Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 6

sarcina gravida bebe octombrie 2014

193 raspunsuri la acest subiect

#191
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 19:03

Si eu mi-am scos verigheta Ana, tot de la caldura mi se umfla degetele, asa ca am pus-o la un lantisor, mi-a mai ramas inelul de logodna ca in rest alte inele nu port, acum sa vedem, cat mai rezista si el pe deget :))))



#192
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 19:04

In vacanta si eu am avut probleme cu mainile si picioarele umflate. Cand ajungeam la hotel faceam un dus si ma puneam cu picioarele in sus pe perete si dormeam cu o perna sub glezne. 

Caldura si pe mine ma chinuie desi eu ador vara si temperaturile ridicate. Aer conditionat abia vara asta am pus la mine in camera pentru ca pana acum nu am avut nevoie, ma simteam bine si la 40 de grade. Desi nu stau in oras si afara mereu adie vantul tot simt ca ma sufoc :(



#193
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 21:14

Bună burtici ! Mytzyus până la urmă am reușit să fac cont pe PayPal , doar că mai așteptam un picuț până săptămâna viitoare , dar ideea cu o inghetata la Mc nu e rea oricum , numai că eu stau un pic mai departe si in nici un caz nu pot veni pe jos ,doar după ce vine soțul de la muncă și pot lua mașină . Dacă vrei ne putem întâlni într-o seară :) . Eu pătuțul și salteluța il voi primi de la cumnata mea . Este aproape nou , nepoțica mea nu prea l-a folosit.
Silvia , până la urmă asta cred si eu cu greutatea dezvoltarea fiind normală, numai ca eu am ceva probleme am trombofilie si fac heparina injectabil in fiecare seară plus Aspenter si Actovegin astea toate fiind pentru subțierea sângelui și pentru oxigenarea placentei , oricum dr e foarte mulțumită de evoluție până acum .Noi cu mare chin am obținut sarcina aceasta şi da valorile ir-urilor au fost mari aproape de 1 acum au scăzut si dr e foarte mulțumită , asta după ce mi-a introdus Aspenter-ul si Actovegin-ul.Tensiunea mea nu e mare o iau zilnic pot zice ca e chiar mică 10 cu 6 , 10 cu 7 pe acolo. Off să speram ca totul va fi bine până la urmă pentru ca dr a spus ca există si posibilitatea să scoatem bebelina mai devreme dacă nu se oxigeneaza bine si nu crește asta însemnând 32-33 saptamani dar sa speram ca totul va fi bine si ajungem la 37 saptamani când avem programată cezariana.
Fetelor și eu sunt la fel cu căldura simt ca ma topesc si respir din ce in ce mai greu , eu care adoram căldura si vara . Verigheta si eu am scos-o mie mai mult m-i se umflă mâinile decât picioarele , le simt ca niște butuci cand strâng pumnul mai ales , sărat nu prea mănânc deloc.
Vă pup si o noapte liniștită !

Editat de deeutza2012, 30 iulie 2014 - 21:34 .


#194
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 09:37

Mamicute - capitol nou >> AICI





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -