Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Noiembrie 2014 (Brumarei de Noiembrie 2014) (Cap. 3)


314 raspunsuri la acest subiect

#31
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 07:15

xandra - sa te bucuri de mare 



#32
Gabriela27

Gabriela27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 12:55

Joy: La multi ani [flo2]  multa sanatate,fericire si tot ce e mai bun ptr tine si familia ta si multumim ptr tort

Xandra ai grija cu bronzul ca eu mi am bronzat burtica la plaja fara sa mi dau seama ca ma arde soarele....era asa o vreme ciudatica ba cu soare ba cu nori si vant destul de puternic si distractie placuta in continuare

 

haideti sa va spun si de mine [:)]

ieri am facut eco 4D morfo fetala

totul in regula baietelul meu are aproape 500 g e foarte zambaret dar in schimb a stat continuu cu mana la un ochisor si o bucatica de obraz de intrebam dr sigur are ambii ochi? :)) si a verificat el cumva ca a stat cu mana la ochi o ora cat mi a masurat si verificat toate cele ....e foarte emotionant ca l am vazut cum zambea continuu

si daca tot eram la eco l am rugat sa mi faca o eco si la fiere si surpriza....nu mai functioneaza deloc e plina cu namol si pietre si mi a spus ca sa speram ca reusesc sa nasc intai si apoi operatie sa o scoatem ca sta degeaba acolo  offf :( nu vreau operatie



#33
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:44

Eu vreau sa va povestesc despre analizele la care am fost astazi. Am avut trimitere de la medicul meu pt data de ieri la analize ce cuprindeau hepatita b si c, urocultura si glicemie. Am fost ieri dimineata, mi-a luat sange si mi-au spus ca trebuie sa revin astazi pregatita sa stau pe acolo 3 ore fara sa beau sau sa mananc ca sa fac a 2a parte la analiza de glicemie si mai exact test de toleranta la glucoza. Asa ca mi-au luat sange din ora in ora mai exact de 4 ori... iar dupa prima prelevare mi-au dat sa beau un pahar de apa cu glucoza. Rostul la analiza asta nu-l stiu...dar am tot citit pe net ca majoritatatea medicilor dau trimitere la 24 de sapt pt analiza asta..

 

a mai facut vreuna dintre voi?



#34
mom2be

mom2be

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:52

Burtici, azi am avut un accident rutier eu in calitate de pieton care traversa strada regulamentar, pe culoarea verde a semaforului, pe trecerea de pietoni; un taximetrist a dat peste mine, m-a luat practic pe capota si apoi am cazut pe o parte (am o julitura mare la soldul drept). Imediat m-am dus la cea mai apropiata maternitate si din fericire bebelinul este bine, cel putin aparent, insa se suspecteaza o mica problema la nivelul placentei, astfel incat trebuie sa repet ecografia la un eco performant. M-am programat deja pentru luni. Am tras o spaima de nedescris, primul meu gand fiind bebelinul! Pana ce nu l-am vazut la eco miscand si auzindu-i inimioara nu m-am putut opri din plans. Sper ca totul sa fie bine in continuare!



#35
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 15:26

O Doamne!! Mom2be ne rugam sa fiti bine!!



#36
LizaB

LizaB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 17:14

Mom2be, suntem alături de tine. Îmi imaginez ce trebuie să fie în sufletul tău. Vorba Pandei, ne rugăm să fiți bine - și tu și bebele.

 

Gabriela, felicitări pentru bebe. Înseamnă că deja e un copil vesel. Tu la fiere aveai ceva simptome? Te simțeai în vreun fel?



#37
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 19:30

Mom2be, Doamne ajuta sa fiti bine si tu si bebe din burtica. Mai bine mergeai la maternitate si stateai peste noapte sa te monitorizeze. Ce ai facut cu taximetristul? Ai chemat politia? E incredibil cum conduc unii soferi... daca le pot spune soferi. Trecerile pentru pietoni sunt doar de forma, nu se incetineste in preajma lor cum ar trebui iar masinile opresc doar din greseala.

#38
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 19:30

Mom2be, Doamne ajuta sa fiti bine si tu si bebe din burtica. Mai bine mergeai la maternitate si stateai peste noapte sa te monitorizeze. Ce ai facut cu taximetristul? Ai chemat politia? E incredibil cum conduc unii soferi... daca le pot spune soferi. Trecerile pentru pietoni sunt doar de forma, nu se incetineste in preajma lor cum ar trebui iar masinile opresc doar din greseala.

#39
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 19:31

Gabriela, felicitari pentru bebe marisor!

Xandra, ai grija sa te hidratezi bine si nu uita sa te relaxezi :)

#40
Gabriela27

Gabriela27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 09:38

Mom2b offf nu pot sa cred....sper sa fiti bine

spune ne ce ai facut cu taximetristul?s a oprit? te a dus el la maternitate?politie ceva?

 

multumesc ptr felicitari :)

fierea mea nu mai fuctioneaza deci in permanenta balonata, disconfort major,dureri de cap dar nu dureri puternice in preapta  in zona fierii

ma rog sa trec cu bine peste aceste luni si sa nu cumva sa se complice in timpul sarcinii

 

si totusi Anandei lipseste de ceva vreme de pe forum...ce o fi cu ea? o fi bine?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -