Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Capriciile modei la copii, despre alegeri, nazuri si dileme

capricii moda moda pentru copii imbracaminte

94 raspunsuri la acest subiect

#91
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 16 iulie 2014 - 23:53

Eu cumpar, inca, si SH. Cam unde ma plaseaza chestia asta?



#92
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 00:03

Aici sunt deja reduceri, am fost pana in Selgros si am vazut. Selgros e singurul magazin unde gasesc marca Blue Seven - au colectie pentru copii si pentru femei, banuiesc ca si pentru barbati, nu m-am uitat atent. Am testat marca acum 1 an sau 2, i-am luat copilului doua cardigane superbe - s-au scamosat in timp, e drept, dar le-a purtat pana le-a omorat, si au tinut destul - si doi pantaloni de trening, aia n-au avut moarte - nu s-au lalait, nu au facut genunchi.

 

Pretul intreg e mare, pentru mine, dar reduse, merge (am dat 25 de lei pe o rochita de plaja, sa vad cum se comporta la spalat. Tot 25 de lei a fost si perechea de pantaloni de trening).



#93
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 15:22

Si eu iau haine tot asa, de "condutie medie" adica nu de la marile branduri, preturi mari. Nici pt mine, dar nici pt copii, mai ales pt copii, care se joaca, murdaresc, agata, nu au notiunea de "haine bune", asa ca prefer sa iau mai des si un pic mai ieftin, decat rar si scump. Si oricum, multe haine raman mici.

Si eu vanez reduceri si cumpar atunci cand imi place ceva, iau si in hipermarketuri, si de la clasicele H&M, C&A, LC Waikiki, Takko etc. Cam pe aici ma invart.



#94
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:33

Mai degrabă as cumpara haine SH de la firme calumea decit haine de la c&a. Singurul lucru de la c&a pe care il cumpăr sunt ciorapii roz pentru baletul fii-mei. Altfel e ca si cum as sponsoriza direct exploatarea amărâților ălora fi Bangladesh si India cărora le cad Acoperișurile pe ei.

Cind vor deveni fair cu practicile lor de producție ma mai gindesc, PINA atunci eu personal ii boicotez.

Cit despre mofturi la boarfe, PINA si asta mic de 2 ani face. Dar eu am suferit Cind eram mica si maică-mea nu ma lăsa sa ma îmbrăcat singura așa ca nu vreau sa facila fel. Ii las sa își aleagă singuri ce vor sa poarte si deși uneori le nimeresc aiurea rău cu potrivitul culorilor, ii las in pace. Cita vreme sunt potrivite cu anotimpul si cit de cit cu ocazia, e ok.

Cel mai bine e ca Grădinița si scoala au uniforme. Si nu știu cum i-au prelucrat, ca fii-mea protestează dacă ii aleg haine de culori interzise (roz spre exemplu). Cind intra la scoala va fi mai simplu: ii cumpar citeva rinduri de uniforme (sunt foarte frumoase si de calitate, de la Gap sau Land's end) si gata. Culmea e ca spre deosebire de noi care uram uniformele, ei sunt oarecum mândri de uniformele lor.

#95
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 01 august 2014 - 08:32

Asta cu boicotul pe motive de exploatare... poate tine pe afara. In Romania n-am auzit sa se intereseze cineva cum traiesc cei care muncesc pt diverse companii. Iti dai seama ca n-ar mai lua nimeni marfa din Dragon? La noi e chiar gluma cu marfa produsa in container pe vapor....

   Si ai mei au uniforme 1-4 iar de la a 5-a decent (blugi si camasa/polo). Fiind baieti nu ii intereseaza inca de unde e tricoul. Important e sa fie cu scheleti sau stiu eu de bazaconie de poza iar blugii sa fie comozi. Asta mare (11 ani) a inceput sa auda de conversi. Mai mult ii intereseaza telefonul, tableta...Ar umbla-n zdrente dar cu iphone. (Evident ca nu le-as lua telefoane scumpe  - copilul unei cunostinte a fost batut rau de unii ca sa-i ia telefonul).





Etichetat si cu capricii, moda, moda pentru copii, imbracaminte

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -