au placut tare mult produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului!
  • Testarea produselor Nivea Baby mi-au aratat cat de bune pot fi acestea!
  • Cu siguranta as recomanda si altor mamici produsele Nivea Baby, ba mai mult, chiar am recomandat catorva mamici!
  • Bebelinei mele i-au facut tare bine aceste produse, mai ales servetelele umede - sunt singurele de la care nu se irita, samponul - parul e moale si sclipitor iar crema de fundulet ne-a scapat de multe iritatii de scutec!
  • Da, am cumparat inca 3 sticle de sampon, e favoritul nostru!
  • Am folosit stickerul dar nu am poza cu el

Tati a fost bucuros ca a primit si el ceva :) A fost incantat de ele, acum, balsamul e favoritul lui :)

Multumim!

Editat de simo_22, 31 iulie 2014 - 16:11 .


#5
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:18

draga redactor , am si eu o intrebare  am tinut jurnal , pentru gentuta cu sarciuna ilincutei , am primit gentuta , acum fiind din nou graviduta vreau sa intreb , pot sa tin jurnal in continuare sau imi dati alta parola sa scriu , cum sa procedez ?



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:25

olimp poti sa tii jurnal cu acelasi nick - dar atentie in curand incepe editia 4 - alte produse. Editia 4 inca mai trebuie organizata - de asta speram ca mamicile care au primit editia 3 sa ne ajute cu impresii despre produse, si in acest fel ajuta viitoarele destinatare ale Gentii Bebelusului 4.



#7
iraducu

iraducu
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 17:19

  • Mi-a placut mult pproiectul vostru si m-a ajutat enorm cand am venit cu bebelusul acasa. Asa ca voi raspunde cu drag.
  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?
  • Preferatul nostru este Samponul Spuma de baie e super bun, nu s-a iritat, nu il deranjeaza la ochisori ne place foarte mult, e super.
  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?
  • In comparatie cu alte produse pt bebelusi imi plac foarte mult pentru ca au un parfum discret.
  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?
  • DA
  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?
  • Asa cum am spus am avut numai experiente placute cu ele.
  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?
  • Inca nu, dar urmeaza (avem 2 saptamani si momentan am folosit mostrele)
  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?
  • Inca nu l-am folosit, deoarece e prea micut sa-l punem pe bebe in scaun, dar urmeaza.
  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?
  • Da i-a placut baldamul dupa ras, tati este oricum fan al produslor Nivea de exemplu foloseste numai deo roll on Nivea - lucreaza foarte mult prin soare si transpira, iar de cand a descoperit roll on ul Nivea nu s-a mai despartit de el.


#8
marcos

marcos
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 17:23

Buna,

 

Si eu am primit de curand Gentuta Bebelusului din Editia 3 si cum deja am scris pe forum imediat ce am primit-o, pot spune, ca am fost si sunt foarte foarte incantata de produsele existente.

 

Noi folosim cu mare drag produsele Nivea din gama pentru adulti, astfel ca acum odata cu venirea bebelusei si primirea acestor cadouri minunate din gentuta, si pentru fetita noastra vom achizitiona in continuare produsele Nivea si din gama Baby.

 

Referitor la produsele Nivea din gentuta:

 

1. Crema pt. Fundulet 15 ml - NIVEA BABY
2. Sampon & Spuma de baie 50ml - NIVEA BABY
3. Servetele pure&fresh - NIVEA BABY
4. Sampon pentru volum sampo & balsam 2x10ml (pentru mami) - NIVEA
5. Balsam dupa ras original 1,5 ml (pentru tati) - NIVEA
6. Sticker BEBE LA BORD - NIVEA BABY

 

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

Avand in vedere ca folosim produsele Nivea, suntem foarte multumiti si le recomandam tuturor

  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

Inca nu am testat produsele Nivea Baby, le vom testa in cateva zile cand va veni bebelusa noastra, dar cu siguranta rezultatele vor fi masura asteptarilor.

  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Cu cea mai mare incredere.

  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Avand in vedere ca a primit aceste cadouri in urma completarii Jurnalului de sarcina, bebelusa va vedea ce a scris mami, si se va bucura de aceste produse speciale de ingrijire.

  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

Dupa ce am primit geanta bebelusului, am cumparat Samponul Nivea Baby "Mild Shampoo" si servetele umede.

  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

Vom lipi sticker-ul Bebe la Bord imediat ce va veni bebelusa. Cand va veni tati sa ne ia de la spital vom avea pe geam acest semn foarte dragut de la Nivea.

  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

Tati a fost foarte incantat si i-au placut foarte mult mai ales ca foloseste produsele Nivea.

 

 

Multumim inca o data pentru aceste cadouri minunate !

 

 

 

 



#9
SimiNec

SimiNec
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 17:42

Buna,

 

Si eu sunt una din fericitele mamici care au primit Geanta Bebelusului, Editia3. Recunosc ca la inceput am fost putin sceptica, ma gandeam ca vor fi foarte multe mami care vor dori un cadou pentru bebelusii lor si nu ati avea cum sa le trimiteti tuturor, insa mare a fost incantarea cand am primit coletul, l-am deschis si am gasit toate produsele in interiorul cutiei. Va multumesc inca o data atat eu cat si Maty, care se bucura din plin de ele.

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

         Despre Nivea am numai cuvinte de lauda si mai ales pentru Nivea Baby. Recunosc ca este o gama de produse de foarte buna calitate, optime pentru ingrijirea pielii delicate a bebelusilor. La prima baita dupa ce am venit acasa de la maternitate am folosit Sampon si Spuma de baie primita, iar bebe l-a primit foarte bine. Imi place ca este 2in1 nu trebuie sa am mai multe sticlute si asa am avut destule emotii, bine ca nu a mai trebuit sa dau pe caput cu sampon, apoi sa schimb sticluta sa dau si pe corp.Crema de fundulet de asemenea ne este de foarte mare ajutor mai ales in zilele astea calduroase in care iritatiile apar mult mai usor.

 

  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

           Intr-adevar eram deja pusa in tema de calitatea acestor produse, iar testarea lor mi-a confirmat spusele celorlalte mamici. Sunt produse foarte bune pentru puiutii nostri si care satisfac cerintele ingrijirii unui bebe.

 

  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

          Bineinteles. Acum ca sunt mamica, am inceput sa vorbesc cu prietenele mai mult despre copii, despre ingrijirea lor si despre produsele pe care le folosesc si de fiecare data recomand Nivea Baby. Chiar zilele acestea ma intreba o verisoara ce sa ia cadou unei tinere mamici pe care o vizita la maternitate si i-am recomandat sa-i faca un cosulet cu produse de la Nivea pentru bebelusi pe care cu siguranta mamica le va folosi cu placere, decat sa-i ia ceva de imbracat ca toata lumea duce costumase bebicului.

 

  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?
  •            Maty cred ca este incantat de aceste produse, mai ales ca nu ii afecteaza pielea. La baita cand folosim Samponul si spuma de baie se simte foarte bine. Ii place la nebunie in apica.

 

  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

           Da am cumparat servetele si sampon.

 

  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

            Din pacate nu avem masina, dar este pe lista de asteptare in cel mai scurt timp asa ca l-am pastrat si-l vom folosi.

 

  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

             Tati nu se barbiereste de obicei, doar isi tunde barba, insa a fost plecat cateva zile cu serviciul la mare si atunci s-a barbierit. L-am auzit spundand ca este foarte bun balsamul dupa ras, nu se compara cu ce folosea el inainte,nu lasa pielea sa se irite si a promis sa-si cumpere la urmatoarea barbierire. :))



#10
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 17:59

multumesc frumos , am sa scriu pe acelasi nick ...si am sa astept editia 4..nu este nici o problema , nu ma grabesc sunt doar la inceput cu sarcina deci timp este pentru povesti [flo2]





Etichetat si cu nivea baby, geanta bebelusului

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -