Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) (Cap. 2)


207 raspunsuri la acest subiect

#11
Cris0801

Cris0801
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 09:55

Buna mamici!

Astazi m-am alaturat si eu acestei comunitati <3 Undeva in februarie trebuie sa nasc, abia astept <3 Ca sarcina e ok... exceptand faptul ca sunt extraordinar de nervoasa :)) pentru ca noptile nu le prea dorm si ma cam dor soldurile...

Am citit acum si postarea facuta de Miha05, sper sa depasesti cu brio toate starile astea :D 

Va pup <3 o zi superbaaa <3



#12
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 10:05

Buna dimineata si de la mine!

Kytana multumesc pentru incurajari. Si eu ma imbarbatez singura aducandu-mi aminte cat de frumos se joaca si poarta sotul meu atunci cand "da in mintea copiilor" si se ocupa de baieteii celor din familie sau ai prietenilor. Ma gandesc ca ar fi mandru sa sparga tiparele cu o fetita avand in vedere ca suntem inconjurati 99% doar de baietei (doar nasii au pereche).

Multumesc si pentru noua pagina! Trimit si eu detaliile pe privat.

 

Andreea si Gabriela nu va mai faceti griji. Stiu ca e imposibil, dar ar fi bine sa va ganditi ca aceasta stare nu duce la nimic bun nici pentru voi si in niciun caz pentru micuti. Pe langa a ne ruga lui Dumnezeu sa ne ajute putem sa inghitim dimineata (sau de cate ori intram in panica) putina aghiazama de la Izvorul Tamaduirii. Sunt sigura ca Dumnezeu este cu noi si nu ne va lasa!

 

Andreea si eu am uneori dureri asemanatoare cu cele de la menstruatie, dar ginecoloaga mi-a spus ca sunt normale atata timp cat sunt suportabile intrucat creste uterul.

 

Miha daca te ajuta sa stii ca si eu iti tin isonul in ceea ce priveste somnul. Nu pot dormi nici ziua, iar noaptea... este un infern. Dorm o ora-doua si ma trezesc de parca am dormit zeci de ore si ma foiesc apoi in pat pana ma cobor sa ma pregatesc pentru munca.

 

Maddo eu merg la Dr. Luiza Dincaref la Centrul Medical Brancusi. Stiu ca este la Medlife si la Spitalul Universitar. Cand merg la interpretare de analize o sa o intreb daca mai profeseaza si la Universitar. Daca nu mai profeseaza si eu voi fi in cautare de medic.



#13
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 10:41

Fetelor, bine v-am regasit pe toate in casuta noua [flo2]  Kytana, multumesc inca o data pentru asta. Ti-am trimis datele mele in privat, dar le scriu si aici public, UM.05.05.2014 > DPN 09.02.2015.

Fetelor, sa fim inconjurate de ganduri bune, sa ne rugam la Dumnezeu sa fie alaturi de noi si de bebeii nostri si sa incercam sa ne odihnim atunci cand nu ne simtim bine. O sa fie totul bine!

Astazi sunt optimista si foarte pozitiva. Va transmit si voua din energia pozitiva pentru ca fetele care nu se simt sa fie mai bine, iar cele care simt frici, sa le dea de-o parte si sa se concentreze pe ceea ce este cu adevarat important: bebelul/bebeii [bib]

Puuup toate burticile din grupul nostru!



#14
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 10:45

Cris bine ai venit, sarcina usoara, la termen si bebe sanatos!



#15
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 11:47

Buna fetelor [flo]

Spuneti-mi va rog daca vomit vitaminele si aspenterul dupa aproape o ora dupa ce le-am luat trebuie sa le mai iau o data?In special ma intereseaza aspenterul...

Nu stiu cum sa le mai iau ca imi e rau de la ele.De obicei stau in pat cel putin o ora ca sa nu vomit dar uneori nu functioneaza.Si mai ales daca simt vreun miros de la vecinii mei arabi care pare parca mananca soareci.Mi se parea mult mai curata lumea inainte sa fiu insarcinata [:D]  acum totul mi se pare urat mirositor si murdar.

Maine mergem la dr sa-l mai vedem pe bebe cat a mai crescut.Mi-e frica de mor [q]  Sper sa fie totul bine! Nu stiu daca as putea sa o mai iau iar de la capat...

Gata cu panica! Ce-o fi,o fi!

Va pup burticute si aveti grija de voi! [flo] [pup]



#16
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:45

Buna burticute!

Va servesc cu o salata cu di toati si un pahar cu apa rece si lamaie. Astazi nu mai am net decat de la hotspot, nush daca voi putea modif prima pagina.

Maddo, dr in Bucuresti iti recomand pe Raluca Uzum. E un om special desi poate parea distanta la inceput. E la Elias dar si la Sanador. Eu la Elias am nascut. nu cere bani, nu asteapta nimic. Abia la 2 sapt de la nastere am indeaznit un buchet de flori, o cutie de bobo si un cd cu muzica clasica. S-a suparat pe mine si era cat pe ce sa fac cale intoarsa cu ele.

Revin.

#17
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:46

Fetelor eu ieri am avut o sangerare usoara, imediat ce am ajuns acasa de la servici. Evident m-am speriat tare, aveam si oarecare dureri de burtica cu crampe. Cam intr-o ora durerile m-am lasat dar inca am o jena. Evident am ajuns la doctor unde m-au controlat, era totul ok, inimioara batea bine, nu au putut sa gaseasca nicio explicatie pentru sangerare. Au zis ca poate sa fie vre-un vas de sange care s-a spart. Mai ales ca nu au fost cheaguri, doar sange rosu si curat. Nu am avut decat sangerarea de atunci, apoi nimic, dar sunt destul de ingrijorata in continuare, mai ales ca am o jena in partea de jos. Nu e durere, nu sunt crampe, doar o jena.

 

Eu de azi sunt in concediu, azi vin niste prieteni din Romania la noi, avem planificat in weekend sa plecam undeva, dar depinde de cum o sa ma simt eu. Si apoi miercurea viitoare ar trebui sa plecam in concediu.

 

Ooooffff, sper sa fie bine 



#18
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:49

Miha noaptea nici eu nu prea pot dormi, ma duc la baie din 2 in 2h. In sarcina vei avea tot felul de vise, care de care mai ciudate. De obicei sunt hormonii care o iau razna. Nush ce sfat sa iti dau, un pahar cu lapte rece poate inainte de somn. Sper ca esti mai bine acum.

Trimit cate un msg pt ca scriu de pe tel si nu vreau sa pierd.

#19
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:58

Cris0801, bine ai venit. Da-mi pe privat te rog um si don pt prima pagina [flo] e primul bb? Ai fost deja la medic?

Soparlica, va fi bine, ai sa vezi! Si in familia sotului sunt tot doar baieti: el are un frate, tatal lui tot frate, sora mamei lui are 3 baieti, unchiul lui are 2 baieti. :)) toata lumea asteapta o fetita [batcap]

Alynutza, nush ce sa zic de absorptia vitaminelor, intreaba mai bine medicul. Hai ca va fi bine maine si vei veni sa ne pui poze de la eco. [flo]

Andreea, ma bucur ca esti bine astazi si optimista. Sper sa fii asa mereu. Doamne ajuta!

#20
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 14:01

Of of of Carmen, ai geija de tine da? Cred ca te-ai speriat tare rau. E posibil sa fi fost vreun vas. Cand mai ai acum intalnire cu dr sa il vezi pe bb? Pupicei si imbratisari. Va fi bine, da?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -