Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)

gravida sarcina martie 2015

497 raspunsuri la acest subiect

#21
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:33

Felicitari Olimp!Te-am citit mult timp in alta parte,am vazut si poza cu Ilinca,e tare frumoasa.Stiu ca si tu ai scos un fibrom,banuiesc ca a fost mai mare.Eu am scos unul micut de pana intr-un cm prin histeroscopie cu 2 luni inainte de a ramane insarcinata.

#22
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 09:56

multumesc lore.. [flo2] ....

 

da am operat clasic fibromul , a fost mare nu mergea laparoscopic , doar clasic a avut 500 de gr...dupa 6 luni de la interventie si descoperirea trombofiliei ..am ramas insarcinata cu ilinca...si acum...din nou la 1 an ..

 

daca era asa de mic ..te deranja in a ramane insarcinata , eu mai am unul de 2 cm care este chistizat in urma embolizarii....si nu m-a deranjat la sarcina , de crescut nu mai creste , este adevarat ca este pozitionat pe peretele exterior al uterului si nu intervine la nivelul mucoasei..



#23
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 10:12

Nu stiu daca deranja,dar dr a zis sa nu incerc Fiv cu el,asa ca l-am scos si pt ca eu l-am dus la examen histopatologic aproximez ca avea 50-70 mm(dr a zis ca avea sub 1 cm).Banuiesc ca nu-i placea cum era pozitionat.Stiu ca la tine a fost mai complicat,am citit si de embolizare,apoi de operatia clasica.Uite ca totusi Dumnezeu a ales sa devii mamica si vei mai fi iar in martie.
Cris,ce fac copiii ,te lasa sa respiri?Abia astept sa vad si eu cum e cu 2.Eu am trimis-o acum afara cu bunicii.I-am dat o rochita flu-flu si acum vad ca nu e tocmai cald cum am crezut.

#24
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 10:53

lore a ta fetita este mai mare ca ilinca , pitica mea abea are 1 an , si inca suge..nu stiu cum sa fac cu ea ca tare iubeste sanul , si eu fac taratament..dar clexanele nu influenteaza deci in principiu as putea alapta in continuare...dar ma cam stoarce de energie..



#25
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 11:05

Eu am intarcat-o pe a mea la 1 an,3 luni si 2 saptamani pt ca trebuia sa incep tratamentul si nu mai puteam alapta,altfel cred ca o tineam mult si bine.Incepusem cu 3 luni inainte sa ii dau biberon,adica mai bine zis sa incerc sa ii dau biberon si nu am reusit.Am intarcat-o folosind mustar si mi-a parut atat de rau,ca mai mult am suferit eu decat ea.A inceput ea sa refuze singura sanul pentru ca nu ii placea gustul de mustar,dar totusi I-am lasat 2 mese in care nu ma dadeam cu mustar(ea manca de cate ori avea chef zi si noapte).Apoi am lasat doar o masa si in cele din urma am scos-o tot asa.Cu mustar am intarcat-o cam in 3 saptamani-o luna,puteam si brusc,dar nu am dorit eu,insa suferinta ei a fost una mica.Si acum doarme cu mana pe san.Abia acum,dupa 3 luni si jumatate a acceptat lapte praf,in cantitate mica deocamdata.



#26
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 12:23

lore [flo2] ..ilinca de pe la 9 luni nu suge decat dimineata , cateodata acum si seara la culcare , noaptea se trezeste dar de sete , asa ca am inceput sa-i dau apa...nu cred ca as putea sa-i dau sanul cu mustar....mi-ar fi asa de mila de ea... [:-)))] incet incet se va dezvata , dar un lucru este cert cand plange...noaptea din cauza dintisorilor..doar la san tace..



#27
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 14:55

Asa am patit si eu,sanul o calma de orice durere.Acum vezi si tu cat o mai poti tine la san,cred ca nu mult timp.Eu am intrat intr-un soi de depresie cand am intarcat-o.Apoi m-am consolat cu gandul ca macar mananca mai bine alte mese.

#28
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 15:03

ilinca manaca bine de latfel , nu ma pot plange , dar exact de depresia de dupa intarcare mi-e teama..imi placa asa de mult cand o am la san..



#29
cristi_2003

cristi_2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.298 mesaje

Postat 16 iulie 2014 - 04:27

buna dimineata si bun venit olimp

lorelei eu nu prea stiu cum e cu copiii ca de dimineata pana seara sunt la job, dar seara si in weekend e minunat cu 2. sunt adorabili ei - mai ales ai mei, evident - doar ca trece timpul prea repede



#30
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 16 iulie 2014 - 11:01

cristi [flo2] ..te admir cu 2 copii...si altul pe drum..





Etichetat si cu gravida, sarcina, martie, 2015

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -