Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr ginecolog bun recomandari va rog! In Buc.


7 raspunsuri la acest subiect

#1
Christel

Christel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 828 mesaje

Postat 10 iulie 2014 - 17:53

Va rog puteti sa-mi recomandati un ginecolog bun in Bucuresti? As vrea sa-mi fac o programare pentru sfarsitul lunii iulie, credeti ca e prea tarziu si nu voi gasi pe cineva disponibil? 

As vrea sa cer si o a doua parere, in cazul meu pentru un fibrom, vreau deci consultatie si ecografie.

Mi-a recomandat cineva pe dr Herghelegiu sau Ion Ionut.

Pe dl.Herghelegiu am inteles ca-l gasesc la Sanador , dar pe dr. Ion Ionut? cumva la Giulesti? credeti ca acorda si acolo consultatii daca nu sunt pacienta dumnealui?

Am nevoie de cateva recomandari repede ca eu nu stau decat 3 saptamani in Romania si trebuie sa ma grabesc sa fac programare.

Multumesc.



#2
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 10 iulie 2014 - 18:20

Tot pentru a doua parere despre un fibrom, la dr Ion a fost prietena mea din alt oras (la capatul celalalt al tarii). I-a explicat frumos ce si cum.

La cabinetul particular prinzi f greu programare. Ea nu a prins si a mers la spital. A primit-o si i-a explicat in detaliu chit ca a vazut-o prima oara. Dar a avut vreo 2-3 ore de asteptat.

Atentie ca pe 18 iulie intra in concediu.

I-a placut pt ca din toti doctorii pe care i-a vazut i s-a parut cel mai ponderat si realist. I-a explicat totul cu argumente rationale.

Editat de lavi02, 10 iulie 2014 - 18:30 .


#3
Christel

Christel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 828 mesaje

Postat 10 iulie 2014 - 20:40

Multumesc Lavi,

 

Stii cumva cand se intoarce din concediu? Sau la ce nr de telefon pot suna sa aflu amanunte? Sa inteleg ca la spital, la Giulesti ar trebui sa incerc?



#4
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 10 iulie 2014 - 21:18

Eu il recomand pe Iosif Niculescu,care din fericire ,s-a intors in tara ,dupa ce 2 ani a consultat doar in Germania .

colaboreaza cu Polisano si Intermedica ,daca doresti,iti las maine nr asistentei lui,Adriana si poti suna pt o programare .Eventual ii explici situatia si sigur te primeste .

Sanatate multa



#5
Christel

Christel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 828 mesaje

Postat 10 iulie 2014 - 23:46

Multumesc Alex, astept nr de telefon sa incerc la dansul. Am citit acum despre dansul si vad ca intr-adevar e un medic cu experienta si de exceptie si ca om.

Stii ceva cat costa consulatia la dansul? La Sanador, la dr Herghelegiu, am inteles ca este 200 de lei consultatia si 270 lei ecografia.



#6
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 11 iulie 2014 - 10:02

Eu am fost la sf lui mai ,in Centrul medical Panduri ( colaboreaza cu mai multe clinici ,atunci era acolo).Consultatia a fost 150 lei si mi-a facut si o eco vaginala Plus PaP-ul,care a fost 40 sau 60 lei,daca nu ma insel .Iti trimit nr pe PM 



#7
Speranta_2015

Speranta_2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 23 mai 2016 - 17:29

Tot pentru a doua parere despre un fibrom, la dr Ion a fost prietena mea din alt oras (la capatul celalalt al tarii). I-a explicat frumos ce si cum.

La cabinetul particular prinzi f greu programare. Ea nu a prins si a mers la spital. A primit-o si i-a explicat in detaliu chit ca a vazut-o prima oara. Dar a avut vreo 2-3 ore de asteptat.

Atentie ca pe 18 iulie intra in concediu.

I-a placut pt ca din toti doctorii pe care i-a vazut i s-a parut cel mai ponderat si realist. I-a explicat totul cu argumente rationale.

am auzit ca sotia dr Ion Ionut ar fi decedat de cancer ... posibil, de aici implicarea si rabdarea lui cu pacientele. Le intelege mai bine suferinta ...



#8
GeorgianaStroe

GeorgianaStroe
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 martie 2021 - 10:22

Din propria mea experienta, dr. Silviu Istoc este cel mai bun si cel mai pregatit medic ginecolog. Mie mi-a monitorizat sarcina si sunt extrem de multumita de el. A fost foarte atent si mi-a demonstrat cat de bine isi cunoaste meseria. Un om calm, care te face sa te simti confortabila in orice circumstanta. Recomand!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -