Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Sanovil

nastere clinica sanovil bistrita gravida sarcina

238 raspunsuri la acest subiect

#161
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 17 octombrie 2014 - 14:50

Felicitari pt bebelusa!! Ma bucur ca sunteti bine! Nu stiu daca eram eu ca nu am apucat sa ma uit dupa nimeni, eram tare emotionata!:) De fapt, eu eram cea mai calduroasa de acolo, cred ca eram singura in tricou si sotul meu avea o camasa albastru inchis.Am apucat sa vad o singura mamica cu burtica iesind de la testul de urina imbracata cu o bluzita neagra.Oare tu erai?Si mie mi-a dat Fe doctorul iar analizele pt trimestrul II a zis ca daca va considera el ca e necesar, o sa-mi ceara sa le fac....nah ciudat! Pupici

eu eram ....imi pare bine ca ne-am intalnit!!!!!!! poate data viitoare reusim sa facem si cunostiinta!!! te pup sarcina usoara!!!!!!1



#162
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 17 octombrie 2014 - 14:55

aveti dreptate fetelor, bebelusele sunt mai calme si mai gingase si in burtica si afara. Cand am nascut pe prima fetita doua saptamani s-a rugat sora mea de mine sa i-o dau ei [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [alcool]  [alcool]  [alcool]  ii era asa de draga cum era mult mai delicata si mai gingasa decat flacaul ei de patru luni,pe care bineinteles ca nu mi l-ar fi dat la schimb  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [pk]  [pk]  [pk]  [biz]  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]



#163
Lidia26

Lidia26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 23 octombrie 2014 - 07:27

Buna mamici!!! Ce mai faceti, cum va simtiti? Eu am avut marti o zi groaznica in care am simtit intepaturi in abdomen in partea dreapta jos de nici nu ma puteam ridica din pat. Vi s-a intamplat la careva? Nu am mers la doctor ca era deja seara si am asteptat pana a doua zi, apoi mi-a trecut....pur si simplu nu ma mai durea nimic...fff ciudat! Am citit ca e din cauza intinderilor brutale a ligamentelor si a muschilor, asta sa fie oare? Nu mi s-a mai intamplat pana acum.

In schimb o veste buna, aseara am simtit-o pe bebelusa!!!  [hia]  [hia]  [flo2] ! Tresaream pt ca era un sentiment ff ciudat!! Dar m-am bucurat ff tare, de fapt am simtit si inainte dar nu imi dadeam seama si nu erau asa intense si multe palpatiile!

Pupici si sarcina usoara tuturor si bebei cumintei  [:)]



#164
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 23 octombrie 2014 - 11:22

Lidia îmi pare rău pentru treaba cu durerile de burta, eu sincer nu an pățit niciodată, dar am mai auzit fete care s-au întâlnit cu asa ceva! Felicitări pentru primele mișcări ale lui bebe, de acum încep adevăratele mișcări de face burta valuri! Noi suntem bine tot mâine intru în 34 de săptămâni și totul e foarte bine deocamdată!

#165
Lidia26

Lidia26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 23 octombrie 2014 - 12:46

Lidia îmi pare rău pentru treaba cu durerile de burta, eu sincer nu an pățit niciodată, dar am mai auzit fete care s-au întâlnit cu asa ceva! Felicitări pentru primele mișcări ale lui bebe, de acum încep adevăratele mișcări de face burta valuri! Noi suntem bine tot mâine intru în 34 de săptămâni și totul e foarte bine deocamdată!

Ce frumos!! Mai ai putin si o sa cunosti bebele!!  [:)]  Doamne ajuta si nastere usoara si sa fiti sanatosi amandoi!! [flo2]



#166
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 23 octombrie 2014 - 14:45

Mulțumesc pentru gândurile bune Lidia, la fel și vouă!

#167
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 10:27

Lidia, e posibil sa fie din cauza intinderilor de ligamente, am avut parte de astfel de dureri in sarcina, dar daca ti se pare ceva neobisnuit vb cu dr



#168
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 26 octombrie 2014 - 15:00

Lidia, e posibil sa fie din cauza intinderilor de ligamente, am avut parte de astfel de dureri in sarcina, dar daca ti se pare ceva neobisnuit vb cu dr

si nu e musai sa mai faci un drum pana aici poti da un telefon dr-lui. ai putntica rabdare vor trece repede. [flo2]



#169
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 08:42

ce mai faceti fetelor? noi am fost ieri la controlul de 6 saptamani, am pus 2 kg de cand am venit acasa si 6 cm in plus in lungime! Crestem repede! Suntem bine doar ca avem o hernie ombilicala si o urmarim de acum, sper sa fie ok pana la urma.

 

Ce mai fac burticile? Pe cand vin bebeii?



#170
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 14:31

Salutari Anda, o ce băiețel mare și vioi ai sa fie sănătos! Am văzut astăzi pe Facebook ca ai probleme cu hernia ombilicala, dar stai liniștita nu te stresa o sa fie bine, multe cazuri am auzit care au trecut fără probleme! Eu tot cu bagajul și pregătirile, joi plecam spre casa și vineri am 36 de săptămâni, Doamne ajuta sa scap cu bine și dr drumul asta de 1200 de km sa ma vad acasuta și apoi a mai fi ce a mai fi! Pupici la toate fetele de aici și mai așteptăm vesti! Apropo pe luni - marți sigur sunt și eu la Sanovil sa vedem ce și cum ca se apropie data cu pași repezi



Etichetat si cu nastere, clinica, sanovil, bistrita, gravida, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -