Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

imbracaminte pentru scoala


11 raspunsuri la acest subiect

#1
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:35

Parinti, de unde cumparati haine pt scoala pt copii? Gen camasi, tricouri, pantaloni, etc Ce marci sunt ok, sa reziste dupa mai multe spalari, sa fie de calitate materialul?

 

Mulumesc pt pareri :)



#2
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 22:27

Eu am luat tricouri gen Polo ,de la Next ,Debenhams ,F&F .Si camasi F&F .La fecior la scoala ," uniforma" e pantalon inchis la culoare ,negru sau bleumarin si tricou/camasa alba ,vesta sau sacou ,jerseu tot inchis la culoare .



#3
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:53

Pantaloni - blugi bleumarin sau negri - sunt cei mai rezistenti pantaloni. Unul din baietii mei a cazut, a avut nevoie de 4 cusaturi la genunchi dar blugii erau intacti.

Camasi... de-a lungul timpului am luat de pe unde am gasit... La fel de rezistenta a fost si camasa luata din Bucur (de la un raion de copii pe latura cu Colentina) ca si cea luata de pe un site din Anglia. Recunosc ca in ultima vreme le-am luat de pe site-ul respectiv pentru ca erau mai ieftine ca cele din Obor... sa nu mai zi de firemele de care sunt pline mall-urile. Nu te sfatuiesc sa iei chestii prea scumpe pt ca, conform legii lui Murphy, cu cat e mai scumpa cu atat mai repede va avea pe ea acuarele sau carioci.



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 10:32

tricouri ieftine tip polo sau simple, cu maneca lunga sau scurta, gasiti in auchan.

la cat de ieftine sunt (10-12 lei), poti cumpara mai multe, daca se pateaza si nu se mai curata, sa nu-ti para rau dupa bani.

tot pentru scoala i-am luat fetitei mele tricouri din bumbac bio de la h&m. parca a costat 30 lei un set de 2 tricouri.

in rest, are uniforma scolii, fusta+vesta sau sarafan. cand e vreme rece sau e ziua de sport, fetitele pot veni in pantaloni (blugi sau colanti/pantalon trening), de preferat culori inchise sau, ma rog, nu plini de floricele, animale sau sclipici.

fetita mea nu suporta camasile, ba o zgarie nu's ce cusatura, ba o tine nu stiu unde (materialul camasilor fiind mai rigid de fel). eu nici atat nu le suport, pentru ca sunt mai dificil de calcat in comparatie cu tricourile. asa ca pentru scoala, in clasa 0, am folosit la greu tricourile.



#5
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 18:22

multumesc mult pt pareri, vreau deja sa cumpar pt toamna, in principal bluze, tricouri si camasi albe si un cardigan (sacou nu am comandat la uniforma, nu-mi place, prefer un jerseu ceva). Stiu ca nu vor fi prea comfortabile probabil camasile, ca sunt mai practice triourile dar totusi mi-ar placea sa aiba si cateva camasute. Ideea e ca vreau sa cumpar suficiente incat sa nu ma fiu nevoita sa calc la cateva zile [batcap]



#6
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 07:42

  E suficient 3 camasi si 3 bluze/polo/tricou mai sport. Va avea doua zile in care face sport si ii vei da tricou/polo - cand sunt mici nu fac cine stie ce sport si nu apuca sa transpire ca sa fie nevoie sa se schimbe (cand mai cresc si baga baietii un fotbal...alta afacere). Una din camasi. bluze o tii pentru ziua cu desenul :). Practic asa ajungi sa calci o data pe saptamana pentru scoala.



#7
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 08:10

Al meu nu s-a murdarit la desen in schimb a venit in repetate randuri cu cerneala in spinare unde nu ajungea sa se murdareasca decat prin grija unor colegi glumeti. Camasile easy iron de la tesco s-au curatat fara probleme, nu stiu un tricou de bumbac100% cum s-ar fi comportat. Ce nu a mai iesit decat cu zeama de foarfeca a fost o pata de marker.

#8
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 14:51

chiar easy iron am comandat si eu, abia astept sa vina, am ceva emotii la marimi :)



#9
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 17:21

Eu marimi am luat putin mai mari, adica anul trecut am comandat camasi 9-10 ani pentru fi-miu care a implinit 9 ani in primavara. Si acum pana in toamna deja nu cred ca o sa-i mai vina deci voi comanda iar urmatoarea marime. Dar poate sa depinda de copil.



#10
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 19:54

Camasai non-iron de la Marks&Spencer. Pana acum am avut norocul sa le pot cumpara din UK, dar daca nu voi ajunge pe-acolo le voi comanda.

Tricouri polo am avut si de la Tesco si de la George si de la M&S, toate la fel de bune.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -