Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Aprilie 2015 (Buburuze de Aprilie 2015)

sarcina gravida aprilie 2015

1086 raspunsuri la acest subiect

#371
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 17:57

Neata fetele! :)  

Sa incerc sa pun pasii pentru ticker....Nu prea ma pricep la explicat dar incerc.

 

1. Dati click pe link(am sarit peste ceva pasi si am ales direct varianta de ticker scurt)  http://lilypie.com/P...y_step1mini.php

 

2. Alegeti fundalul ticker-ului iar apoi dati next din dreapta

 

3. Alegeti cursorul( daca nu va place ce e pe prima pagina, dai more sliders si mai apar pagini) si dati next

 

4. ALegeti Expected due date daca vreti sa puneti data DN sau Last menstrual period pentru ultima menstruatie avuta. Tot la acest pas aveti posibilitatea de a alege sa scrieti ceva sau sa dati browse la o poza din calculator, asa cum am facut eu. Puteti alege si o culoare de font, dar cred ca mai bine se vede pe transparent. ...si apoi dati next.

 

5.Aici va apar o serie de coduri. Alegeti sa dati click pe HTML din dreptul Forum signature, dupa care copiati codul acela lung care va apare mai jos in cadrul numit Cod snippet HTML si aici am terminat cu Lilypie.

 

6. In partea dreapta din susul paginii vedeti numele vostru de forum. Faceti click pe el si observati fereastra deschisa si apasati pe semnatura forum.

 

7. Deasupra ferestrei unde puteti introduce textul, aveti cateva optiuni acolo in bara. In stanga, langa Font, vedeti un patratel mic verde. Apasati pe patratel si vi se deschide o fereastra.  Selectati XML code din sagetuta , dati paste la codul copiat in cadrulet si apoi apasati  OK. 

 

Succes!



#372
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:06

Cred ca mai trebuie sa si salvati, da :P



#373
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:30

Mersi pt informatii Diarom. Acum sunt pe telefon. Cand o sa mai intru pe calculator o sa mai incerc, sper cu mai mult succes.

#374
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:38

Cicinelu, gat uscat am si eu si dorm cu sticla cu apa la cap. Durerile sunt normale, confrom doctorei mele. Se mareste uterul.

Felicitari pentru kilogramele in plus :)

Cat despre mine, trag de voi ca sa nu simt ca-s singura pe aici cu vaicareala si sa vad daca si altcineva are simptomele mele. E prima mea sarcina si ma simt mult mai bine cand stiu ca sunt in aceeasi oala cu alte mamici si stiu ca ma pot vaita in voie chiar si daca ma doare noada c....i si poate chiar primesc si o solutie :P 

Somn usor va doresc si .....cred ca tocmai am asimtit-o be bebicaaaa. Nu cred ca au fost gaze   [pk] 

Am simtit-o in dreapta 2 secunde ca un fluture...sau o 3 bule ...



#375
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:44

Si scuzati greselile de gen "confrom" :) ......



#376
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:45

Cu placere Cristi  [flo2] 



#377
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:47

Mimi, eu plang din orice.....si ma emotionez numai cand ma gandesc la bebica. Imi dau lacrimile daca ma uit la lucrusoare mici.....Mi se pare foarte aiurea, dar e din cauza hormonilor...zic si eu.

Eu astept ca peste o saptamana sa-i spun doctorei ca mi se pare absurd sa fiu asa sensibila. 



#378
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:50

Vremunbebe, bine ai facut ca ai renuntat la fumat. Eu cand am aflat ca-s gravida, desi doar ma prosteam cu cate o tigara pe zi....n-am stiut ce sa fac de fericire. Pe sotu' nu-l puteam anunta ca ma gandeam ca isi da cu stangu' in dreptu' pe la munca si cine stie ce pateste, asa ca dupa ce am sarit in sus si mi-au dat lacrimile, am aprins ultima tigara. Urat din partea mea, dar am crezut ca explodez de emotii daca nu fac ceva :P



#379
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 18:54

Asa si eu m-am lasat de fumat de cand am vazut cele doua Liniuțe , pt ca stiu ca fumatul si alcoolul fac rau lui bebița al meu si nu vreau sa ii fac vreun rau doar nervi vad a nu mi pot controla ma enervez imediat zici ca pui spirt pe rana daca imi spui cv si numi convine sunt eu mai sily cum spune nepoțica mea ... Care o sa sa stea calare pe burtica mea indecembrie cad vine acasă isi dorește si ea la fel de mult un nou bebe in familie ... Hmmm iar imi dau lacrimile :))

#380
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 19:12

Olá burtici sensibile :)
Mimi cred ca toate suntem sensibile si pisam ochisorii repede, eu cel puțin cred că-S mai sensibilă acuma de cât la prima sarcina (si nu ca n am fost , al meu rămânea gura casca câteodată la cât de sensibilă eram ), hormonii ne joaca feste :p

Când intru pe calculator voi încerca si eu sa mi pun ticker , de n as intra de pe telefon cred ca abia odată pe sapt v-as scrie,, nu mi ajunge timpul :(



Etichetat si cu sarcina, gravida, aprilie, 2015

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -